Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti betiltanátok a petárdázást?...

Ti betiltanátok a petárdázást? Ne lehessen sehol az országban használni őket (meccseket kivéve).

Figyelt kérdés
2020. jan. 5. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A petárda már tízen akárhány éve be van tiltva, kis csillag.
2020. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az már be van rég tiltva.

Az már más kérdés, hogy külföldről behozzák és illegálisan használják esetleg még árulják is.

Ez ellen meg nem igazán lehet mit tenni.

2020. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Már be van tiltva egy ideje, de sajnos valamiért még mindig sokan szórakoznak vele. Pedig totál semmi értelme nincs a petárdának. Én az otthoni tűzijáték használatot is teljesen betiltanám. Pont elég az, amit a városokban ellőnek.
2020. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Jól van ez így? ***** válasza:
93%
Meccseken petárdázni? Nooormális??
2020. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 george1113 ***** válasza:
67%
Valós birságot, még arra az egy napra is! De mit esznek annyira rajta, vagy miértelme van? csak az állatokat rémítik meg vele, és az öregeket!
2020. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
Igen, mer egy fölösleges dolog.
2020. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a kérdést. Miről szól ez? A petárdázás BE VAN TILTVA!!

Ettől kivétel a szilveszter egyetlen éjszakája, amikor bárki, illetve aug. 20-án rengeteg rendezvény szervez tűzijátékot, meg ezen kívül azért különleges engedéllyel szintén lehet.


A szabályozás tökéletes. Ennyi kell, ennyi szépsége van a dolognak szerintem. Illetve ugye pl Tatán az ott telelő madarak miatt fokozottan ügyelnek a szilveszteri petárdázásra. Szóval vannak különleges helyszínek, ahol mégszigorúbb.

2020. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
A petárda rég be van tiltva, mert veszélyes, súlyos sérüléseket okozhat,meccsen szerintem extra veszélyes lehet, mert sok ember zsúfolódik össze kis helyre. A tűzijátékok azok, amiket szabad használni dec. 31. este 6-tól jan. 1. reggel 6-ig. De meccsen a tűzijátékot is haszontalannak tartom, ha nagy a füst, nem lehet tőle rendesen látni semmit.
2020. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, melyik országban élsz, de Magyarországon már nagyon rég óta be van tiltva a petárda használata. Igazán megtehetnék az ország vezetői azt a szívességet a lakosság nagyobb, normális hányadának, hogy az összes durrogó, csattogó, füstölő vacakot kifüstölnék a hétköznapi emberek (és vétlen állatok) életéből. Szükségtelen, környezetszennyező, tűzveszélyes, zajártalommal bíró, drága szerkezet, amire a normális többségnek semmi szüksége. -Egyébként sem értem, mi ünnepelni való van azon, hogy egy adott időponttól eggyel nagyobb számértéket kell a dátumok évszámát tekintve leírni, - de még ez sem zavarna, hogy ünneplik a fogyatékosok, ha nem csörömpölnének, gyújtogatnának! Nem értem, mi ünnepelni való van azon, hogy az embert folyamatosan arra emlékeztetik, hogy egyre kevesebb van hátra az életéből. Vagy használják otthon a fogyatékosok zárt ajtók mögött, - akkor nem érdekel!
2020. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
54%

8 : "A petárda rég be van tiltva, mert veszélyes, súlyos sérüléseket okozhat"


Te sem láttál még soha semmilyen petárdát az biztos, és csak a levegőbe beszélsz.

Ebből a videóból megismerkedhetsz pár, ilyen rendkivűl "veszélyes" petárdával.

https://www.youtube.com/watch?v=XM9D4Xr0s8k&feature=youtu.be

2020. jan. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!