Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretünk sorozatot nézni?

Miért szeretünk sorozatot nézni?

Figyelt kérdés

Sokáig nem néztem sorozatokat, mert nem akartam hogy besszippantsanak. Ugyanis ha elkeztem volna alig birtam volna befejezni.

Viszont fél éve újra elkezdtem, és be kell ismernem, van bennük valami megnyugtató, néha önbizalmat adnak és “könnyebb” az életem látva hogy másoknak is vannak problémáik, miközben tudom hogy a sotozat 80%a kamu.

Erről mi a véleményetek?



2020. jan. 2. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Az, amit írtál. Biztonságos környezetbe helyeznek át ismert szituációkat, ezáltal kockázat nélkül azonosulhatsz a problémákkal. Ki ne akarná ezt? Olyan mint a Star Trek holofedélzete. Onnan se sokan jönnének ki szerintem.
2020. jan. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Engem az izgalmas sztorik vonzanak mert szórakoztatóak, valamint sokkal jobban fel lehet építeni egy történetet sorozatokban mint filmekben.


Ilyen szempontból mint te nem nagyon gondoltam még rájuk, de biztos van benne valami.

2020. jan. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másrészt ott van a sztori és az emberi kíváncsiság is. A történetvezetés is olyan, hogy várd a következő részt. Ráadásul sokkal jobban fel tudja építeni a világot és a karaktereket, mint egy 90-180 perces film.
2020. jan. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem jobban lekötnek, mint a sima mozis filmek. Jobban ki vannak dolgozva, sokszor a cselekményük is jobb.

Amit írtál, az rám nem jellemző.

2020. jan. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pl. nem szeretek, hiába adódik lehetőség a karakterek és a cselekmény alaposabb kibontására, de sok esetben túlzottan elnyújtják a sorozatokat, gyakori jelenség az is, hogy a siker elmaradása vagy a népszerűség csökkenése miatt elkaszálják, és a sztori nem kapja meg a megfelelő lezárást. Az sem mellékes, hogy nagyon időigényesek, én jobban szeretek egy-egy rövidebb történetet megismerni, és új élményeknek kitenni magam, mintsem évekig követni egy történetet, ami végül eljut valahová vagy sem.


(Persze ez csak az én véleményem, hogy meg legyen említve a másik oldal is.)

2020. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sorozatok olyanok, mint a barátság vagy egy kapcsolat.


Na és miért jó? Mert kiszámítható, mert ismerős,és .ert tudod mit fogsz kapni tőle. Várod az újabb adagot belőle mindig.


Mint ahohyan egy barátság is. Most képzeld el... ki akarnál mozdulni valahova, és mindig egy ismeretlen emberrel kellene ezt megtenned 😃 Rendkívül energiaigényes. Tehát a sorozatokban is nem kell újra végigmenned a megismerésen, hanem rögtön a közepébe vagódhatsz, rögtön feltölt, szórakoztat, és várod akövetkező részt, ami ugyanilyen lesz.



Szóval valami ilyesmi. Már nem emlékszem mi volt, de pszichológusom volt, aki így párhuzamba vonta az ilyen hosszútávú emberi kapcsolatokat és a sorozatokat. Próbáltam megfejteni ennek az okát, kifejteni hogyan is lehetett ez. Remélem jól oldottam meg, és nem mondtam hülyeséget. Már rég volt, mikor ezt beszéltük... 🙂 jókat mondott.

2020. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekli az embert a végkimenetele, tanulni lehet belőle többnyire ármánykodást, addig is nem a saját életével kell az embernek foglalkoznia. Ilyenek miatt.
2020. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nagyon szeretek sorozatokat nézni. Persze csak olyanokat, amikről már tudom hogy be van fejezve, mivel félek attól, hogy pont a legjobb résznél inkább elkaszálják...

Az ok amiért jobban szeretem mint a filmeket az az, hogy jobban meg lehet ismerni egy-egy karaktert és a történetét,és több az esély rá, hogy azonosulni tudok velük.

2021. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!