Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Skandináv emberek miben...

Skandináv emberek miben különböznek a magyaroktól?

Figyelt kérdés
Pozitív/negatív összehasonlitás?

2019. dec. 26. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtabbak, nem rosszindulatúak mint mi. Optimistábbak is. Sok a depressziós, de ők a napfény hiánya miatt, mi meg a szegénységtől, kilátástalanságtól inkább.
2019. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gublug ***** válasza:
64%

Tavolsag tartobbak. Hidegebbek.

Mi hozzajuk kepest mediterranok vagyunk.


Minel eszakabbra mesz annal kevesbe fogadnak be.

2019. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez hülyeség! Sok országban jártam, de a norvég embereknél kedvesebbekkel nem találkoztam. Egyébként optimisták,boldognak, nem panaszkodnak, nem kezdenek el egyből idegeskedni ha valami rossz történik,nyugodtak. Egy szóval jobbak
2019. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gublug ***** válasza:
24%

En nem mondtam h nem kedvesek.

Elnel veluk 10 evet s nem csak felszinesen ertekelned oket.

1-2 ev alatt nem tudsz melyre latni.

2019. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van igazság abban amit a 4es ír. Vajon mennyire álkedvesség amit csinálnak.
2019. dec. 26. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kettes és a hármas is igazat ír!


A svédek teljesen mások télen és nyáron. A hideg sötét télen zordok, zárkózottak. Nyáron teljesen mások, nyitottak, kedvesek.

2019. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A saját tapasztalatom szerint (3 éve Svédországban) a svédek a felszínen kedvesek, elfogadóak és nyugodtak. A felszín alatt viszont kicsit más a helyzet. Tényleg baromira zárkózottak, nem csak az új embereket nem fogadják be, de sokaknak nincsenek egész életükben barátjaik, olyan igazán mély baráti kapcsolatokra gondolok, amikor bármit elmondhatsz a másiknak, a haverkodás/együtt lerészegedés itt is megy. Sokszor a kedvességük álcázott passzív-agresszivitás, ami abból fakad, hogy a svédnél konfliktuskerülőbb népcsoport szerintem nem is létezik az univerzumban. Egy magyar anyázna kettőt, kiadná a feszkót és menne tovább. A svédeknél ez elképzelhetetlen, bármilyen érzelem, ami kényelmetlen, pl. szomorúság, gyász, düh, el van nyomva és el van rejtve a műmosoly mögé. Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de én még nem láttam svédeket sírni. Nem hinném, hogy kevésbé lennének pesszimisták, mint mi, itt is ugyanúgy megvan az a réteg, aki nyomja ezt a “Svédország egyre rosszabb hely, már nem olyan, mint régen, ez/az a csoport tönkreteszi az országot, bezzeg az én időmben, a mai fiatalok, minden megy tönkre” dumát.

Nagyon fontos nekik az egyenlőség, úgyhogy ne várj semmilyen kitüntetést, pl. ha valamit elértél, letettél az asztalra, valamiben tehetséges vagy, többet dolgozol, mint a többiek. Ugyanúgy kezelnek, mint akárki mást, nincsenek nagyon hierarchiák. Ezt rádbízom, hogy szerinted pozitív-e vagy negatív, szerintem nézőpont kérdése.

Néhányukon látszik a nagy jólét hatása, hogy mindennek úgy kell lennie, ahogy ahhoz szoktak, különben az már nem jó nekik.


Persze ez távolról sem igaz mindenkire, nagyon nagy általánosításokat írtam most le, és lehet, hogy most nagyon negatív voltam, de nekem ezek az észrevételeim, amik a legjobban szembetűntek, talán azért, mert engem ezek zavarnak. Persze léteznek hihetetlenül csodás svéd emberek, meg hihetlenül nem csodásak is, de ez így van a magyarokkal is. A különböző mentalitás nem zárja ki, hogy valaki jó ember legyen. Akárhova mész, mindig lesznek jófejek és idióták.

2020. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
#4 8 évet dolgoztam kint. Anyukám 22-t. Mégis ugyanez a véleménye
2020. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!