Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nyomás alatt sokszor...

Ha nyomás alatt sokszor sirok, azt jelenti hogy nem vagyok normális? Ti hogy viselitek a stresszt?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok,nemrég végeztem az egyetemmel de rájöttem, hogy nem akarok abban dolgozni.

Tálaltam egy dolgot ami érdekel és elkezdtem a tanfolyamot. Vége fele járok és pár ismerősöm már kérte a szolgáltatásomat (műkörmös) szépen rajzolok és szeretek alkotni, úgy gondoltam ebben kamatoztathatom, illetve ha jó leszek benne akár vállalkozó is lehetek ami régi vágyam.

Szóval az elején vagyok, első két vendégem megvolt és hihetetlenül lassú voltam/vagyok. Precíz, de lassú. Még lesz két vendégem karácsonyig és már teljesen beparáztam, hogy ők is mit fognak szólni, milyen béna vagyok. Az egész kedvem és lelkesedésem elvette a dologtól. Plusz karácsonyra is mindent megkell csinálnom, sajnos még szüleim hazában lakok akik ilyenkor mindig hazajönnek(egyébként nem itt laknak) és anyukámnak is nagyok az elvárásai felém .

Úgy érzem túl nagy a nyomás rajtam most, mindenhol maximumon akarok teljesíteni és kezdek kiégni.

Túlhajszolom magam és stresszelek talán feleslegesen is , emiatt folyton a sírás kerülget.

Azon is gondolkodtam, hogy túl gyenge az idegrendszerem? Normális e ez egyáltalán? Hogyan bírhatnám jobban a terhelést? Ti hogyan kezelitek az ilyesmit?22n


2019. dec. 21. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Kéne neked egy pár, nem tudom mi vagy ezért írtam a pár szót így pc, szedj fel valakit, az a te bajod.
2019. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, a sírás csökkenti a stresszt. Szerintem normálisabb dolog, mint lyukasra verni a falat.
2019. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ecowok ***** válasza:

Normális vagy.


A legtöbb embernek meg kell küzdenie a saját és környezete elvárásaival, mellette aggódhat a jövője miatt, és hogy amibe belevágott az tényleg kifizetődő lesz e, jó lesz e benne.


Semmi nem úgy működik, hogy te elkezded tanulni és mire a vége felé közeledsz, te vér profi leszel benne. Eleinte lassú leszel, aztán ahogy egyre gyakorlottabb vagy benne gyorsabb lesz a tempó. Főleg egy ilyen ügyességet igénylő szakmánál nem szabad eleinte elkapkodni, hogy ne rontsd el és a megfelelő mozdulatok rögzüljenek. Majd leszel gyorsabb.


Az édesanyád elvárásaival szemben pedig racionalizáld magadban azt, hogy egyrészt mi az, ami tényleg reális elvárás, mik a saját elvárásaid, és hogy ha a kettő nem találkozik, akkor sincs semmi, mert ez a te életed, a te boldogságod. A jogos kritikát érdemes elfogadni, de azt nem hagyhatod, hogy kedved szegje.


Ha nehezen kezeled a stresszt az sem baj. Számtalan módszer van arra, hogyan növeld a tűrőképességedet.


Nekem bejönni látszik a napló írása, a sport, az hogy beszélgetek a problémáimról valakivel és a meditáció.


Próbálj ki te is néhány módszert.

2019. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gublug ***** válasza:

A siras - lehet - egy kommunikacios modszer. Masok is hasznaljak. Valaki nevetgel mikor egy-egy mondat vegehez er, valaki pedig nem tudja hogyan lezarni a kommunikaciot es sirni kezd.

Tenyleg csokkent a stresszt, de ne szokj ra, mert meg kell oldani a helyzeteket es nem sirasba menekulni (hogy majd masok megsajnalnak).


Az idegrendszered lehet gyenge. Mindenki mas erosseggel szuletik. Rad irok priviben.


Stressz kezelesre sok modszer van, ahogy az elozo mondta.

2019. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gublug ***** válasza:

Illetve vannak olyan idoszakok is (honapok, evek) az ember eleteben amikor 25-50%-osan mukodik. Azaz sokkal kevesebbet er el a szokasos munkajaval mint szokott. Ekkor ezt el kell fogani.

Egy asztrologus tud ebben segiteni h meddig tarthat ez a kellemetlenseg nalad.

2019. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!