Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek alapján mennyire minősülö...

Ezek alapján mennyire minősülök feministának?

Figyelt kérdés

Most bukkantam rá a NANE Egyesület fantasztikus kérdéssorára, amely ennek az eldöntésében hivatott segíteni, megosztom veletek is, megspékelve a saját válaszaimmal.


“Feminizmus-ellenes vagyok? Ön feminizmus-ellenes gondolkodásúnak tarthatja magát, függetlenül attól, hogy Ön nő vagy férfi, amennyiben egyetért az alábbi állítások bármelyikével.”

“A nők alacsonyabb rendűek a férfiaknál, nem képesek elvont, tudományos gondolkodásra és művészi teljesítményekre.” ---> Nem igaz, maximum annyiból, hogy a férfiak körében nagyobb a szórás intelligencia tekintetében, ezért több közöttük az igazán tehetséges tudós/művész (meg a csökkent értelmi képességű).

“Az életben a nők feladata a gyerekszülés és a házimunka ellátása. Minden mást ennek kell alárendelniük.” ---> Nem igaz.

“Aki nem anya, az nem is igazi nő.” ---> Nem igaz.

“A nők felelősek a férfiak szexuális igényeinek kiszolgálásáért. Ezért van szükség a prostitúcióra is.” ---> Nem igaz.

“A nők eleve mások, ezért ne akarjanak maguknak egyenlő jogokat.” ---> Az “átlag férfi” különbözik az “átlag nőtől”, de konkrét egyének tulajdonságairól ez nem árul el sokat. Mi köze van az esetleges másságnak ahhoz, hogy ki milyen jogokat érdemel?


“Feminizmus-párti vagyok? Ön feminista gondolkodásúnak tarthatja magát, függetlenül attól, hogy Ön nő vagy férfi, ha egyetért az alábbi állítások bármelyikével.”

“Senkinek nincs joga egy nőt megütni.” ---> Igaz, ahogyan férfit sincs. Senki ne ütlegeljen senkit, legfeljebb akkor, ha önvédelemről van szó.

“A nemi erőszak nem a nők hibája, hanem a férfiak agresszivitásának és előjogainak a megnyilvánulása.” ---> EGYES férfiak ösztönvilágának a felszínre törése, szerintem személyiségtorzulás kell hozzá, vagy legalábbis nem megfelelő szocializáció. Nem mondanék olyat soha, hogy az áldozat (aki amúgy férfi is lehet) megérdemelte, de nem árt, ha a saját érdekünkben megtanuljuk a nyilvánvalóan veszélyes szituációkat elkerülni, hogy csökkenjen az ilyesfajta szörnyűségek bekövetkezésének a valószínűsége.

“A nők semmivel sem érnek kevesebbet, mint a férfiak.” ---> Igaz.

“A nőknek is jár a lehetőség, hogy a közéletben vezető szerepet töltsenek be, függetlenül attól, hogy van-e gyerekük vagy nincs.” ---> Igaz.

“A nők ugyanannyi munkáért ugyanannyi bért érdemelnek.” ---> Igaz, amennyiben nem csupán a munkaidő egyezik meg, hanem az adott férfi és nő képzettségi szintje, illetve az elvégzett munka jellege és minősége is.

“A gyerekeknek ugyanolyan szüksége van egy gyengéd, törődő apára, mint az anyjukra. A férfiaknak is egyenlő részt kéne venniük a gyereknevelésben.” ---> Igaz.


Arra is kíváncsi lennék, hogy ti mit mondtok ezekre, mert nem hinném, hogy sokan vagytok gyökeresen eltérő véleményen, függetlenül a nemetektől.

(21/L)


2020. jan. 26. 01:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha 1910-ben lennénk akkor feminista lennél. Mint ahogy én is, meg úgy általában bárki aki hasonlóan válaszol meg ilyen kérdéseket.

Ma már ez nem különösebben feminizmus ami a véleményedet illeti. Mondhatni a XXI. századi jól szocializált polgári alap véleményt fogalmaztad meg. Ez jó dolog.


A 2000 utáni feminizmus mmár más. Túltol bizonyos dolgokat (úgyis jön valami hiperaktív tag aki 3 oldal hosszan leírja ezredjére az összes újhullámos feminista dolgot, úgyhogy nem strapálom magam)


Szóval viszonyítás kérdése.


