Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért Karácsonykor van a...

Miért Karácsonykor van a legtöbb öngyilkos?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ez is csak egy nap. Aki magányos, egyedül él, stb, az dec 22.-én vagy dec 28.-án is egyedül lesz. Nem kéne, hogy azon a 2-3 napon szomorúbb legyen, mint bármikor máskor.

2019. dec. 23. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Igen a logika ez . de az érzelmek nem így működnek.

Amikor at látod , ogy mindenki boldog és te egyedül vagy , na azt nhéz elviselni sokaknak. Ne hidd , ogy csak erre a napra gonjdolnak, sokan elvesztik a reményt ilyenkor.

2019. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
Egyes, neked rémes a helyesírásod, majdnem le is mínuszoltalak, pedig a válaszod amúgy korrekt.
2019. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
A helyesírásom jó , de a billentyűzetem rossz.
2019. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy az első írja. Az összes reklámújság és plakát nyomja a pofánkba a meghitt képeket. Ilyenkor különösen átérzi az ember, mennyire rohadt, hogy mellette nincs egy kedves nő, aki bejglit süt neki, vagy nincs mellette egy férfi, akivel összebújva megnézhetne egy filmet, vagy nincs gyereke, akinek örömet szerezhetne egy kedves ajándékkal. Ezért van több öngyilkos ilyenkor.
2019. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Lehet nem hibátlan a kommentem , de legalább releváns..
2019. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tényleg a helyesíráson vagytok leakadva? Ne már! Sokan meg épp most teszik a nyakukba a hurkot.
2019. dec. 23. 11:24
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Azt ugye tudod hogy nem csak karácsonykor vannak öngyilkosok hanem szinte mindennap?
2019. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

furcsa módon, nem ilyenkor van a legtöbb megöngyiző, pedig amit Achillesz ír, igaz

[link]

2019. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt közvetlenül karácsony előtt kaptam egy rossz „hírt”, ami padlóra vágott. És ez a karácsonyosdi meg egyáltalán nem segített a helyzetemen.


A történelem meg megismétli önmagát: ismételten a napokban derült fény pár dologra, ami felidézte a régebbi traumát + ez a mostani.


És ahogy írták, qva kellemetlen az, hogy a pofádba tömik „hogy a szeretet ünnepe” meg az eladó is „Boldog Ünnepeket” kíván, közben meg a legtöbb ember/család kamu jópofát vág az egészhez, de közben erőltetik mert ez a „szokás”. Egyébként nekem is csak egy nap lenne a többi közül, de a fentiek miatt ez nem így zajlik le.


Tehát ilyenkor extra erőfeszítést igényel az, hogy ne az öngyilkosságon járjon az agyad egész nap. Az sem segít rajta, hogy a szomszéd hangosan hallgat karácsonyi dalokat, mert jópofának tartja azt (gondolom).


És még egy dolog: nem csak a magány és az egyedüllét okoz öngyilkossági szándékot. Ahogy már Te is mondtad, ugyanolyan nap mint a másik: az emberi gyarlóság ilyenkor sem alszik, nézd végig a többi kérdés alatti kommenteket: majdnem mindenhol van egy troll aki csak azért is belerúg a másikba, főleg az ilyen jellegű kérdések alatt. Az ünnepek az ilyen empátia szegény embereket csak jobban felhergeli. Ennyi rosszakaró kommentelőt az ünnepek előtt nem láttam, mint most. Most van idejük kiélni magukat, és akkor képzeljük el ha utcára/közösségbe kerülnek.

2019. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert ilyenkor döbbennek rá, hogy az élet értelmetlen család és szeretet nélkül....
2019. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!