Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányok miért empatikusabbak,...

A lányok miért empatikusabbak, mint a fiúk?

Figyelt kérdés

Egy példa: az osztalyfonokunknek adunk év végi ajándékot. Az osztály összegyűlt valamikor, hogy megbeszéljük, hogy mi legyen. A fiuk kigunyoltak a zokat a lanyokat, akik akartak adni, mert hogy milyen szar az osztalyfonokunk. Aztán végül összesen 4 fiú akar adni az osztályból, és 15 lány. Miért van ez így?

Másik példa: nemrég csatlakoztam egy önkéntes csoporthoz, ahol segítenek hátrányos helyzetű embereken. A csoport 90 százaléka lány.

A lányoknak szerintem sokkal jobb a beleérző képességük.



2019. dec. 8. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem empátia kérdése. Úgy tenném fel a kérdést, hogy a fiúk miért veszik észre könnyebben ha valami bullshit.
2019. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mert így vannak nevelve a nemek. A lány legyen kedves és segítőkész és le van szidva ha nem, a fiú meg akkor van csesztetve ha empatikus.
2019. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Hogy mertél lepontozni fa****opó kérdező, semmi empátia sincs benned?
2019. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

több túrót esznek a lányok, és a túróban lévő enzimektől kedvesebbek lesznek az emberek.

Egyél te is túrót! Vedd meg az én saját hazai termék túrómat akár online is! Eskü kiszállítjuk!

2019. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Az első példának semmi köze az empátiához, annál több a nyalizáshoz.

A második valóban jó példa az empátiára. A fiatal férfiak individualistábbak, ezért kevésbé vállalnak ilyet. De idősebb korban, amikor már gyerekük van, sokan megváltoznak. Sok nő meg idősebb korára lesz halálosan önző, és másokat félresöprő.

2019. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

És a sulinkban kivétel nélkül mindenki ad az osztalyfonokenek, eddig minden évben adtunk. Ez a szokás. A lányok úgy gondolták, hogy bántó lenne néhány ellentét miatt nem adni utána. Ez szerintem nem nyalizás. Főleg ugy, hogy mindenki tudja, hogy az osztalyfonokunk komoly depresszion van túl.

Köszi a válaszokat!

2019. dec. 8. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor eleg a valaszokat elolvasnod, hogy rajojj, melyik nem dominal ezen az oldalon
2019. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Utolso szerintem tevedsz itt kb 50 50 szazalek a nemek aranya, az mas kerdes h ezt a kerdes szerintem is ferfi trollok valaszoltak meg. Tobbsegeben
2019. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Ez amúgy nem így van, hanem köbö úgy, ahogy az első is írta. A fiúk/férfiak kevésbé hajlandóak törődni a felesleges dolgokkal. Ugyanakkor a fiúk sokkal jobbak csapatmunkában, mint a nők és egymásra is sokkal jobban odafigyelnek és segítik azt, aki rászorul. Nyilván a nők is, de a férfiak ebben erősebbek. Úgyhogy csupán kevés volt a megfigyelt tényezők száma. Ilyen felesleges, értelmetlen dolgokat a nők jobban szeretnek csinálni, mint a férfiak, ugyanakkor fontos témában meg a férfiak az erősebbek.


Az valóban érdekes, hogy ez miért van így, dehát ez van, el kell fogadni.

2019. dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm:)

Lehet, hogy egyébként is csak sokaknak fel kell nőnijük, hogy jobban és konszolidáltabban tudják kifejezni a gondolataikat. Eléggé ment az anyazas és a veszekedés ezen, és nehezen értették meg, hogy nemrég halt meg valakije, nehéz időszakon van keresztül.

2019. dec. 8. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!