Szerintem egy átlag 20 év körüli fiatal ugyanígy tölti ki ezt a tesztet. És mivel mindenki csak nem lehet feminista, ezért gondolom én, és te se vagyunk azok.

Ez ma már az alap kultúra része.


Persze él még az a generáció, ami pl a "“Senkinek nincs joga egy nőt megütni.” lazán azt mondaná hogy "Há' dehugyis nöm! A Férje Urának!".


De ezek úgyis kihalnak 10-15 éven belül.


Tetszik hogy árnyaltan látod a dolgokat, pl hogy egységesen, nemtől függetlenül ítéled el az erőszak minden formáját. És hogy nem ülsz fel ilyesmikre mint "férfi privilégium".


A modern feministáknak pl minden második mondatában benne van hogy "férfi privilégium".


Plusz az is jó, hogy ilyesmikkel is tisztában vagy hogy milyen eloszlást mutat a női-férfi IQ nagy számú mintában.

Te pl jó példája vagy ezek szerint az analitikus, elemző nő esetének.

2020. jan. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Sajnos feminista vagy, ebbol is latszik:


1. “A nők semmivel sem érnek kevesebbet, mint a férfiak.”


Tehat szerinted ugyanannyit ernek vagy akar tobbet is.


2. “A gyerekeknek ugyanolyan szüksége van egy gyengéd, törődő apára, mint az anyjukra. A férfiaknak is egyenlő részt kéne venniük a gyereknevelésben.”


Ezzel arra celzol hogy a ferfiak rossz apak es nem veszik ki a szerepukeet a gyereknevelesben.


3. “A nőknek is jár a lehetőség, hogy a közéletben vezető szerepet töltsenek be, függetlenül attól, hogy van-e gyerekük vagy nincs.”


Azt mereszeled mondani, hogy nincsenek noi fonokok? Szerintem vannak.


4. “A nők felelősek a férfiak szexuális igényeinek kiszolgálásáért. Ezért van szükség a prostitúcióra is.”


Tehat szerinted a ferfiak legyenek felelosek hogy a nok megkapjak a napi romantikajukat, mert ha nemkapjak meg akkor szeretot tartanak akitol megkapjak, de ugyanakkor a ferfiak igenyeit mar ne elegitsek ki.


5. “A nők alacsonyabb rendűek a férfiaknál, nem képesek elvont, tudományos gondolkodásra és művészi teljesítményekre.”


Most tudomanyos vagy muveszi? Ne keverjuk mar a kettot. Tudomanyosra nem kepesek az teny. Ez a kerdes megvalaszolhatatlan ket egymast kizaro dolgot kotnek ossze.

2020. jan. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

A falusi "falu bikája" féle Kádár korból visszamaradt alakra tökéletes példa a kettes válaszadó :D


Szar lehet annyira kevés aggyal élni, hogy már büszkén kiteregesd a sötétségedet.

2020. jan. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bennem is az fogalmazódott meg, hogy 2020-ban tán csak nem számít már annyira progresszív gondolatnak, hogy nem kötelesek otthon maradni/egyedül takarítani/szülni a nők, és nem érnek se kevesebbet, se többet a férfiaknál. Ez lenne az alap. Végigfutott rajtam a cringe, amikor megláttam a "férfi előjogok" kifejezést. :D Meg vagyok elégedve a jelenlegi jogszabályokkal, nem szeretnék női kvótát, vagy ilyesmit. Csak hát a teszt azt írja, elegendő egyetlen állítással egyetértened a második tömbből ahhoz, hogy feministának mondhasd magad. Ezt így túl könnyűnek érzem.


#2

Szerintem fuss neki újból az értelmezésnek.

2020. jan. 26. 02:54
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg el kéne fogadni más véleményét is, de te is csak egyből leidiótázod, aki nem úgy áll hozzá, ahogy te. Ennek így sok értelme van.
2020. jan. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ki, én?
2020. jan. 26. 06:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, feministának minősülsz, de nem gond.
2020. jan. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

#5, miért kellene elfogadni?


Egyrészt tény, hogy a mondatok értelme nem az, amit a 2-es válaszoló belemagyarázott. Az hogy ez most szándékos volt, vagy tényleg ennyire nem megy a szövegértés az más kérdés.


