Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Betiltanátok a gyógyíthatatlan...

Betiltanátok a gyógyíthatatlan állatok megölését?

Figyelt kérdés
2019. máj. 19. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez mit takar? Ez eutanáziára gondolsz? Nem mindegy hogy érted, mert például ami gyógyíthatatlan állat szenved már, nem élet az élet, annak megváltás az eutanázia, különben az önzőségedből szenved tovább és végül kínlódva hal meg.

Viszont vannak olyan gyógyíthatatlan állapotok, amivel együtt lehet élni. Epilepszia például, gyógyszerrel szedve nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető, és még sok ilyen van. Náluk fel se merül az eutanázia.

2019. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eutanázia állatokon-erre gondoltam. És a halálos beteg állatokon.
2019. máj. 19. 19:36
 3/10 anonim válasza:
98%
Nem, embereknél is engedélyezni kellene.
2019. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Volt már gyógyíthatatlan beteg macskám, a végén nagyon szenvedett, mondta a doki is, hogy már nem tud segíteni, a fájdalom sem csillapítható. Örültem az eutanázia lehetőségének, mert nem került rosszabb állapotba, nem kellett feleslegesen szenvednie, velem volt végig, és lerövidítettem a kínjait. Ennyit megtehettem érte, és ennyi ki is jár. Gyógyítom, amíg lehet és érdemes, nem kínzom, ha már nincs tovább.
2019. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem, viszont a megunt menhelyi állatok megölését büntetném.
2019. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mint csinálnál egy nyílt töréssel lónál, hm?

Nem forr össze a csontja. Hagynád,hogy mindennap törött lábbal fetrengjen, mert nem bír ráállni, vagy egy hevederen csünggjön?!


Kedves fotelharcos "állatvédő"!

Először tájékozódj, utána idíts háborút!

Köszi!


[link]

U.I.: a képen nem nyílt törés látható.

2019. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Két hónapja altattuk el a kutyánkat... Daganatos volt és leállt a veséje. Fájdalmai voltak, nem evett, nem ivott, nem aludt napokig, csak savat hányt és szenvedett. Reszketett a fájdalomtól. Az utolsó napon már vér folyt belőle.

Hiába kapott infúziót, fájdalomcsillapítót, gyógyszereket, semmit nem ért.


Te hogyan döntöttél volna? Hagyod még szenvedni pár napig?

Borzalmas volt...de ma sem döntenék másképp.

2019. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én büntetném-a beteg élet is élet és érték, az állatoknál is.
2019. máj. 22. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy borzalmasan szemellenzős és önző meglátás. A szenvedés nem érték. A fájdalom sem az. Az élet csak akkor érték, ha élhető. Ha nem az, teher lesz. Az, hogy hagyom még 2-3 napig kínok közt vergődni a macskám, engem sem tesz jobb emberré. Te el vagy tévedve nagyon. És nem volt még borzalmas kínod. Majd ha lesz, meggondolod, hol lakik a jó isten.
2019. máj. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

A beteg élet is élet...

Szép gondolat, de majd meglátod milyen, amikor csak szenvedni látod az állatod. Az már nem élet, ha kiszáradva, fájdalmaktól szenvedve könyörög, hogy segíts neki. Mikor fáradt, de a fájdalom nem hagyja aludni. Mikor az orvos 6 féle gyógyszert nyom az infúziójába, de semmit nem ér, csak némi folyadék jut a szervezetébe. Mikor az ínye hófehér, és az orvos nem tud már megfelelő eret találni az újabb adag gyógyszer beadásához. Mikor felemeled, hogy a kedvenc helyén pihenhessen egy kicsit, és a kutya helyén ott egy nagy vértócsa.

Mikor az orvos közli az ultrahangon, hogy a kutya tele van daganattal, és nem lehet rajta segíteni.


Majd akkor legyél ilyen okos, mint most.

2019. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!