Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a 60 órányi kötelező...

Mi ez a 60 órányi kötelező társadalmi tevékenység, mint érettségi előfeltétel?

Figyelt kérdés
Most akkor cseszhetem el az időmet a sok fogyatékos körül,ahhoz hogy bebizonyíthassam hogy tudom azt amit tudnom kell?mi köze ennek az én tudásomhoz?Ettől egyáltalán nem leszek sem jobb sem együtt érzőbb,csak még jobban rájövök hogy feleslegesek a társadalomnak azok,akiknek egy diák segítsége kell...
2010. dec. 3. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Sajnállak. Sokat tanulhatnál egy ilyen munkából.. de ha most érettségizel ez téged igazán nemérint. De elküldenélek utcátsöpörni a sok melossal. Haat lapátolj anyám+
2010. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sajnállak. De a körülötted élőket még jobban.
2010. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor cseszhetem el az időmet.."


Tudod mennyi 60óra? kevesebb mint 2hét. bele nem halj 2hét "munkába"...

2010. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem azok cseszték el az idejüket akik megpróbáltak belőled normális embert faragni.....
2010. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fogyatékos emberekkel foglalkoznod a társadalmi munkában, hanem mehetsz havat lapátolni, ételt osztani.

Bár javasolnám mégis, hogy fogyatékos embereknek segíts. Rájönnél arra, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint a többiek.

Különben is: két hét nem a világ.

2010. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Az alapgondolat jó, csak a megvalósítás a rossz. A kötelezőség éppen az önkéntes jellegétől fosztja meg a társadalmi munkát. Felvetődik a szervezés, ellenőrzés kérdése. Ráadásul nem is biztos, hogy azt a hatást váltja ki, mint amire szánják.

Kérdező, zavard le minél előbb, aztán soha többet nem kell majd társadalmi munkát vállalnod.

2010. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha emberek, vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc, vagy a pengő cimbalom.

És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, semmi vagyok.

És ha szétosztom egész vagyonomat, és testemet tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.


Az embert lehet munkára kötelezni, de nem lehet paranccsal rábírni arra, hogy szívvel-lélekkel, szeretettel végezze ezt a munkát. Anélkül pedig sem a dolgozónak, sem a munkáját igénybe vevőnek nem lesz öröme belőle.

2010. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!