Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért jellemző nagyon sok...

Ez miért jellemző nagyon sok orvosra?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy jó néhány orvosra jellemző a lenézés meg gúnyos viselkedés. Teljesen mindegy, hogy milyen orvos, gyerekorvos, nőgyógyász, fül-orr gégész stb.. egyszerűen sugárzik belőlük ez az " én orvos vagyok, a világ közepe, rajtam múlik az életed" érzés. Te csak egy kis sz.r darab vagy. Ami persze egyrészt igaz, mert az életem az ő kezében van, de könyörgöm mikor egyszer régen eldöntötte, hogy orvos lesz akkor gondolom az játszott szerepet a döntésében, hogy szeretne segíteni másokon. Amiből nekem az következik, hogy kedves lelkű és kedveli az embereket. Nagyon sokszor a magándokik mèg rosszabbak ilyen téren, mint akik kevesebbet keresnek. Tisztelet a kivételnek. Szerencsére van sok jó orvos is. De nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon gonoszak és lenézőek legtöbbször. Például a pszichológusokban én már nem bízok. Volt az életemben olyan periódus, amikor szükségem lett volna rá és úgy beszélt velem, mint egy darab sz. rral. Pedig magándoki volt. Na már most aki arra teszi fel az életét, hogy más emberek lelkét gyógyítsa az, hogy viselkedhet így? Valaki magyarázza már el nekem ez miért van így. Sőt ismerem külföldi dokit, aki itt dolgozik már évek óta. Kedves, jó lelkű ember. Egy rossz szavam ne lehet, mert mindig látom az igyekezetét. Más emberek, akik meg fele annyi nehézségbe se ütköztek pályafutásuk során, mint egy külföldi, azok meg miért ekkora tetűk ráadásul orvosként?

2019. dec. 28. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha szerinted egyrészt igaz, akkor mit csodálkozol?
2019. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

A pszichológus nem orvos.

Amúgy én inkább járok olyan orvoshoz, aki jó de nagyképű mint aki kedves de full vakon van. Plusz a legrosszabb szerintem amikor tutyimutyi az orvos.

2019. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a része igaz, hogy rajtuk múlik az egészségem, az életem. De ez nem jogositja fel őket, hogy gúnyosak, lenézőek legyenek a beteggel. Ez hivatás, nem egy 9-17ig tartó irodai munka.
2019. dec. 28. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
aha... te már csak tudod
2019. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Van ilyen orvos, de nem ez a többség, és nem jogosít fel téged néhány rossz tapasztalat arra, hogy azt állítsd, az orvosok többsége ilyen.

Valamikor mindenki lelkes volt, segíteni akart, tele volt hivatástudattal. Aztán bekerült a magyar eü-be 6 év kemény, megaláztatásokkal és küzdelmekkel teli egyetem után, ahol nem elégséges az eszközpark, kevés a nővér és az orvos, ezért egyszerre 3 ember helyett dolgozik, a körülmények csapnivalóak, a betegek mindent jobban tudnak, az utolsó fityfenét is dokumentálni kell, mert különben nem lesz levédve a minden lépten nyomon perelni akaró emberektől, ahol a fizetése egy Aldi pénztáros bérét nem éri el. És akkor jönnek az emberek, hogy de ez egy HIVATÁS, meg amúgy is a magyar orvosok hülyék, és kórházba csak meghalni menjen az ember. Külföldön pedig felajánlják a bérük legalább háromszorosát, legalább harmad annyi beteggel egy napra, sőt, a felírt gyógyszert kiváltják és beszedik a betegek, mert adnak az orvos tudására.

Ezek után, ha nem lenne egyértelmű: a magyar orvosok hamar kiégnek, és nem a te kedvedért meg hivatás maszlagodért fognak kilábalni ebből az állapotból, már ha kilábalnak.

És még igy is, az orvosok többsége tartja magát. A többi feladja, vagy eleve egy gonosz ember volt, ilyen is van.

Szóval kívánom neked, tapasztald meg. Majd utána legyél Jani, meg dobálózzál itt a hülyeségeiddel.

2019. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És mi van azzal, aki magánorvos? Sokkal többet keres, nem hiszem, hogy gondja van a megélhetéssel.. mégis lekezelő a pácienseivel.

