Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tud az ember szeretni...

Hogyan tud az ember szeretni másokat, érdeklődni mások iránt, ha őt nem tudták sosem szeretni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 1. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy hiába nem szerették eddig, attól még elhiszi, hogy más szeretheti.
2020. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Sok meló. De lehet. Pont azért hogy a saját rossz előzményeit hidegen hagyja valaki, ezért kezd ismerkedni, és új élményeket szerezni. Bizalmatlan marad egy adott pontig. Nem kell egyből szeretni bárkit. Ki alakul. És úgy is jobb lesz egy idő után. Engem se szerettek sosem. Szóval neki álltam ismerkedni 17 éves koromban. Rengeteg emberre nem is emlékszem. Még ha egy napot töltöttem is az adott emberrel, vagy ott aludtam. A lényegi kapcsolatok meg maradtak, a legjobb barátom, illetve közben megtaláltam a nagy szerelmet is, de most is csak nekik hiszem hogy szeretnek. Kevés ember szereti a másikat, keresni kell. Sodródni, ismerkedni. Sok sikert ha rólad van szó! :3
2020. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg akarom adni azt a szeretetet az embereknek amit én nem kaptam meg. Nem akarom, hogy mások megéljék azt a rosszat amit én. Mindenkinek joga van a boldogságra és a törődésre. Szeretem őket és nem támasztok feltételeket. Lehet hogy páran az életben ki fogják használni ezt, mégis talán így tudok maradandóbbat alkotni a világban ha meggyógyítom a szíveket.
2020. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyetértek mindhárom kedves előző válaszadóval. Engem sem szerettek sosem, főleg a szüleim,barátaim sem voltak. Attól, hogy engem nem szerettek, én szerethetek. Nekem kell a lelki békémhez, hogy jó ember vagyok, hogy tudok szeretni. Én reménykedem, hogy majd amit adok, azt vissza is kapom. Nagyon sok ember érez így, de miért rontanám el az életem feleslegesen, hogy beletörődök ebbe? Én inkább igyekszem boldoggá tenni magam.
2020. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

Aki nem szeretetben nött fel annak igenye sem alakul ki arra.

Mivel azt sem tudja mi az. Mi a jo egy ölelesben meg picsogasban.

2020. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Állatmenhelyen önkénteskedéssel lehet tanulni az ilyet, utána emberekkel.
2020. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
5-ös szerinted nincs igénye? Melyik ember akar úgy felnőni, hogy senki sem szereti?! Attól, hogy nem kapta meg, attól még vágyhat rá, mert tisztában van vele, hogy valami hiányzik, hogy nem stimmel. Nem kell ahhoz barátság se, mert az utcán is láthatok ilyen szituációkat. Innen azért lehet rá igény, ha máshonnan nem is ugye??
2020. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

A lepontozo olvasson gyerekpszichologiat.

Aki nem szeretetben nö fel azt sem tudja mi az.


Intenzetis csecsemö pl nem sir mert megtanulta ugy sem veszik fel nem törödnek vele nincs ertelme erzelmeket kimutatni, intezetis kisgyerekeknek pokerarca van nem mosolyognak kicsikent, mert rajuk sem mosolyogtak kicsikent.

Külön tanulniuk kell a szocializaciot.


De nyugodtan le lehet pontozni orvosilag gyermekpszichologialiag megalapozott valaszokat. Màr megszoktam hogy a gyk-sok naluk is okosabbnak hiszik magukat, majd ök megmondjak a tutit.

2020. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
54%

Nagy munka a részéről, de nem lehetetlen.

Pontosan tudja mit jelent az a szó, hogy szeretet. Pontosan azért, mert tudatában van annak, mit nem kapott meg.

Munka mivel saját magán kell dolgoznia. Tudja , hogy szeretetet szeretettel lehet ...

Természetből fakadó igénye van rá. Tudja, olyanból kell adnia, amit nem kapott meg és ez néha fájdalommal jár.

De le lehet küzdeni a fájdalmat.

Meg kell küzdenie magával.

Nem lehetetlen.

Változtatnia kell a gondolkodásán.

Nem lehetetlen.

Az “úton” nem feltétlenül társsal kell elindulni.

Nem lehetetlen.

...

A környezet az ami esetleg tehetetlen.

2020. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Mindig VALAMIÉRT, valamely tulajdonságaiért szeretünk valakit. Minket is ezért szeretnek. Ha nem szeretnek, akkor valamit nem jól csinálunk, pl nem jól kommunikálunk, vagy nem okés az arcjátékunk, vagy valami hasonló banális marhaság áll a háttérben.

Egyet jegyezzünk meg; a saját tükrünk mindig torzít! Ha valós képet akarunk magunkról, azt a barátaink, szerelmeink tartják elénk. Annak higgyünk!

2020. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!