Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kötelező szeretni a...

Miért kötelező szeretni a karácsonyt a társadalmi "elvárás" alapján? Miért nem értik meg, hogy egyesek családi helyzete botrányosan rossz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embernek borzalmasan rossz a családi helyzete, pont, hogy nem akarnak a családjukkal lenni. Ha meg nincs családjuk / van, de valóban nagyon eltávolodtak, akkor azért az is lehangoló tud lenni.


Szinte terrornak érzem, hogy szeresd, várd a karácsonyt, mert csak. Mert ők azt mondták.


2019. dec. 21. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Akkor nem szereted, kész. Nem fog senki a fejedhez fegyvert tartani, hogy már pedig szeresd az ünnepet. Szerintem akadj le erről és éld tovább az életedet. Biztos lenne most is dolgod, ahelyett hogy itt pattogsz a társadalmi elvárás miatt.
2019. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Kik azok az ők?

Nekem sose mondta senki.

2019. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Kik mondták? Nem muszáj szeretni, a te veszteséged, nem a miénk.


Boldog Karácsonyt előre is!

2019. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1.


Remélem, hogy valami gondod van, amiért ennyire mérhetetlenül agresszívan, bunkón, kioktatóan válaszoltál.

Élőben baromi jóban lennénk.


Nyugalom, eddig bevásároltam és nemsokára húzok dolgozni, házimunkázni.


De neked se kellene ezt az 5 percet gyakorizásra fordítanod, menj te is vissza dolgozni, ha csak agresszivitásra telik.

2019. dec. 21. 13:02
 5/15 A kérdező kommentje:

3. Azt elmagyaráznád, miért veszteség? :-O



Egyébként az ismerősi körömben a nagy részének komoly gondok vannak a családban..

2019. dec. 21. 13:03
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem kötelező!

Teljesen magánügyed, a kutya meg nem kérdezi, hogy szereted vagy sem.

Én amikor még teljesen egyedül éltem és családom sem volt, akkor is gyönyörű karácsonyokat tartottam, önmagam miatt, mert nekem úgy volt jó.

2019. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Ki mondta, hogy kötelező? Talán főbe lőnek ha nem szereted a karácsonyt?
2019. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Hiába küldesz fenyegető privát üzeneteket, ezzel csak magadat minősíted. Előbb old meg a problémáidat, békülj ki saját magaddal. Az ég világon senki nem írt neked semmi olyan szintű választ, mint amit te merészelsz privátban irkálni a másiknak. Feltettél egy kérdést, kaptál rá választ. Ha nem tetszik a válasz, akkor így jártál. Senki nem fogja körbe nyalni a fenekedet a való életben. Nem szereted az ünnepeket, nem szereted ez van. Semmi agresszív és bántót nem kaptál, csak az őszinte választ mindenkitől. Ezzel szemben te fenyegeted a másikat privátban, mert nem nyalizott meg lelkizett neked itt senki.
2019. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelező szeretned, de mások (a többség) adventi és karácsonyi hangulatába sem kötelező belerondítanod, mert te nem érzed jól magad a bőrödben valamiért!
2019. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Manapság egyre inkább divat lett utálni a karácsonyt, mert "mi ennyire szabadgondolkodó individuumok vagyunk, francba a hagyományokkal".


Nem kötelező szeretni egyébként, én is szörnyülködöm azon a kollektív megfelelési kényszeren, féktelen költekezésen és hajtáson, ami megelőzi a karácsonyt. Nem erről kéne szólnia, de szerencsére senki nem szabja meg, hogy te hogyan állj hozzá ehhez az ünnephez.

2019. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!