Amúgy persze értem én, hogy a suli nehèz, kizsigerel, de könyörgöm hát kit nem zsigerel ki az egyetem? Tudom, tudom az orvosi sokkal keményebb, de ő választotta. Tudta mire vállalkozik és hogy majd emberekkel kell foglalkozni.

Amúgy meg nem értem utolsó ezt a "hogy mered te leszólni" típusú kommentet.. én feltettem egy kérdést a saját tapasztalataim alapján. Őszintén kíváncsi voltam a válaszra, hogy miért érzi sok orvos, hogy neki joga van parasztnak lenni a beteggel. Sajnos engem ért nagyon bántó viselkedés nem egyszer màr, és nagyon nagyon rosszul esett mert nem volt semmi joga az orvosnak úgy beszélni, ahogy beszélt.

2019. dec. 28. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
"Tudta mire vállalkozik". Nem. A kis 16 éves, amikor beírja, hogy biosz és kémia faktra fog járni, hogy majd orvos lesz, nem tudja mire vállalkozik.
2019. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És 30 év múlva is úgy érzi még, hogy mivel neki régen sok szivatás volt a suliban, így élete végéig sértőn fog viselkedni a jövendőbeli pácienseivel? Akik mellesleg fizetnek neki busásan, mert magándoki. Kicsit ez olyan belemagyarazásnak tűnik nekem.

Senkinek sem habostorta az élet, mindegy milyen területen helyezkedik el. Nekem csak szimplán rosszul esik a stílus, nem érdemli meg az ember az adott stílust egy orvostól. Nem én tehetek az ő gondjairól, mégis velem beszél úgy, ahogy nem kéne.

2019. dec. 28. 23:23
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

"És mi van azzal, aki magánorvos? Sokkal többet keres, nem hiszem, hogy gondja van a megélhetéssel.. mégis lekezelő a pácienseivel."

Szerinted a magánorvos nem dolgozott előtte x évet az allami eü-ben? Sőt, sokan az állami mellett magánrendelnek, mert megunják a nevetségesen alacsony fizetést. Tényleg jól keres, de milyen áron? Nulla szabadideje marad, a családja alig látja.


"Amúgy persze értem én, hogy a suli nehèz, kizsigerel, de könyörgöm hát kit nem zsigerel ki az egyetem? Tudom, tudom az orvosi sokkal keményebb, de ő választotta. Tudta mire vállalkozik és hogy majd emberekkel kell foglalkozni."

Már megbocsáss, kevés olyan nehéz és hosszú képzés van, mint az orvosi. Úgyhogy kit nem zsigerel ki az egyetem? Sokakat nem. Egyébként igen, én ezt választottam, jóhiszeműen, mert gyógyítani akartam. Erre mit kapok a magyar emberektől? "A magyar orvosok hülyék, aki gyógyíttatni akarja magát menjen külföldre", "nehogy már emeljenek a bérükön, ezek nem érdemlik meg", "fizetem a tb-t nekem ez jár", "ha nem adsz hálapénzt, nem figyelnek rád" és még tudnám sorolni. Ne haragudj, hogy kicsit elszomorít, hogy ezért tanulok keményen már 5. éve.



"nem értem utolsó ezt a "hogy mered te leszólni" típusú kommentet.. én feltettem egy kérdést a saját tapasztalataim alapján. Őszintén kíváncsi voltam a válaszra, hogy miért érzi sok orvos, hogy neki joga van parasztnak lenni a beteggel. Sajnos engem ért nagyon bántó viselkedés nem egyszer màr, és nagyon nagyon rosszul esett mert nem volt semmi joga az orvosnak úgy beszélni, ahogy beszélt."

Nem, te kötekedni meg háborogni akartál, meg partnert kerestél abban, hogy lehessen szidni az orvosokat, mert a magyar embernek mindig szidnia kell valamit és neki minden jár. Csúnyán beszélt veled az orvos? Képzeld, engem meg tegnap leköpött egy beteg, mert azt mertem neki mondani, hogy ha megpróbálna leadni a súlyából, akkor valószínűleg nem lenne szükség cukorgyógyszerre. Az éremnek két oldala van.

2019. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Mondom, próbáld ki. Nem lenne ekkora a szád, ha tudnád milyen.
2019. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!