Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ismertek olyan egyesületeket/s...

Ismertek olyan egyesületeket/szervezeteket, akik igazságot szolgáltatnak akkor, ha a törvény nem segít?

Figyelt kérdés
Tudnátok neveket mondani?
2015. márc. 10. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt önbíráskodásnak hívják, és nem erőltetném, mert az is megbüntetik, aki felkéri az önkéntes "igazságtevőket", meg persze ők is egy szép kis bírósági ügyre várhatnak, ha feljelentik őket.
2015. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tettlegességre gondoltam, az már nagyon végső eset volna. Alapvetően csak annyi, hogy felkeressék az illetőt.
2015. márc. 10. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen szervezet hivatalosan nem létezhet, ezt értsd meg! Az erőszakmonopólium mindig állami kézben van, ezért monopólium. Ha meg csak rá akarsz ijeszteni valakire, szedj össze pár keményebb legényt, és látogasd meg. Azt valóban nem büntetik, de a tettlegességgel nagyon óvatosan.
2015. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szupermen, betmen, szpájdörmen, csaknorisz, kitt és májkül, sztívenszegál, zsanklódvandam ...
2015. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:
50%
Ha "a törvény nem segít", akkor valószínűleg nem neked van igazad, nem?
2015. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
47 ezer forinttal átvertek. A rendőrségi feljelentésnek nem lett eredménye, mivel 50ezer alatt csak csalásról van szó, nem pedig bűncselekményről. De most, hogy mondod, lehet tényleg nem nekem van igazam :)
2015. márc. 11. 10:31
 7/10 kovpet ***** válasza:

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy


b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást



Tehát így is vétség és 2 év jár érte. Újra megkérdezem: miben nem segít a "törvény"?

2015. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A rendőrség megszüntette a nyomozást/eljárást. Azt írták, hogy a továbbiakban nem foglalkoznak vele, kártérítésért fordulhatok bírósághoz. Most akkor be kellene perelnem az illetőt, amivel újabb pénzt húznak le rólam? Vagy mit kellene tennem, ha a rendőrségnek ez a válasza?
2015. márc. 11. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:

"Most akkor be kellene perelnem az illetőt, amivel újabb pénzt húznak le rólam?"


Ne, ne pereld be fogadj verőlegényeket, akik gondolom szintén nem ingyen viszik vásárra a bőrüket az önbíráskodásért, fizess ki nekik legalább húszezret és semmi garancia nem lesz arra, hogy viszontlátod a 47000Ft-ot, alternatíva lehetne egy peres eljárás megindítása, ami ha jól tudom a te esetedben csak hétezer forint lenne, de ha ennyire nem akarod, hogy "pénzt húzzanak le rólad", akkor önbíráskodj csak, aztán a végén majd neked kell félmilliós kártérítést fizetni...

De én msom kezeimet, mi itt szóltunk!

2015. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az adott illetőknek felajánlanám azt a 47 ezer forintot tiszteletdíj gyanánt.


Ha perre viszem az ügyet is benne van az, hogy a csaló leüli a büntetést és nem fizet nekem. És valószínűleg ez történne, ugyanis az ügymenet alatt kiderült, hogy amikor a feljelentést tettem is éppen börtönben volt valamelyik kedves családtagja. A nyomozó azt mondta, hogy ez így megy náluk, valaki mindig leüli azt a pár hónapot és élnek vígan mint Marci Hevesen. És az eszem megáll, hogy ott van a rendőrség kezében minden, a címtől kezdve a megdönthetetlen bizonyíték és SEMMIT SEM CSINÁL!

2015. márc. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!