Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha festek olyan képeket mint...

Ha festek olyan képeket mint Mark Rothko, hogy vehetném rá az embereket, hogy az én képeimet is több száz millió dollárokért vegyék meg? :D

Figyelt kérdés

Az amerikai művész(?) képei általában 50-100 millió dollárért kelnek el.

Eddigi legdrágábban elkelt képe a "Lila, Zöld és Piros".

Mutatom a műalkotást:

[link]



2018. márc. 30. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Sehogy. Majd ha meghaltál, talán felértékelődik így a művészeted. De kiérti a hülye gazdag sznobok szeszélyeit?
2018. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 186 millió dollárért kelt el.
2018. márc. 30. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

te jó ég...megnéztem a képeit.

ez tényleg vicc.

de biztos vagyok benne,hogy meg tudják magyarázni,pont úgy mint a mesében a király új ruháját amikor meztelenül állt,de mindenki dicsérte,hogy milyen szép is ez a láthatatlan selyem.

2018. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként ki az a hülye, aki ennyit adott érte? Én egy műalkotásban értékelem a tehetséget, a tudást, a belefeccölt munkát, az egyéni látásmódot, a szépséget és a stílust. Ennek egyik sincs. Se szépsége, se stílusa, nincs benne egyéni látásmód, nincs mögötte se tudás, se munka. Nem ad semmit, nem mesél semmit. Dekorációnak lehet nem rossz, de akkor inkább ecsetet ragadok én, vagy bemegyek az IKEÁba.
2018. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a gyöngyszemet egy kulturális honlapon találtam: "Rothko képeinek szemléléséhez komoly szellemi erőfeszítésre van szükség. Egyes emberekből földi kötöttségek alóli felszabadító, transzcendens élményt váltanak ki."

Aki ezt érti az helikopter, a többi meg hülye. :D

2018. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 4


A linkelt képet egy orosz oligarcha vette meg :D

2018. márc. 30. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Anno egyetemen volt egy kicsit szórakozott de amúgy nagyon okos prof, nevét nem írnám ki, mert szerencsére még él, így nem volna épp etikus.


Pont a művészi érték volt a téma, és előjöttek az ilyen " művek ".


Erre nem szó szerint, mert szebb szavakkal fogalmazott, de a lényeg ez volt:

"Vegyél egy vödör komposztot milliókért, és szégyen nélkül terjeszd a hírét, biztos lehetsz benn, hogy hamarosan lesz aki fél vödörrel fog venni milliárdokért."


Ez sosem a művészetről szólt, hanem az emberek közti harcról és rivalizálásról, csak itt épp a vagyonosok módján.

2018. márc. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez kb. olyan, hogy melyik hülye fizet milliókat macskaszar kávéért? :D
2018. márc. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!