Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretjük ha valaki...

Miért nem szeretjük ha valaki képünkbe tolja az igazságot?

Figyelt kérdés
Vitatkozunk, ellenpéldálózunk, kisarkítunk, vádaskodunk, személyeskedünk, félrevisszük a mondandót stb. csak hogy ne kelljen elfoganunk a megállapított igazat, bevallom én sem szeretem ha megmondják a "tutit" szüleim, tanáraim, fönököm, munkatársak, barátok küzdök, harcolok, idegesítem magamat közben belül meg tudom, hogy igazuk van de rettentően fáj, szégyellem bevallani magamnak is, vajon miért?
2020. jan. 22. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert az emberek szeretnek hazugságban élni.
2020. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem politikai kérdés.
2020. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert egy kívülálló reálisan tudja, látja, mi a gond, amit lényegében mi is tudunk, de a helyzetünkre vonatkozóan nekünk "jó" a langyos f×ban úszkálni.
2020. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert ilyen természetű az emberi ego.Önimádó,önmagasztaló,csak a jót,a hasznosat,a legkönnyebbet szereti,mindig csak jót mondjanak rólunk.Igazából a legnagyobb baj az egoval az,hogy LUSTA.Ha valaki megmondja az igazat,és érezzük belül,hogy igaza van,az azzal jár,hogy változtatni kellene...és nem nagyon van másra mutogatás.Csak a nehezebb út maradna(ami viszont hosszútávon megérné)de hát nem,mert az melós.

Másrészt,gyerekkorunk óta arra nevelnek minket,hogy f457agyerekek legyünk.Mert akkor szeretnek minket,akkor jutalmaznak.Ez beleég az emberbe.És ha előtted áll az igazság,hogy mégsem vagy olyan f457a valamiben,akkor elszégyelled magad,majd tagadsz,hazudsz,mert nem bírod elviselni,nem tartod magad elfogadhatónak.Sajnos sok tekintetben egy buta társdalomban élünk.Persze azért ez nem ilyen egyszerű,valahol szükséges ez a rendszer,mert ha tényleg butaságot csinál valaki,akkor szükség van arra,hogy valaki az arcába tolja,csak itt jön be megint az ego nyakassága.

2020. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nem megint S. Norbiról van szó? Van róla egy rakás kérdés.
2020. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!