Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy semmiért nem...

Normális, hogy semmiért nem érzek bűntudatot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mások mikor és milyen körülmények között éreznek bűntudatot bizonyos dolgok miatt, de amikor én kerülök egy ilyen helyzetbe, akkor egyszerűen nincsen bűntudatom. Tudom, hogy éreznem kéne, de nem érzem. Normális ez?
2019. dec. 26. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem normális. Ez a pszichopatákra jellemző, akiket persze ma már nem illik így hivni.
2019. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez ennyiből nem derül ki, ismerni kéne pontosan a szituációkat.

Ha elfogadjuk tényként hogy más ember azonos körülmények között érez bűntudatot, akkor lehet nem normális is.

De ezt így ennyiből , konkrétumok nélkül, nem lehet se megállapítani, se felelősséggel kijelenteni, hogy normális, vagy nem.

2019. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem el vagy fáradva, túlhajszoltad magad, ezért vannak ezek az érzéseik. Szabadságra nem tudsz elmenni melóhelyen? Vagy, ha tanló vagy, itt a szünet, próbáld meg elhagyni a lakást és valami csendesebb helyen kicsit lazulj ki. :)
2019. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most ez nekem úgy tűnik, hogy bűntudatot érzel amiatt, hogy nem érzel bűntudatot.
2019. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem teszel olyat ami nem felel meg a normadnak. Ennyi csak.
2019. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remek politikus lesz belőled.
2019. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki folyamatosan olyan dolgokat tesz, amiről tudja, hogy rossz, de elnyomja a lelkiismeretét, akkor abból az emberből érzéketlen, rideg ember lesz, és nem fog jelezni a lelkiismerete, mikor kellene. Ez nagyon szomorú.
2019. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!