Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tért már át valaki, valakinek...

Tért már át valaki, valakinek az ismerőse muszlim kultúrára?

Figyelt kérdés

Külföldön,helyiként sok ilyen esetről olvastam. Magyar nemzetiségűként,és helyiként nem tudok semmit erről.

Szituáció: autoriter személyiség vagy. Voltak barátnőid,mindenféle,gyermeket is terveztetek,meg minden ami egy komoly párkapcsolathoz kell.

Végülis a nő mindig kibukik így vagy úgy,te pedig nem tudod lenyelni a mai 21. századi nyugati világ néhány kellemetlen mellékhatását(például hogy nem tudsz megbízható társat találni,hiába találsz bárkit,egyszerűen alkalmatlan a házasságra,komoly kapcsolatra) Jártál már sokféle gyülekezetben,de azok,-a keresztény- ugyanolyanok mint a világi emberek,semmiben sem térnek el,még a legszigorúbbnak hitt szekták sem(Jehova,stb).

Mivel ismered a magad radikális énjét,és márpedig te nem akarsz a jövőben a nőd,feleséged,gyermeked anyja miatt aggódni,helyette meg akarsz térni,még úgyis hogy nem hiszel semmilyen istenségben,semmiben sem,de csak azért,hogy egy normális közösséghez tartozzál,mert bár jó munkád van,és csinos nőd,de egyszerűen a rendetlenség ami körülötted van,és ami a privát szférádon belül is létezik(a nőd fejében),nem tudod lenyelni,szóval emiatt te egy valóban szigorú,normális,a nőnek női szerepet,a férfinak férfi szerepet kölcsönző emberi közösséghez szeretnél tartozni. Ha a társadat az erkölcstelen,szégyenteljes cselekedetéért megbünteted,(öltözet,szélsőségesen szuverén embernek gondolja magát egy kapcsolatban,akinek férfi nemiszerve van a női helyett lent,beleszól,kérdez)neked lesz belőle bajod. Szóval el akarod kerülni az európai keresztény/fehér romlott masszát,és talán az új barátnőd is elfogadja az új kultúrádat,és megtér.

Szokták mondani,hogy a muszlim nő szabadabb,mint egy világi nő. Ezt szerintem első olvasatra sokan nem értik.

Nekem annó egy muszlim nő mesélte,hogy amikor randizott egy török férfival,(akivel össze házasodott aztán),nem nézhetett se balra,se jobbra,amikor ültek a padon. Nekem ez sokkal szimpatikusabb,főleg ha nagyvárosban laksz.

Aki olvassa ezt,ne gondolja hogy az írója önbizalomhiányos,vagy esetleg súlyos csalódások érték(érték csalódások,de valószínűleg a te szemüvegedből nézve ezek bagatell semmik lennének),egyszerűen el akarja kerülni a jövőbeni esetleges problémát.

A statisztikákat más ismeri? Pl h Magyarországon a legnagyobb arányaiban a válások száma? Ezen belül is a nők kezdeményezik nagyobb részt a válásokat?


Tehát ismertek magyar megtért muszlimot?



25 éves/férfi


2019. dec. 15. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazan tudok rola. A legtobb ismerosom kereszteny vagy buddhista esetleg ateista.
2019. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én hamarosan át fogok, nem szeretem a feministákat és keresztényként nem lehet felszólalni ez mellett, mert akkor rasszista lennék, így felveszem a muszlim vallást és sakk matt. Mert ügye a feministák tisztelik a muszlimokat a többi vallással ellentétben.
2019. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2. Csak szeretned ezt hinni. :D

Bar te sem lehetsz egy eros jellem. Tovabba minek kell feminsitakkl harcolni? Miert nem szarod le oket? Koztuk dolgozol kenyszerbol vagy mi a tok?

2019. dec. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. köszi a választ

2. neked is,bár te eléggé eltoltad a dolgot.

már rég nem feminizmusról van szó,hanem en bloc jelenségről az emberek elméjében,és te már meguntad a komolytalanságot

(nem mintha sok nőd lett volna,de 25 évesen már bőven gyerekednek kellene lennie,és családodnak normális esetben

anonim az oldal,szóval nekem pl van egy 35 éves barátnőm is,meg egy 38 éves is. Egyiktől vagy -vel sem akarok családot,gyereket,mert öregek már ahhoz.

Mellettük volt utoljára egy nálam 1 évvel idősebb bnőm,jólszituált konzervatív háttérrel,a lány seggét ide oda vittem is,ha úgy adódott,aztán egyszer csak kiderült hogy valaki mással beszélget az interneten

sírt nekem,könyörgött,szakítottam vele,mert sajnos ismerem magam,amit aztán a lány is belátott,hiába csinos,okos,egyetemet végzett kistudós,ha egy k****

gyermeket is terveztünk

aztán utána jöttem rá,kocsiban,előre nézve,hogy ez mindig meg fog ismétlődni,mégha együtt lakok valakivel,akkor is,mindig,mert a kultúra olyan,túl szuvernénnek hiszi magát sok nő,nem áll be a sorba(erre is nagyon megsértődött a kis egyetemet végzett póniló),én pedig nyilván nem akarok magamnak bajt,a hatósággal például,

és akkor gondolkodtam,hogy talán nem is velem van a baj,ha ennyi meg annyi nő után mindig odalyukadunk ki

néha kultúrát is kell váltani,szóval ezért tettem fel a kérdést.

