Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem szeretnek...

Az emberek miért nem szeretnek könyveket olvasni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Időt és koncentrációt igényel. Ez a két dolog nem gyakori manapság.
2020. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Szeretek olvasni, de nincs rá időm.
2020. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Miből gondolod, hogy nem szeretnek? Rengeteg olvasó emberrel találkozok nap, mint nap a tömegközlekedéseken. Én is egy vagyok közülük :D
2020. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Az emberek az egyszerre érkező sokféle ingerre reagálnak inkább, tehát a vizuális + hangingerekre. Az olvasás viszonylagos nyugalmat, zavartalanságot feltételez, akkor tud az ember elmélyülni, ha ki vannak kapcsolva a külső ingerek.
2020. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Az engem érdeklő témakörökben sokkal egyszerűbb a netről tájékozódni. Nehéz nyomtatott szakirodalmat találni, ami van, az meg egyenesen doktori szint kb. Esetleg a másik véglet. A neten ott a középút.


Ha a REGÉNYekre gondolsz:


Mint nagyjából minden felnőtt ember, én is igen kevés szabadidővel rendelkezem.


Pedig szeretek:

- uszodába, kondiba járni,

- csak úgy elmenni bringázni, egyedül is, társasággal is,

- túrázni 2-4 fős társaságokkal,

- fűszernövényeket nevelni,

- főzni,

- fényképezni a város utcáin és parkjaiban,

- bowlingozni, biliárdozni,

- enyhe autizmussal csaknem mindig van valami erős érdeklődési köröm, amiről órákig el tudnék olvasgatni.



Ö.... miért is vagyok kevesebb azért, mert nem olvasok REGÉNYeket?

2020. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Sok benne a lenyegtelen info nekem ez a bajom altalaban.


Pl tanulasnal is jol latszik mikor ala kell huzni a lenyeget. Ott ugye muszaj ezzel a szüréssel atragni magad rajta, de amikor hobby könyvet olvasnék, vagy a neten valaminek a kifejtésèt, leiràsàt, a töltelékinfok tisztàra lefarasztanak, habàr ezek miatt màr nagyban kèpes vagyok "ugràsszerüen" olvasni, azaz nagyobb terjedelmü szövegekböl gyorsan kiragadni a lènyeget es arra fokuszalni (amiben nagyban segitenek ugye hogy eleve tagoltak a szövegek külön bekezdesekkel, nem egy helyen félkövérrel kiemelve sokminden, olusz ismerem hogy a cik cime szerinti lènyegeket altalaban a végén fejtik ki es az eleje csak üres elöszo, stb tàmpontokkal)

Söt neha olyan elöadàsokat, videokat kell tekergetnem amik pedig kifejezetten érdekelnek, de egyszerüen kin komolyan a töltelékinfokat hallgatni a lényegi infok között raadasul nem is beszelnek altalaban gyorsan. Valoszinü gyorsabban fog az agyam, mint ahogy kinyögik amit szeretnének, ez a baj.


Ez az egy az ami zavar az olvasàsban. Van könyvem pedig tudatalattirol is ami nekem baromi erdekes es leköt, azt pl kijegyzeteltem magamnak, de alapvetöen en kb mindent le tudnèk röviditeni a lényegre a köritö dumàk nélkül.


Mindent összevetve a tul sok lényegtelen info a lènyegi infok körül nekem lohasztók.

2020. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodj le utolsó, senki nem mondta hogy kevesebb vagy. Miért kezdesz támadni?
2020. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Regen szerettem, gyerekkoromban nem volt termeszetes, hogy az interneten toltom a szabadidomet, TV-t akkoriban is ritkan neztem mert keves musor erdekelt a kinalatbol. Aztan lett Youtube, kesobb torrent, most meg mar Netflix, azt nezek meg amit csak akarok, egy video, sorozat vagy film jobban lekot, tobb inger er, gyorsabban lehet vele haladni. Nem akarok egyszeruen konyvolvasasra idot szanni, hiaba van nagyon sok elolvasatlan konyvem, aminek erdekelne a sztorija, mert tul “lassu” az egesz elmeny.

Egyebkent meg ez is csak egy hobbi, nem gondolom, hogy gaz lenne valaki azert, mert mas dolgokat elvez inkabb ez helyett. Maximum az a ciki, aki szerint gaz az olvasas. (Egyebkent meg tudod, olvasni olyan “retro” :D)

2020. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Mindig is voltak akik szerettek és voltak akik nem.


Olvasás és olvasás között is van különbség. Van aki szakmai iratokat olvas tanul, fejleszti a tudását. Más könnyű irodalmat olvas, kikapcsolódást keres.


Én régen szívesen olvastam, manapság inkább kimozdulok, túrázok ha sok időm van.

2020. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert már mindent tudnak. Mert a net elveszi az idejüket.
2020. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!