Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnik úgy, mintha...

Csak nekem tűnik úgy, mintha manapság már minden fiatal külföldre költözne?

Figyelt kérdés
Eközben meg 26 évesen nyelvtudás nélkül szenvedek az egyetemi tanulmányaimmal és már én érzem magam kellemetlenül, hogy - akár mosogatni - de még nem próbáltam ki a külföldi kalandot. De lehet irigy vagyok azokra, akik bevállalják a nagyvilágot és okos, talpraesett idegen nyelvet beszélő fiatalok. Viszont akár a környezetemet, akár a facebook-ot nézem. Szinte minden fiatal külföldön dolgozik vagy oda tart. Még a legostobábbak is akiket régen ismertem már rég Angliában meg Németországban dolgoznak én pedig baromi lúzernek érzem magamat, hogy a szüleimmel munka nélkül folytatom a tanulmányaimat úgy, hogy közel sem biztos, hogy lesz diplomám... és akkor ennyi évem ment a kukába.

2020. jan. 6. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem
2020. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak neked tűnik úgy!
2020. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
nekem is durva hallani, hogy jobb középsulikból külföldre akar menni elsősorban a többség.
2020. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Mit tanulsz? Csak mert ha vmi ertemeset, akkor mehetsz meg kulfoldre dupla olyan penzert mint a tobbseg akik, minimalberes munkara mennek ki. A diploma h piackepes akkor eleg jo befektetes. Megha most ugy is tunik h mindenki elhuz meletted.
2020. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem ment a kukába, mert ez idő alatt is tapasztaltál és tanultál dolgokat. Olyanokat, amiket ők nem. Még akkor is, meglesz a tudásod, ha végül nem fejezed be a tanulmányaidat.

Te még később is megtapasztalhatod azt, amit ők, akik külföldön dolgoznak.

Dolgozni idősen is lehet, de tanulni fiatalon jobb, könnyebb.

A saját életedet éld, ne a másokét akard élni. Ha arra figyelsz, hogy mások mit tesznek, hogy élnek, mit értek el, akkor nem marad időd és figyelmed a saját életedre és a végén még depressziós is leszel.


Egyébként furcsa, de éppen, hogy csökkent a külföldre vándorlási kedv, de lehet, hogy csak azért, mert azok nagy része akik akartak és tehették, már kimentek.

2020. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Az unokatestvérem kiment külföldre dolgozni, sima érettségivel. Azt gondolva, hogy pár évet kibír és majd milliókkal tér haza.


Kb 2 év mulva 0 forintal tért haza, úgy hogy Németországban egy csoki gyárban dolgozott, semmit nem tanult a német nyelvből, ami pénzt keresett ott elköltötte, de így is arra volt elég hogy további 4-5 emberrel lakjon egy házban.


Mondjuk vett egy Macbook Airt magának, ami nem olyan nagy dolog.


Rajta kívűl senkit sem ismerek aki ki ment volna dolgozni.


Viszont én és még 3 osztálytársam egyetemre mentünk ki. Azóta én haza jöttem egy itthoni egyetemre.

(Kéttannyelvűbe jártam)


Meg még egy volt osztálytársam nyaranta Horvátországban dolgozik, de magyar cégen belül búvároktató ként és nem tervezik hogy tartósan külföldre költözik.

2020. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Költöznek, aztán jönnek is haza.
2020. jan. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen, sokan menekülnek ebből az országból, érthető okok miatt.

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, kérdező. Választhattam, hogy mi legyen és az egyetem mellett döntöttem. Naivan azt gondoltam, hogy elvégzem és itthon eléldegélek. Az eredmény? Ez színvonaltalan intézménybe csöppentem, ahol egyes tanárok pofára osztályoznak kiskirályként és ha nincs pénze az embernek vagy nem csodagyerek, akkor a házik miatt minimum csúszik 1-2 félévet. Eközben a külföldre ment ismerőseim többségének már félrelakott milliói vannak, egy részük lassan lakást fog venni. Ráadásul, amíg én a szabadidőm és fiatalságom egy elég nagy része tanulásra ment el, ők meló után élvezték az életet.

Arról nem is beszélve, hogy itthon mennyivel lehúzóbb környezetben kell élni. Diploma után 1-2 évet még melózok itthon és tanulom még jobban a nyelvet, aztán lelépek és többet nem jövök vissza. Nem látom értelmét, hogy elpazaroljam az életem egy olyan országra, ahol csak szívok.

2020. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8: Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanultál/tanulsz, végeztél-e már?
2020. jan. 7. 11:21
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Gépészmérnök, utolsó félévemben vagyok, de már dolgozom a szakmán belül.
2020. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!