2019. dec. 16. 00:29
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szóval aluliskolázott szerencsétlen incel vagy, akit minden nő megun néhány hónap után, mert egész egyszerűen nem csinálsz semmi értékelhetőt, ezért szeretnél egy olyan kultúrkörhöz csatlakozni, amelyben kaphatsz házirabszolgát, akinek az a dolga, hogy kussoljon. O tempora, o mores. És te beszélsz erkölcsökről. Visszataszító.
2019. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

A nővérem 1994-ben férjhez ment egy arab csoporttársához. A nővérem muszlim lett ami annyiban nyílvánul meg, hogy nem esznek disznó húst, nem isznak alkoholt és a muszlim ünnepeket megtartják. Nem jár csadorban, nem pénzelik a terrorizmust, nem utálják a keresztényeket. Három gyerekük van és a mai napig jól meg vannak. Magyarországon élnek, de laktak 1 évet Jemenben majd 2 évet Tunéziában.

A mi családunk ateista. A szüleim karácsonykor ajándékoznak, de a többi keresztény ünnepet nem tartják. Mi úgy lettünk nevelve, hogy a Húsvét és a Pünkösd egy hosszú hétvége amikor elmehet a család együtt kirándulni.

Mindketten diplomások és az egészségügyben dolgoznak.

2019. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, nagyon ellenszenves a hozzáállásod. Abszolút az jön le belőle, hogy neked mindent lehet, te mindent akarsz, de a nőnek kuss a neve, aki tanuljon meg otthon bilincsre verve élni és bólogatni mindenre urának s parancsolójának. Ezen felfogás egyenes út egy bántalmazó kapcsolathoz, amelyben értelemszerűen egy értelmes nő sem szeretne részt venni. Nem baj, majd a vallás által kényszerűen részt fog.

Nos én megsúgom Neked, hogy a pl. Törökország felvilágosult rétege sem ennyire maradi elvű már, sőt. A modernebbek talán még erősebben vallják, hogy egy nőnek nem kell eldugnia magát, nem kell a férje akaratának 100%-ban alávetnie magát. Ugyanaz megy náluk végbe, ami nálunk is végbement már mondjuk az 50-60 éves korosztálynál. Azelőtt elképzelhetetlen volt, hogy az asszony félrelépjen, elváljon, stb. Ha mégis megtette, úgy meghurcolták, hogy mehetett a településről, ahol korábban élt, rosszabb esetben a családja is végleg kitagadta.

Nem ismerek olyan muszlimot, aki muszlimra tért volna át. Muszlimot viszonylag sokat ismerek, viszont a felesége egyiknek sem lennék.

Szerintem betegesen gondolkozol, de ha már így van, akkor úgy térj át, hogy az új barátnőd echte eredeti muszlim legyen, aki szigorú muszlim elvek mentén nevelkedett és így talán van esélyed olyan kapcsolatra, amilyet szeretnél. Bár úgy vélem, ők sem lehetnek tökéletesek.

Ha te nem ismersz muszlim embereket, nem ismered a kultúrájukat és nem éltél még közöttük, akkor javaslom, hogy tedd meg. De számos igaz történeten alapuló könyvvel, vagy filmmel is kezdheted, ami vegyes párok életét dolgozza fel.

2019. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
63%

"Aki olvassa ezt,ne gondolja hogy az írója önbizalomhiányos,vagy esetleg súlyos csalódások érték(érték csalódások,de valószínűleg a te szemüvegedből nézve ezek bagatell semmik lennének),egyszerűen el akarja kerülni a jövőbeni esetleges problémát."


Semmi ilyenre nem gondoltam veled kapcsolatban. Ennél sokkal kedvezőtlenebbre gondolok.

2019. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

aluliskolázottságban csak azaz érdekes,mert az egyik anonim válaszíró leírt ilyet,hogy mérnöki diplomával rendelkezem(igaz bsc),és pénzügyi területen dolgozom

Egyébként az egyetemen is azt láttam amit: amit lehetett kihasználtam,mivel ugye férfi vagyok,de a legtöbb lányt alkalmatlannak tartottam egy házasságra,de még gyermekszülésre is.

Egyébként a kérdés feltevése óta sikerült elmennem beszélgetnem egy ebben illetékes muszlim vallási személlyel.

Mindenkit csak bátorítani tudok erre,már most érzem hogy az életem,a szemléletem sokkal higgadttabb,megfontoltabb,tudatosabb,mert egy olyan közösséget láttam,akik tényleg közösség,és van rend.

2019. dec. 16. 23:15
 10/10 anonim válasza:
Én áttért muszlim nő vagyok. Korábban katolikus keresztény voltam de áttértem az iszlámra. Amit a kereszény vallásról írtál egyetértek de az iszlámmal kapcsolatban nem egészem értem mit szeretnél, szerintem félreérted.
2019. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!