Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Arra gondoltam, hogy felírom,...

Arra gondoltam, hogy felírom, hogy mire mennyit költök, de ahogy látom (tudatosítom ezzel magamban), hogy nem a legolcsóbb cuccokat vettem, bűntudatot, szorongást érzek. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Nem a legolcsóbbat = nem párizsis zsemlét, hanem veszek mondjuk tojást, a fornettisnél naponta egy 150 ft-os kávét, mondjuk heti 1x egy 750 ft-os gyrost.. amikor megveszem ezeket nem érzem magam rosszul, de ahogy tudatosodik, szörnyű érzés. :(

Amikor gyerek voltam, kevés pénzűnk volt, aztán jobb lett, de a szemlélet megmaradt. Sose kaptam zsebpénzt, nem volt az, hogy szerettem volna elmenni valahova és kérek rá pénzt, vagy szerettem volna valamit, és kérek rá.... gondolom innen jön.

Nem keresek sokat, de mondjuk 20000 ft-ot félre tudok tenni havonta. Tudom nem valami sok, de bennem van, hogy akár 30 ezer is menne, vagy 35, ha nem szórnám el a pènzt így....


2019. márc. 15. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyensúlyt kellene megtalálnod az anyagi helyzeted és a boldogságod közt. Ha látod azt, hogy 20.000 Ft-ot meg tudsz havonta takarítani akkor is, ha nem a legolcsóbb dolgot veszed, én azt javaslom, inkább válaszd ezt a 20.000 Ft-ot. Ha belőled ilyen szorongást és bűntudatot vált ki az, hogy látod a papíron, hogy mennyit költesz drágább dolgokra, akkor ezt a módszert én elhagynám. Továbbá, lehet, hogy egészségesebb életmódot is tudsz folytatni az általad említett drágább élelmiszerekkel - igaz, olcsóbban jönnél ki, ha párizsis zsemlét ennél mindig, de szerintem a tojás, a gyros több használható tápértékkel bír. Most az a 30-35.000 Ft tényleg megéri azt, hogy az egészséged rámenjen, ráadásul a lelki békéd is?


25/F

2019. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen bűntudatod.Kellenek az élet apró örömei,és 10 ezer Ft különbség azért nem olyan nagy ár.

Nem luxus dolgok ezek, csak nem szoktad meg, és ezért lehet szörnyű érzés.

Nem tartom pénzszórásnak a 150Ft-os kávét,jobb étkezést, ami mint fent leírtak szerint az egészségednek is használ.

2019. márc. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem vezetem pont ezért mert megoldást azt nem nyujt, csak idegesit.


Amikor vezettem, láttam, higy dupla annyi megy el az életre mint rezsire. Rezsi =x es minden más = 2x igy megy el a fizum

Fizum= 3x


Az a minden más azt jelenti, hogy csak az alapok. Nincs benne hobby, ruhák, nyaralás, tanulas, kocsi, hanem csak elelmiszer, tisztitoszer, neha szerelő, muszájruha ha pl már egy farmerom sincs, csak leggings, akkor megengedek magamnak egy farmert, ha félreteszek (van fundam), akkor garantalt hogy megint lemaradok a rezsivel.

2019. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Nagyon hasznosak voltak a válaszaitok.

Azt hiszem tényleg abbahagyom az irogatást. Úgy gondoltam, hogy hasznos, mert jobban tudok majd sporolni, de akkor meg csak elszomorodnék, hogyha még egy két ilyen apróságot sem engednék magamnak. Mást amúgy sem veszek...

2019. márc. 16. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!