Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ez a jellemző az emberek...

Miért ez a jellemző az emberek jelentős részére?

Figyelt kérdés

Az emberek az ismerőseik által hallott gyökérségeket konkrétan beégetik az agyukba, de mondjuk szakemberek kutatásaira, fejlesztéseire folyton hitetlenkednek, kiröhögik, közlik, hogy ilyen nincs meg ez hülyeség és le van tudva.

Az ismerősök hozzá nem értő, jellemzően negativ, vészmadárkodó lehúzó ostobaságaihoz nem állnak így hozzá.


2020. jan. 28. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert sajnos nem ismerik az alapelvet, Ki az akire hallgatsz.
2020. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, már nem is emlékszem, hogy az "Idióta Agy", vagy pedig a "Tanulom Magam" című könyvben volt ennek szentelve egy fejezet, hogy mi ennek az oka, ott ki van fejtve. Valamint azon kívül is ajánlom mindkét könyvet, sok furcsaságot megmagyaráznak.
2020. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, például volt egy kis vitám a minap (élőben, nem az interneten) én egy neves magyar tudósra hivatkoztam, nem is vita céllal, csak idéztem, mire válaszként kaptam a kioktatást, aminek utána néztem és kiderült hogy egy bulvár szintű hírből ered.
2020. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dunning-Kruger effektus
2020. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyszerű h×eséget egyszerűbb megtanulni, elfogadni, mint egy tudományosabb dolgot, amihez tudás, gondolkodás, utánajárás kellene.
2020. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!