Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet hatni egy emberre...

Hogyan lehet hatni egy emberre aki állandóan agresszíven reagál?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet hatni egy emberre aki mindenre agresszíven reagál, ami nem tetszik neki?

Ezek az emberek miért mindent üvöltéssel, verekedéssel, mások bemocskolásával akarnak megoldani?

Mi lehet a megoldás egy ilyen helyzetben?


Pl. : előveszi őt a főnök valamiért, erre úgy reagál, hogy felsorol 5 kis hibát, amit te csináltál, persze ezeket felnagyítva. Más esetben meg agresszíven reagál, kiabál, stb. Mit tudsz kezdeni ilyen esetben?


2020. jan. 21. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért reagál agresszíven?

Ha alapból nem olyan csak akkor vált át ilyen stílusba amikor épp kritizálják akkor valószínűleg támadásnak veszi a kritikádat. Akkor meg lehet próbálkozni azzal, hogy úgy csomagold a mondanivalód, hogy ő azt ne vegye személyes sértésnek. Esetleg el lehet vele erről beszélni, hogy nem bántani akarod vagy leszólni a munkáját hanem csak építő jelleggel mondod a kritikát.

2020. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt az alapból ilyen emberekre értettem.
2020. jan. 21. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy csak az nem követ el hibát, aki nem csinál semmit. Hibázni bárki tud, de azt, hogy elvállalja valaki, hogy ő követte el, már kevesebben...
2020. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Halkan beszélni hozzá, így kénytelen lenyugodni.
2020. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, akivel ráadásul egy ideig együtt is éltem és valami borzalmas és elviselhetetlen személyisége van. Bármi történik mindig csak mentegetozik, másokat ököl, másokat hoz fel példának: hát de ő is... Persze teljesen a végletből és nincs olyan, amit ne sértésnek, vagy közlekedésnek venne, meg akkor is ha csak egy kis dologról van szó pl: megkérdezem tőle nem fázik e a bokája, mert kicsit kilóg és erre ő teljes felháborodással lekezelő hangnemben válaszol, hogy mi közöm hozzá, ne törődjek az ő dolgaval stb... Hiába mondom neki, hogy, nem rossz indulatbol kérdeztem, csak hajtja a magáét. Ez a fiatal felnőttet sehol sem viselik el, mindenhonnan elbocsátják, még iskolában is magántanuló volt, mert annyira negatív kihatással volt az osztályra és hát a tanárok sem tudták őt elviselni, legfőképp a mocskos szája miatt.


Az ilyen emberekkel csak úgy lehet beszélni, ha "nyugodtnak" tűnő állapotban van és előre jelzés neki, hogy te most szeretnél vele egy komoly dologról beszélgetni. Nagyon de nagyon hatarozottnak kell látszódj és egyenesen a szemébe nézve elmondani a problémát. Ha nem vagy elég határozott, akkor simán felülkerekedni és teszi amit szokott.

A végén nem árt ha valami motivált is mondasz neki és kedveset, még akkor is ha az nem igaz. Pl: Azért szeretném ha..., mert egy nagyon értelmes embernek tartalak és szeretnék veled úgy együtt dolgozni, hogy azt jó kedvel tegyük.


Valószínűleg itt még erősen dominál majd az egója és feszult lesz, de sokkal nagyobb esély van rá, hogy majd ha hazaér elgondolkodik rajta és talán valamit változtat is.


Az ilyen embereknek tényleg hatalmas szokott lenni az egójuk és nem bírják elviselni, ha bármiben bárki hibát talál bennük és vagy "kioktatjak őket valamiben)


A lényeg, hogy egy kicsit nyalni kell a beszélgetés végén, az egójuknak eleget téve.

2020. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!