Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar fórumokon, chateken...

A magyar fórumokon, chateken miért képtelenek az emberek normális kommunikációra?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés kivételt láttam, azt is inkább régen.


Most voltam egy chaten, és 99% olyan, mint egy beképzelt 12 éves: kötekednek, nagyképűsködnek, erőltetetten okoskodnak.

A fórumokon ugyanezt látom.


külföldi oldalakon is vannak ilyenek, de lényegesen kevesebb, és tényleg nem tudom a jelenség okát.



2020. jan. 7. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A külföldi fórumok is tele vannak félkegyelműekkel. Az interneten vagy, sok mindent megtehetsz az anonimitásnak köszönhetően. Én is kötekedhetek veled következmények nélkül :D
2020. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is mindig ezt tapasztalom, kevés kivétel van, akikkel lehet értelmesen kommunikálni. A legtöbb ember csak szórakozásból felmegy egy-egy ilyen oldalra és azt élvezi, hogy beszól másoknak.
2020. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy a 2. mondja. Sok, való életben sikertelen, szerencsétlen, egyetlen örömforrása, hogy felmennek különböző internetes fórumokra és játszák az eszüket.
2020. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.voltam.Hasonló egyébként a sok kamerás chat oldal is, oda is felnéztem néha, de a legtöbb ember ott is rögtön beszól, köszönni sem hagynak.Az a baj, hogy így hiába vannak olyan emberek akik szeretnék rendeltetésszerűen használni az oldalakat. Így normálisan ismerkedni egyszerűen nem lehet.Én pl. Nem járok buliba, mert nagyon időm sincs rá, meg egyébként sem az én stílusom. Itt vagyok 25 évesen és alig van emberi kapcsolatom, kimerül a kollégák, régi ismerősök formájában
2020. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régen- kb. 10-15 éve - a chat-huról elég sok emberrel találkoztam, van, akivel még ma is tartom a kapcsolatot.


Viszont akkor még több ezren jártak fel, ma már csak pár százan.

A gyaloglón voltam pár napja, teljesen leépítették azt a chatet is, 100 ember van kb. fent, szobákat töröltek, a moderátorok mindenkit tiltanak stb.


igazából már normális chat oldal sincs nagyon, ezekre az oldalakra már nem is megy fel a normálisabbja.


pont pár hónapja egy a chaten kb 10 éve megismert ismerősöm mondta, hogy felnéz a csetekre, mert ismerkedni akar kicsit. 10 percig bírta, pedig elég türelmes ember.

2020. jan. 14. 05:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztalom, amiről ti is beszéltek. A rosszindulaton felül még írásképtelenség is nehezíti a kommunikációt. Sokan sem ékezetet, sem írásjelet nem használnak, csak pár szóra futja... (neved, korod, mejik megyéből)

Ha még félre is ütnek valamit, akkor már tényleg kódfejtő legyen a talpán, aki kitalálja. Már ha van ehhez türelme.

Régebben valahogy jobban működött ez, jó kis közösségek alakultak ki. Mostanra a normálisak legtöbbje kiábrándult, maradt a mai tizenéves generáció, akiknek ez a stílus a menő.

2020. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a többség sajnos rendkívül primitív személyiség.
2021. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!