Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lányok, asszonyok! Ki az, aki...

Lányok, asszonyok! Ki az, aki nagyon jó volt matematikából? Mindíg is irigyeltem a jó matekos csajokat!

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

én a jegyeimet tekintve nem voltam olyan nagyon jó, mert sose tanultam rá, semmi házi, viszont értettem mindent, sőt szerettem is a matekot. :D

fura, általában ha egy lány jó matekból, akkor inkább stréberezni szokták mint irigyelni

2013. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekként inkább humános voltam. Általános iskola alsó tagozatban matekból ötöseim voltak, felsőben már csúszott be négyes is.

Az első középiskolámban a tanár elég gáz volt; egyszer beszólt, hogy félévkor ugyan megadta a kettest, de lehet, hogy év végére meg fog buktatni. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy iskolát váltottam. Érdekes módon utána soha, sehol nem volt problémám a matekkal: további 11 éven át többnyire ötös volt az év végi jegyem, még a főiskolán is; és az idő múlásával egyre jobban kedveltem és értettem a matekot.

Tehát én vagyok az egyik példa arra, hogy változhat a preferencia pozitív irányban is; ill. arra is, hogy bár a matek teljesen másfajta gondolkodásmódot igényel, mint a humán tárgyak, de ezt el lehet sajátítani, azaz "fel lehet nőni hozzá". Úgyhogy fel a fejjel. :)

2013. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hüpatia, Lisa Meitner, Péter Rózsa, Marie és Irene Curie, Sarah Frances Whiting, Maria Goeppert-Mayer


Amúgy meg matekszakon volt már rá példa, hogy több lány volt egy évfolyamon, mint fiú.

2013. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Városi 1., megyei 2., országos 11. voltam, és nagyon szeretem pl. a kvantumfizikát.
2013. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig is jó voltam matekból, a középiskolában sokat segítettem az osztálytársaimnak is. Aztán elvégeztem az alkalmazott matematikus szakot, de inkább elméleti irányba mentem el. Most programtervező informatikus képzésen vagyok.
2013. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!