Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül ilyen...

Van még rajtam kívül ilyen férfiember?

Figyelt kérdés

Rengeteg egész mogyorós tábla csokikat eszem, van hogy napi 2 táblával is, mellette Mars, snickers, sportszelet, vezetés közben jól esik. Múltkor vettem egy doboz celebrations apró csokikat szaloncukor helyett a fára, majdnem elfogyott. Meg egy drágább étcsokiba mártott mogyorós apró csokit szintén a fára, de az is fogyóban. Már nem tudom hogy álljak le az édességről. A nutellát régen kiskanállal ettem, de valahogy megundorodtam tőle és arról teljesen leálltam. Kaja helyett is inkább szívesebben eszem édességet. A cukrom rendben van, bár nagyon édes lehetek.😂

180 centi vagyok, 75 kiló.


Az étkezésem nem mondható jónak, de eddig úgy érzem minden rendben.🙂


2019. dec. 18. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

En nö vagyok. De ebéd helyett en is pl sbickerst eszem. 165/50 vagyok.

Ez egyszerüen csak rossz étkezèsi kultura.de speciel fözni is rühellek. A menük füszeresek. Es anyagilag leterhelö is lenne az egészséges életmod.


Hatranya hogy depisebb es fàradekony tipus vagyok plusz hogy a pasik hàzoas nökröl àlmodoznak en meg nem fogok 10 ezres bevasarlasokba adakozni a közös vacsik miatt igy en vagyok a goldigger is a szemükben.

2019. dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Majd egy jókis szivroham után abbahagyjátok :)
2019. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Szoval hàzias sem vagyok es a közös kaja bevàsàrlàsokba sem akarok beleadni csak mert vele pörkölt kell legyen a vacsora. Joformàn kapcsolatom sem lesz a csoki miatt
2019. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyet (nem is egyet): csak az pluszban még sütemény-függő is. Ő eszi a süteményt és a forró csokit, az édes vackokat, én pedig csakis az étcsokit, (75%), a cukor nélküli KV-t és a citromos, cukor nélküli angol teát. Nekem hozzák ki rendtre a pincérek az ő rendését - amíg meg nem tanulják, hogy kié melyik.


Ha te így érzed magad rendben, akkor egyed. Mellette mozogj sokat!

2019. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok örömet fogsz okozni a fogorvosodnak.
2019. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én tudok főzni és szeretek is, de nem mindig esik jól este munka után főzni. Most már annyival jobb hogy a karácsony miatt lazább ez a hét munka téren úgyhogy tudok este valami rendes kaját is csinálni.


A fogaim jók, rendszeresen mosom, cukros üdítőket nem iszom, helyette jó erős gyömbér tea.🙂

2019. dec. 18. 09:55
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt néhány alapvető dolog se ártana a szervezetednek mint például fehérje vagy vitaminok. Majd idővel megbosszulja magát a dolog ugyanúgy mint amikor valaki 5 órákat alszik éveken át.
2019. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Aha, tehát ha egye tovább, akkor a kövérségnél nem az "egéssssszégtelenség" van lenézve, hanem a rondaság.
2019. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Most még rendben érzed magad, de szépen lassan a tested elveszíti a harcot... És akkor még szerencsésebb vagy, ha diabétesszel megúszod.


Nem kellene lemondj az édességekről, csak el kellene kezdjed fokozatosan csökkenteni a bevitelt, ha ez sikerült leszorítani annyira, hogy az étkezésed kis részét teszi ki (jobban mondva csak alkalmankénti élvezetszerzésnek használod), akkor már be lehet építeni az életviteledbe mértékletes fogyasztás képpen.


Viszont a bökkenő az, hogy a cukor ugyanolyan függőséget tud kialakítani mint bármi más, sőt azért is mert egy nagyon könnyen hozzáférhető energiaforrás és legfőképpen mert az „íz” ugyanúgy örömöt okoz az agyadban. Tehát konkrétan a hirtelen megszakítás akár elvonási tüneteket is produkálhat.


Ha nem is a pénztárcád vastagságáért, de az egészségedért mindenképpen mérsékelni kellene az édességet. Pl. csokizás helyetti süteményezés egy elég korrekt lépés lenne, mivel több idejig elég és bárhogyan variálhatod, és te magad szabályzod a cukormennyiséget. A másik ilyen lehetőség a gyümölcsök bevezetése, ami ugyanolyam cukorbevitellel jár viszont mellette legalább vitaminokhoz is hozzájut a szervezeted. Cukor helyetti alternatívák, mint pl. a méz.

Az édesítőszereket nem tanácsolom kezdés képpen, mert hiába adná meg az édes érzetet, nem vinnél be mellette energiát, ami megviselné a szervezetedet. A másik, hogy nincs is mögöttük annyi év, hogy biztosan ki lehessen jelenti, hogy bizony, az édesítőszerek nem kártékonyak. Tehát ezzel csak okosan, a cukorról legalább tudjok, hogy ha mértékkel van fogyasztva, akkor nem okoz maradandó károsodást.



#1„Ez egyszerüen csak rossz étkezèsi kultura.de speciel fözni is rühellek. A menük füszeresek. Es anyagilag leterhelö is lenne az egészséges életmod.”


Színtiszta kifogások. Egyáltalán nem drágább a rendes élelmiszer fogyasztása, mint az édességeké. Főleg, ha alkalmazkodsz a szezonális gyümölcsök/zöldségekhez és az akciókhoz, és azokat iktatod be az étkezésedbe. A fűszerezést meg véképp nem értem, mert pont hogy az éttermek alig fűszereznek vmit is, a gyorskajáldák többségénél sem a fűszerezés adja az ízt, hanem a szósz, ami többnyire fokhagyma/chili/cukor variációja. Ha csak nem india étterembe mész egy curry-re, de elárulom neked, hogy az is a töredéke a valódinak. Sőt, a fűszerek sem ördögtől való dolgok, rengeteg közte egészséges főleg az indiai konyhában.

A főzésnek pont az a lényege, hogy te a saját ízlésed szerint készítsd el a fogásokat. És egyébként nehogy azt mond, hogy annyire megterhelő lenne feldarabolni pár zöldséget meg egy csirkemellet (sőt, így is meg lehet venni...), és pl bedobni egy air fryer-be, aminél még ott állni sem kell...

Ott van pl. a hal ami még önmagában is fogyasztható, és rengeteg fajta van, sőt a legtöbb szupermarketben leárazva olcsón hozzá lehet jutni, főképp esti órákban.

De még ezernyi dolgot fellehetne sorolni, ami vetekszik az édesség árával, és kb. semmilyen erőfeszítést nem igényel, mint egy halkonzerv.


Be kellene látni először azt, hogy függő vagy és beteg, plusz lusta. Ezzel kezdődik a változás. Nem könnyű tenni ellene elismerem, de nem lehetetlen. Egyébként utána sokkal jobban éreznéd magadat, mint előtte.

2019. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincsenek potenciazavaraid?
2019. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!