Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől váltak ilyenné az emberek?

Mitől váltak ilyenné az emberek?

Figyelt kérdés

Nem egy alkalommal segítettem itt embereknek, tárgyakkal, pénzzel, egyéb módon. Igaz, önként és privátban.

A segítségemmel egy bizonyos problémájuk oldódott, vagy nem oldódott meg, ezt előre nem lehetett tudni.

Semmit nem vártam el cserébe, nem is ismerem az illetőket.

Minden esetben kérés nélkül írták, hogy visszajeleznek, hogy alakult az a bizonyos probléma. Nem én kértem őket erre, de emberi kíváncsiságból jó lett volna tudni, hogy alakult a helyzet.

Soha egyetlen visszajelzést nem kaptam, még attól sem, akitől később konkrétan rákérdeztem.

Sajnos (vagy szerencsére) olyan a természetem, hogyha módomban áll, akkor segítek. Talán ideje lenne erről leszokni?


2020. jan. 29. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Igen ideje lenne. Pénzt meg nem adunk idegeneknek.
2020. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Jó ember vagy és jót tettél, ez csak jó a te lelkednek is, de ez érdekes, hogy nem jeleztek vissza. Én nem akadnék ki ezen.
2020. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne a gyakoriból indulj ki.
2020. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te egy jó ember vagy ezek szerint.

"Senkinek sincs idelye sajnos semmire. Mióta facebok lėtezik mėg jobban eltávolodtak az emberek egymástól.

Ismerős a szitu ėn is jártam hasonlóan.

Ne idegesitsd rajta magad. Mindenki saját problėmája a legnagyobb baj.

Engedd el. "Majd visszakapod mástól a segítsėgeket amiket adtál.

2020. jan. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Itt gyakorin, idegen anonímoknak pénzt küldeni, azt hittem ilyet csak viccből szoktak itt írni.
2020. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát... Sajnállak, hogy megvezettek, kivéve ha milliomos vagy és nem baj, ha pár ezer forint hiányzik. Jó tanács: ne küldj idegeneknek pénzt!
2020. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Nem vicc.

Leírnak egy gondot, ami megérint.

Vagy igaz, vagy nem, de a tartalomból, stílusból, a "beszélgetésben" való részvételből úgy érzed igaz és szeretnél segíteni.

Gyakorlatilag nem is az a kérdésem, hogy mennyire volt igaz a történet, hanem a továbbiak.

Ha én kapok valakitől nem kevés pénzt, mert leírtam, hogy nincs mit ennem 3 hétig, vagy beteg a kedves állatom és nincs pénz a gyógyítására, vagy az elaltatására, esetleg kapok egy franciaágyat, vagy mosógépet (és még a helyembe is van szállíttatva) akkor szerintem minimum, hogy leírom, hogy meggyógyult/nem gyógyult a macska, vagy túléltem a hónapot.

Mint írtam is, ezt nem én vártam el, nem én követeltem ki, meg lett nekem ígérve és egy esetben sem lett teljesítve.

Pedig csak egy mondat lett volna!...és az is lehetett volna hazugság, ha nem valós a történet.

Tévedés ne essék, nem hálálkodást vártam, az még zavarba is hoz.

Nekem ez annyira furcsa.


Hozzáteszem, nem vagyok gazdag, talán pont ezért érint érzékenyebben mások gondja.

2020. jan. 29. 11:33
 8/14 A kérdező kommentje:

...illetve nem tudom kinek mi számít jómódúnak, mi ketten élünk 320ezerből, egy kutyával, két macskával és egy Suzukival.

Igaz, nem albérletben, ami sokat számít, így minden hónapban teszek félre egy keveset.

2020. jan. 29. 12:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értelek. Fogalmam sincs, hogy hol laksz, de ha minimálisan körülnézel a környezetedben, simán találsz olyan embert, akin segíthetsz. És mivel megvan a személyes kontaktus, biztos lehetsz abban, hogy nem vág át. Itt random én is beírhatom, hogy egy éhező kisgyerek vagyok és küldesz pénzt?
2020. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Tudom, hogy a jelen világban furcsák vagyunk, nyugodtan nevezz akár hülyének is - néha magam is úgy érzem - de ez a segíteni akarás nálunk valami kényszer, mint a delfineknél.

Egyébként nem érzem magam átvágva, mert semmilyen feltételhez nem kötöttem a segítségem, még a visszajelzést sem én kértem.

Ha valaki becsapott és a pénzt nem arra fordította, amire kapta, vagy szélhámoskodott egy kamu fórummal, az terhelje az ő lelkiismeretét!

Másrészt megnyugtatlak a környezetünkben is segítünk.

Nem járkálunk házról-házra, hogy kinek osztogathassunk, csak ha az élet hoz valakit az utunkba és valahogy meg tudjuk oldani a gondját, akkor igyekszünk segíteni. Emberen, állaton egyaránt.

Volt, hogy 3 hónapig etettünk 4 tagú családot (2 gyerek 3 és 6 éves). Na velük megjártuk, mert kiraboltak minket, elvitték a férjem összes szerszámát és az én elektromos kerékpáromat. Ez valóban milliós veszteség volt és komoly gondot jelentett. Így ideig visszafogtuk magunkat, de látható, hogy gyökeresen megváltozni soha nem fogunk tudni.

De nem győzöm hangsúlyozni, nem várok hálát, nem várok semmilyen ellenszolgáltatást, összesen csak annyit, hogyha valaki magától ígér valamit, azt tartsa be!

2020. jan. 29. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!