Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegyük fel hogy, te és a...

Tegyük fel hogy, te és a barátaid fiatalon addig szekáltatok a ronda gyereket, míg az öngyilkos nem lett, majd születik egy ronda gyereked, akivel ugyan úgy viselkednek, mint te anno, mit érzel?

Figyelt kérdés

2019. júl. 8. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom átérezni. Sosem tudtam megérteni, hogy miért ítélünk el vagy bántunk valakit.


Tudom, hogy a kérdés feltételes, de nem nagyon tudom belegondolni magam ebbe a helyzetbe.

2019. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
A kérdést sem értem... aki ilyet tesz, az szívtelen és nem gondolkozik. Aki meg gondolkozik, az nem tesz ilyet!
2019. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon rosszul. Sosem gondoltam bele,hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekkori csúfolódás és én általánosban csináltam(vagyis nem én,hanem a banda többi tagja,de velük lógtam tehát hibás vagyok). Mikor felnőttem,akkor tudtam meg,hogy akit bántottunk egész általános suli alatt gyerekpszichológus kezelt, meg pszichiáterhez hodták,mert "nem tud beilleszkedni". Tehát valószínűleg el sem merte otthon mondani,hogy miért van kikészülve. Iszonyat utálom magam es szégyellem,hogy ebben részt vettem. Ha lesz gyerekem,bele fogom "verni", hogy nem szabad másokat bántani sem szóval,sem tettekkel..remelem sikerül.
2019. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Soha nem szekáltam senkit, mert engem szekáltak. (Habár nem a kinézetem miatt.) Öngyilkos persze nem lettem, sőt sértődött és gyűlölködő sem. Viszont annál fontosabbnak tartom, hogy a gyerekem ne bántson, ne alázzon meg, ne gúnyoljon soha senkit. Úgy látom, ettől nem is kell tartanunk.

Ellenben, ha őt bántják, arra próbálunk tanácsot adni, hogyan tud "kimenni" ezekből a helyzetekből, hogy ne szálljanak rá, és ne élje át sok éven át azt, amit én. Persze ki lehet azt is bírni, ahogy én is kibírtam, de az ember jobb sorsot szán a gyerekének, mint ami neki volt.

2019. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is inkább én voltam az, akit csúfoltak, de igaza lehet a 2.-nak. A legtöbb esetben az ilyen gyerekek, akik csúfolnak, kiközösítenek, esetleg fizikailag is bántalmaznak valakit, nem igazán rendelkeznek empátiával, szóval sose bánják meg igazán, amit tettek. Sőt, az ilyenekről tudom legkönnyebben elképzelni, hogy felnőttként, ha a sors iróniája miatt nekik születik egy olyan gyerekük, aki a bullyk céltáblája lesz a suliban, nem hogy segítenék a gyereküket, ehelyett még egyet belerúgnak és folyamatosan bombázzák az ilyen "te miért nem vagy olyan, mint XY gyereke???!!?" beszólásokkal. (Lásd: az én szüleim)
2019. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

5ös

Azért az durva,hogy a szüleid is. :(

Kiben bízzon a gyermek,ha nem bennük?

2019. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Érdekes, hogy milyen sokan írják, hogy ők bizony nem. Nos, én anno több iskolába is jártam, edzésekre is, de nem láttam olyan gyereket, aki egyáltalan nem vett ebben részt, vagy áldozatként, vagy agresszorként. Olyat tudok, aki akkor sem értette, meg ma sem érti, hogy másokat bántott.
2019. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Én voltam a csúnya gyerek, akit kiközösítettek és szivattak. Öngyilkossággal próbálkoztam, de nem vettem be elég gyógyszert így nem sikerült...

Nem hiszem, hogy ha sikerült is volna bármelyik mutatott volna bármiféle megbánást.

Egyszer hazáig követtek és dobáltak, amiért feljelentettem őket a rendőrségen. Kikérdezték őket, de azt se tudták megmondani, hogy miért zaklatnak.

Semmit nem tudtak rá mondani, "csak úgy".

Ok nélkül tönkretették a fiatal korom..


Eltált pár év, volt amelyikkel újra találkoztam és úgy beszélt velem mintha legjobb haverok lennénk. Nem is érzett abból semmit, hogy amit tett, azzal engem kikészített. Mintha csak gyerekkori szórakozás lett volna...nekik tuti az volt.

Jó szórakozás tönkretenni a másikat.

2019. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem születik mindenki gyönyörűnek és egy szülő is látja ha a gyereke nem szépségideál, de akkor is hogy mondhat olyat hogy ronda?

Szerintem az olyan gyerekek akik szekálják a másikat, csak úgy vagy mert kicsit más mint a többi, azok nem éreznek. Nem fogják fel a tetteik súlyát és ahogy előttem írták, azok a fajta szülők lesznek akik ahelyett hogy védenék és támogatnák a gyereküket a támadókkal szemben, még rátesznek egy lapáttal és a fejükhöz vágják hogy "te miért nem vagy olyan mint xy, te miért nem vagy képes megvédeni magad?" stb.

Engem is sokat szekáltak, és bizony a szekálók szüleiktől tanulták a dolgot, mert azok a fajta emberek voltak akik többre tartják magukat, lenézik és átgázolnak másokon mert azt hiszik hogy ők jobbak. És ezt a mentalitást szépen viszik majd tovább.

Ha egy szekáló gyerekét bántják, nevezzük a sors iróniájának, és emiatt öngyilkos lesz, akkor még ő lesz felháborodva hogy miért nem tudja más megnevelni a gyerekét

2019. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Karma. Sajnos általánosban akikkel lógtam, ők bántottak egy fogyatékos lányt, és bár én személyesen soha nem bántottam, de azokkal voltam, akik igen, így én is hibásnak érzem magam. Ezt azóta visszakaptam, mert középsuliban meg engem bántottak, de nagyon durván.

Amúgy nem lesz gyerekem, szóval az a része irreleváns.

2019. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!