Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra mit jelent az a...

Számotokra mit jelent az a mondás, hogy "ez az élet rendje"?

Figyelt kérdés

Nektek mi tartozik bele ebbe? Azon túlmenően, hogy születünk és meghalunk.

Régen talán voltak egyértelműbb dolgok, mint pl. hogy többnyire a férfi kötelessége volt eltartani a családot, tisztelték az időseket, a nőnek illett gyereket szülni a házasságba és még lehetne sorolni.


Ma mi az élet rendje számotokra, vagyis inkább a tágabb környezetetek számára? Mi ad keretet, stabilitást a mindennapjaitoknak?



2020. jan. 14. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hit. Olyan hit ami ledönti a negatív korlátokat és engedi kibontakozni a személyiséget ;) xD
2020. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sör
2020. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Születünk és meghalunk, nekem tényleg csak ez a kettő létezik. Elvetem a társadalom által megadott kereteket, nem érdekel a keret és a stabilitás, nem vágyom rá, mint ahogy arra se, hogy másolata legyek minden szembejövőnek és ugyanarról a listáról pipálgassam a mérföldköveket (házasság, gyerekek, saját ház, mókuskerék, stb stb). A saját fejem után megyek, azt az életet élem, amit én akarok, nem akarok másoknak megfelelni. Nekem ez az igazi boldogság.
2020. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nix ugribugri!
2020. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mondás inkább negatív hatással van az emberekre, mint pozitív. (Természetesen nem minden értelmében. Pl: Halál )

Sokszor használják ezt a mondást a "sors akarta így, a sors előre megvan írva stb..)


Szerintem ezek a dolgok/gondolatok inkább visszafogják az embert mintsem előre lendítené. Ezek egyfajta beletörődést és feladást jelent számunkra és a küzdés gondolata messziről elkerüli buksink.


Ha a tudomány is így gondolta volna, akkor még mindig a jelen életkor felét élnénk.

Ha valamit akarsz, ha valamit el ekarsz érni vagy kigyogyulni halálos betegségéből, akkor igenis tenni kell érte, el kell hinni és hatalmas magabiztossággal bele csapni a dolgokba. (Nyilván nagy tudatossággal)


Szerintem sors nem létezik maximum "sorsok".

Én ezt úgy látom, mint egy fa lombkoronáját.

Te döntöd el merre mászol, de az útba eső dolgok nagy részét nem lehet kikerülni.

Talán valami ilyesmi lehet valamivel bonyolultabb formában.

2020. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az életnek az én szememben nincsen rendje abban az értelemben, ahogyan írtad, inkább a törvényszerűen bekövetkező, el nem kerülhető dolgokra gondolok így. Nyilván a halál rá a legjobb példa.
2020. jan. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Call911 válasza:
Az élet rendje a természetes rendre vonatkozik,amit már rég megszegtünk úgyhogy ez már nekünk nem számít.
2020. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!