Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ilyenek...

Az emberek miért ilyenek egymással oktalanul?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, hogy miért bántják az olyanokat akik egy szóval nem ártottak nekik. Ezt látom munkában, az utcán de még én is sokszor tapasztalom a saját bőrömön, amikor még csak közöm sincs hozzá.

2020. jan. 24. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt nagyon sok az a helyzet, amikor az ember nem helyemben adja ki magából a feszültséget, hanem gyűjti és egy teljesen más szituációban robban ki belőle. Esetleg hosszasan stresszel valami miatt és egyszerre csak kirobban belőle.


Sokszor ez láncreakciót indít be. Én is tapasztalom, hogy kissé dühösebb vagyok az emberekre, amikor valaki az utcán random rám kiabál valamiért, ami lényegtelen vagy nem is az én hibám - viszont, ha valaki csak úgy rám mosolyog, én is szebben látom a világot.


Nehéz a másik ember cipőjébe lépni; ez érvényes mind a támadókra és mind a sértett felekre.


Lehet, aki a boltban rád kiabált, mert az útjában álltál, éppen ideges, mert egy rokonát súlyos betegséggel diagnosztizálták vagy leépítések vannak a munkahelyén és napok óta alig alszik, mert lehet ő lesz a következő. Ám ezek sajnos nincsenek a másik homlokára írva.


Ugyanúgy,a hogy a támadott félnek sem, aki ugyanúgy bármi miatt lehet lelkileg épp ramatyul.


Ha a két fél ismeri egymást, akkor egyszeráen úgy állnak hozzá, hogy tudják, akin levezetik a feszültséget vagy túlzottan szereti őket ahhoz, hogy magukra vegyék vagy egyszerűen ő a legfélénkebb ahhoz, hogy visszaszóljon vagy egyszerűen csak csendes, mindent elnéz.


Viszont arról se feledkezzünk meg, amikor a támadások "némiképp jogosak".


Van az a szituáció, amikor a támadott fél nem érzékeli, hogy a modorával rég kivívta mások ellenszenvét és neki kéne változnia.

2020. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tévképzeteik miatt, mert azt gondolják/tudják a másikról, hogy neki mennyivel jobb az élete, holott nem is feltétlen így van.
2020. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!