És azt sem kell elfogadni, hogy a 2020-ban valaki így vélekedik. Persze az idiótázásnak tényleg nincs értelme, inkább érvelni kell minősítgetés helyett.

2020. jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az még hagyján, hogy kiforgatta az állításokat, zavaróbb volt a számomra, hogy úgy reagált rájuk, mintha azok tőlem származnának, pedig azt hittem, sikerült egyértelművé tennem, hogy a teszthez tartoznak. Erre próbáltam meg felhívni a figyelmét, nem a véleményét minősítettem. Más kérdés, hogy akár meg is tehettem volna, mert pont annyi jogom van a szabad szóláshoz, mint neki.
2020. jan. 26. 07:35
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

“A nemi erőszak nem a nők hibája, hanem a férfiak agresszivitásának és előjogainak a megnyilvánulása.”


Kedves kérdező, szerintem bőven vannak esetek, amikor a nők is felelősek az erőszakért. Tudom, hogy ez áldozathibáztatásnak minősül, de leírom a gondolataimat.


A legelső, ami nekem szemét szúr, hogy ma már a 6-7-8 éves kislányt is úgy öltöztetik, mint egy kis nőt. Nem csak ünnepekre/rendezvényekre, hanem minden áldott nap! Kifestik, szétsminkelik, sőt sokszor olyan ruhákat adnak rájuk, amikben látszódnak a "bájaik".


Ugyanez a magamutogatás megjelenik az idősebb lányoknál/nőknél is. Nyilván nem az a "magamutogatás", hogy nyáron pólóban jár (miért lenne?), hanem az, amikor az egész hasát/derekát/lábát (már majdnem a nemi szervét és a melleit) lehet látni.

És akkor férfiként ha közel állsz hozzá a villamoson, fékez egyet a jármű, és teszem azt véletlenül meglököd/hozzáérsz, te vagy a zaklató. Én itt a "mindennapos" öltözékre gondolok, nyilván egy strandon bugyiban+melltartóban mennek úszni a lányok, ez evidens. :) Mielőtt valaki kötekedne.


Az szerintem szintén durva, amikor TÉLEN szinte meztelen lábbal járkál, pedig (gondolom) befagy a valaga...


Nagyon sokszor tudnak a lányok félreérthető (nem csak szexuális szempontból) jeleket küldeni, amiket ha félreértést, megint te vagy a zaklató.


Biológiailag teljesen természetes, amikor a lányok "felkínálják magukat" (mást nem tudok arra mondani, amikor mindene kilátszik a buszon), de az is biológiailag(!) egészséges, hogy ha a pasinak khm... feláll és csorgatja a nyálát, vagy a bátorabbja szóba elegyedik vele stb... Nyilván ezzel NEM MENTEM FEL A SZEXUÁLIS ZAKLATÓKAT/PEDOFILOKAT/EGYÉB GÖRÉNYEKET! Kérlek, ezzel hagyjátok is békén. A normális srácok nyilván nem fogják letámadni a csajokat a metrón, de sajnos a zaklatóbak is feláll rájuk... Úgyhogy lányok ezzel vigyázzatok, ne legyetek túl kihívóak.


Erről egy állati példa jut eszembe.

Nagymamámnak van egy lány macskája, a múlt héten tüzelt először (nyilván visszük ivartalanítani majd).

Szegénykém, konkrétan felkínálták magát nekem, és (bocs ha undorító) konkrétan nedvesedett ott neki... Ott fetrengett magatehetetlenül, nyarvogva, kiéhezve... Mondhatni kancás volt.


Teljesen természetes ha egy fiú/lány párt szeretne, szexuális élményeket szeretne, de nyilván nem fekszünk le az első jöttmentnek...


Én azt mondom, hogy a lányok sokszor túl kihívóan tudnak lenni, a fiúk közt még sok az agresszív kanos állat.

Ebben megegyezhetünk.


Egyébként minden más állításoddal kb teljesen egyetértek, a szülés/munka/szexuális igényektől tudnék még írni, de most sietnem kell, megyek a tanyára dolgozni... :)


Ha esetleg érdekel a véleményem kérdező, akkor délután folytatom a monológom... :)

F

2020. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!