Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek alapján mennyire minősülö...

Ezek alapján mennyire minősülök feministának?

Figyelt kérdés

Most bukkantam rá a NANE Egyesület fantasztikus kérdéssorára, amely ennek az eldöntésében hivatott segíteni, megosztom veletek is, megspékelve a saját válaszaimmal.


“Feminizmus-ellenes vagyok? Ön feminizmus-ellenes gondolkodásúnak tarthatja magát, függetlenül attól, hogy Ön nő vagy férfi, amennyiben egyetért az alábbi állítások bármelyikével.”

“A nők alacsonyabb rendűek a férfiaknál, nem képesek elvont, tudományos gondolkodásra és művészi teljesítményekre.” ---> Nem igaz, maximum annyiból, hogy a férfiak körében nagyobb a szórás intelligencia tekintetében, ezért több közöttük az igazán tehetséges tudós/művész (meg a csökkent értelmi képességű).

“Az életben a nők feladata a gyerekszülés és a házimunka ellátása. Minden mást ennek kell alárendelniük.” ---> Nem igaz.

“Aki nem anya, az nem is igazi nő.” ---> Nem igaz.

“A nők felelősek a férfiak szexuális igényeinek kiszolgálásáért. Ezért van szükség a prostitúcióra is.” ---> Nem igaz.

“A nők eleve mások, ezért ne akarjanak maguknak egyenlő jogokat.” ---> Az “átlag férfi” különbözik az “átlag nőtől”, de konkrét egyének tulajdonságairól ez nem árul el sokat. Mi köze van az esetleges másságnak ahhoz, hogy ki milyen jogokat érdemel?


“Feminizmus-párti vagyok? Ön feminista gondolkodásúnak tarthatja magát, függetlenül attól, hogy Ön nő vagy férfi, ha egyetért az alábbi állítások bármelyikével.”

“Senkinek nincs joga egy nőt megütni.” ---> Igaz, ahogyan férfit sincs. Senki ne ütlegeljen senkit, legfeljebb akkor, ha önvédelemről van szó.

“A nemi erőszak nem a nők hibája, hanem a férfiak agresszivitásának és előjogainak a megnyilvánulása.” ---> EGYES férfiak ösztönvilágának a felszínre törése, szerintem személyiségtorzulás kell hozzá, vagy legalábbis nem megfelelő szocializáció. Nem mondanék olyat soha, hogy az áldozat (aki amúgy férfi is lehet) megérdemelte, de nem árt, ha a saját érdekünkben megtanuljuk a nyilvánvalóan veszélyes szituációkat elkerülni, hogy csökkenjen az ilyesfajta szörnyűségek bekövetkezésének a valószínűsége.

“A nők semmivel sem érnek kevesebbet, mint a férfiak.” ---> Igaz.

“A nőknek is jár a lehetőség, hogy a közéletben vezető szerepet töltsenek be, függetlenül attól, hogy van-e gyerekük vagy nincs.” ---> Igaz.

“A nők ugyanannyi munkáért ugyanannyi bért érdemelnek.” ---> Igaz, amennyiben nem csupán a munkaidő egyezik meg, hanem az adott férfi és nő képzettségi szintje, illetve az elvégzett munka jellege és minősége is.

“A gyerekeknek ugyanolyan szüksége van egy gyengéd, törődő apára, mint az anyjukra. A férfiaknak is egyenlő részt kéne venniük a gyereknevelésben.” ---> Igaz.


Arra is kíváncsi lennék, hogy ti mit mondtok ezekre, mert nem hinném, hogy sokan vagytok gyökeresen eltérő véleményen, függetlenül a nemetektől.

(21/L)


2020. jan. 26. 01:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A hibákért elnézést kérek, nem mindig veszem észre, ha gonoszkodik az autocorrect. :)

Majd délután gépről folytatom az írást.

#10

2020. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
De az ugye megvan, hogy amit idézőjelek közé raktam a kifejtésben, azt nem én mondom? Muszáj rákérdeznem az előbbiek után.
2020. jan. 26. 08:51
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"... maximum annyiból, hogy a férfiak körében nagyobb a szórás intelligencia tekintetében, ezért több közöttük az igazán tehetséges tudós/művész (meg a csökkent értelmi képességű)"

Ezzel nem feltétlen értek egyet,ill. igazából nem tudom eldönteni,hogy így van-e.

De egyébként férfiként egyetértek a válaszaiddal,reálisan gondolkozol.


Egy dolgot hozzátennék a nemi erőszak kérdéshez;pszichológiai tény,hogy a szexualitás mindkét nem kezében lehet büntető eszköz.A nők általában megvonják a szexet a férfitól ha büntetni akarják,a férfiak pedig fizikális nemi erőszakra használhatják.A nemi erőszak férfi részéről lehet a nő rendszeres piszkálódásának,a férfi mások előtti megalázásának,verbális/rosszabb esetben fizikális bántalmazásának következménye is,nem feltétlen a lenge öltözet a kiváltója.Tehát erre is érdemes minden nőnek odafigyelnie,aki szereti feszegetni a határokat(és ez sok nőre igaz)

2020. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!