Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mennyire vagy életunt?

Te mennyire vagy életunt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy ezt érzem. Igen csak gyakran tör rám ez az érzés, főleg,ha a temérdek szabadidőmmel nem tudok mit kezdeni. Ilyenkor annyi mindent csinálhatnék, de egyszerűen semmihez sincs hangulatom. Csak megy a mókuskerék, és előttem a nagy ismeretlen,attól várom a megváltást,mert képtelen vagyok erre jelenleg. 17 vagyok. Tizedikes egy tök jó középsuliban. A társasáág nem gáz, a tanárok jófejek. Néha tanulni kell. Nem viszem túlzásba négyes-ötös simán megvan. Azt érzem be vagyok zárva. Megvan kötve a két lábam, pedig nincs. A tesóim nyitogatják szárnyaikat. Az egyik magasra tette a lécet tanulás terén, a másiknak egy nagyon jó haveri társaság,meg párkapcsolat. Ők elvannak. A szüleim is. Őrülnek,hogy végre pénten,és csak chill. Tv, meg sorozatok,meg pihi. De én megőrülök azt érzem. Én nekem nem kell ez a négy fal. Én menni akarok,menni és menni. Kirándulni, túrázni, utazni, kiszakadni a hétköznapokból,élni egy kicsit. Haverokkal nevetni,meg sírni. Énekelni, gitározni. Embereket akarok. A koncepció megvan, de mégis ha elönt ez a motiválatlan aggodalom,hogy megint csak semmivel telnek az óráim elkeserít. Azt sem tudom mit csinálhatnék. Ötletek?

Ezek a klisé dumák is megvannal,hogy kell egy cél, kell erö,meg willpower,meg mittomén,se nincs. Miért nincs? :/

Pedig a kedvem kéét másodperc alatt felvihető nulláról maxra,ha olyan inger ér. Pl. Egy nagyon jó baráttal összefutok. Csak sajnos azt érzem,hogy mindenkinek megvan a maga kis élete ,a dolga,én meg itt vagyok tétlen. Nekem miért nimcs dolgom,miért nincs életem? Az egyetlen felelősségem, de nagy öncélú kockázattal, az az,hogy úgy töltsem el a szabadidőm,hogy hasznos is legyen. Ehh. Fura. Mindegy. Csak reagáljatok valamit,legalább jönnek az ingerek :). Eléggé el vagyok veszve,az van.



2020. jan. 17. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan már 24 vagyok, de maximálisan életunt.

Így kezdtem, ahogy te.

2020. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Uhh,basszus. motiváló :S
2020. jan. 17. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
1 ora kardio, aztan kolyokkutyas videok nezese mindent megoldana
2020. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50 éves elmúltam. Része voltam fiatal koromban néhány amatőr együttesnek és számos ilyen-olyan versenyen elindultam, ahol értem el jobb, ill. kevésbé említésre méltó eredményeket. Egy dolog mindegyik élethelyzetemben közös volt: kevés volt az, hogy vágytam, álmodoztam ezekről, - tenni is kellett ezekért bizonyos dolgokat. Ahhoz, hogy megmérettesd magad másokkal vagy a nagy nyilvánosság elé kiállj valamivel, - a sokszor emlegetett tehetségen túl - szükség van a következetes szorgalomra és bizonyos fokú bátorságra is. Leginkább az együttest övező emlékeim azok, amelyek eszembe jutnak ilyenkor. Nem áhítoztam, hanem napi hat-nyolc órát gyakoroltam - amikor ebben nem voltam akadályoztatva. És ez még mindig kevés, mert a népszerűséget is meg kell tanulni kezelni, - ha nem akarsz idő előtt kiégni, lelkileg megsemmisülni, öngyilkos lenni, vagy valami olyan őrültséget tenni, amely a későbbiekben vezet a végzetedhez. Bőven van mit tanulni. Mindig! A saját életedet te tudod tartalommal megtölteni - többek között azzal, hogy világosan és reálisan kitűzött célokat jelölsz ki magadnak, majd szépen, apránként, következetesen megvalósítod ezeket. Saját példámon mutatom meg neked, hogy mit bántam meg egyedül az életben - azon kívül, hogy megéltem e kort: úgy suhant el mellettem az élet, hogy egy senki maradtam, mert úgy viszonyultam évtizedeken keresztül az élethez, hogy sok mindenre ráérek még, vagy nincs igényem rá. Amikor meg fog csapni a halál szele, akkor fogsz majd rádöbbenni, hogy valójában még annyi teendőd van, hogy már nem is maradt semmire ezek közül időd. Ne álmodozz! Láss neki azoknak a dolgoknak, amelyekről úgy véled, hogy az önmegvalósításod irányába mutatnak!
2020. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen nagy mértékben.
2020. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 évesen hasonló problémáim voltak. Jelenleg 40 pluszosan semmire nincs már időm. Rengeteg tervem és dolgom van. Azt csinálom amit szeretek. A leírásod alapján tudod, hogy mit szeretnél, csak nem tudod hoyg érhetnéd el. Én anno simán elmentem egyedül túrázni több napra is ha úgy éreztem hogy menni kell. Szerintem te is mozgással kezd, nem régen kezdtem el futni elvárások nélkül. A futás jó elfoglaltság. Az energiáid levezeti. De egy jó barátnő és sok szex is meg tud nyugtatni. Szóval a helyedben én a mozgással kezdeném: túra (pl a kéktúra teljesítése), de van egy csomó teljesítménytúra (hamarosan itt a kitörés, tessék benevezni), de szinte minden héten van valami. Ezt a szüleid is megértenék szerintem. Ráadásul ha mozogsz, akkor a rossz gondolataid is tovaszállnak.
2020. jan. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!