Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedvező körülmények között...

Kedvező körülmények között hány napig bírja az ember víz nélkül?

Figyelt kérdés

Élelem nélkül nem nehéz mert le lehet bontani fokozatosan a zsírt ami ad egy kis időt.

Viszont a vízre midenki azt mondja, hogy az nagyon kell, 3 nap és véged anélkül, az muszáj. Én nekem a 3 nap nagyon kevésnek tűnik, nyáron vagy a sivatagban talán.


Engem az érdekel mennyi a tényleges maximum amit kibírunk mondjuk hideg téli időben -5 és 5 fok között, nincs izzadás, nincs folyadékvesztés, nem is eszel mellé tehát a széklet sem vesz el illetve juttat ki folyadékot a szervezetből és nem csinálsz semmit csak mondjuk ülsz egyhelyben nagyon kevés mozgással.


Nem tudom ez lenne e a legkedvezőbb, de mondjuk ilyen körülmények között meddig bírja legtovább egy átlag ember?



2019. dec. 21. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha magas víztartalmú ételeket fogyasztasz, mondjuk sok paradicsomot, akkor olyan 80 évet is elélhetsz.
2019. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy se étel se víz. Pont azért, hogy a széklet ne vegyen el folyadékot a szervezettől. Tehát pontosítva a kérdést étel és víz nélkül hány nap a maximum kedvező körülmények között?
2019. dec. 21. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak izzadással veszítesz vizet, beszéddel, ivással, cigizéssel, légzéssel és evéssel is. Én is 3 napot olvastam egy SAS túlélési kézikönyvben, de vannak extrém körülmények ahol több vagy kevesebb ideig bírták. A vese egy idő után mi denképp károsodik.v
2019. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a széklet nem von el vizet, pont hogy a víz felszívásának a nagy része a táplálékból a bélben történik. Az más, hogy ha magas fehérjetartalmu ételt eszel, annak az emésztése rengeteg vizbe kerül, és nem von ki annyit a (pl húsból) a szervezet..így azt nyilván kerülni kell
2019. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Sivatagban, tundrán 2-3 nap, mérsékelt övben 3-4-5 nap
2019. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

:D Na csak ide találtam. Mellé klikkeltem az előbb a válaszommal, és az ünnepi kérdéshez írtam. :DDDDD


Kérdezd meg a Nasa Astronautáit. Ők a vizeletüket visszaalakítják vízzé. Képzeld el! Náluk a pisi is kincs.

2019. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Én 2 napig bírtam, majd elájultam, kórházba vittek, de míg vártam megittam 2 liter vizet és nem tudták rá bizonyítani, hogy kiszáradtam ezért 1 nap helyett csak 6 órát tartottak bennt. :)
2019. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b1812567 ***** válasza:
58%

Normális körülmények közt kb. 3 nap, így van.

A szervezetnek ebből a szempontból az ideális, ha szobahőmérsékletű szobában üldögélsz egy kényelmes fotelben, és szundikálsz. Akkor használja a legkevesebb vizet. Így lehet, hogy kicsit tovább is bírnád 3 napnál.


Minden más plusz vízszükséglettel jár. Nem csak a magasabb hőmérséklet esetén, de hidegben is több vízre van szükséged, erőkifejtés esetén pláne.

Extrém körülmények közt, például forró, száraz sivatagos környezetben a tűző napon gyalogolva nem hogy 3 napot nem bírnál ki víz nélkül, de valószínűleg 3 óra sem kellene az eszméletvesztésig (majd kicsivel rá véged is lenne).

2019. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!