Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ilyen nagy arányban...

Miért van ilyen nagy arányban a melegek, leszbikusok illetve a bisexuálisok száma?

Figyelt kérdés
Régebben is ilyen arányban volt, vagy csak mára könnyebb felválalni ha valaki tényleg úgyérzi magát ?
2020. jan. 30. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora az a nagy arány? Ez milyen statisztika? Személyes?
2020. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

2% az arány, és valószínűleg egyrészt te is fókuszálsz rá hogy tényleg már megint valaki az :D másrészt igen, ma ezt felvállalhatod 50 éve meg majdnem minden meleg megházasodott és leélt egy borzalmas életet mert ez volt a normális.


Elég sok feljegyzés van amúgy már az ókori görögöktől is a homoszexualitásról, sőt volt olyan helye és ideje az emberiségenk amikor a biszexualitás volt a hétköznapi.

2020. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

-Semmi nem ad arra okot, hogy azt feltételezzük hogy régen kevesebb lett volna az ilyen szexuális orientációjú ember. Erre méginkább alapot ad, hogy egy részben genetikai hajlamról beszélünk. Tehát ha az emberiség nem változott az utóbbi 100-200-500-1000 évben genetikailag (márpedig ilyen téren biztosan nem volt szelekció), akkor régen is közelítőleg ugyanennyi meleg/bi hajlamú ember élt.


-A láthatóságuk (hogy nem csak magában tartja a hajlamát, hanem felvállalhatja, ezáltal látható is) az más kérdés.

Az biztos hogy ma már összességében nem annyira kényszerül kényszerdöntésekre és elfojtásra egy meleg, mint 200 éve mikor nyilvánosan kiközösíthették, és ha jól tudom akár börtönbe is küldhatték az embert.


-Rengeteg levelezés, napló fennmaradt a nemesemberek korából. Tudjuk jól hogy rengeteg nem heteroszexuális ember élt már akkor is, csak ezt el kellett takargatniuk alibi házasságokkal.


Regényekben is (persze nem középkor végi, hanem felvilágosodás utáni) néha visszaköszön már az 1800-as években is az azonos neműek szerelme.


A társadalom kevésbé kirekesztő mivolta, és az írás egyre általánosabb elterjedése lehetőséget adott arra, hogy ezek az esetek fennmaradjanak.


Különben nyom nélkül elveszhettek volna a meleg kapcsolatok történetei, hisz azelőtt nem jegyezhetted le, mert vagy nem tudtál írni, vagy a társadalmi cenzúra nem hagyta volna hogy leírj meleg párokról bármit is és azt terjezd (akár regényről van szó, akár másról).

2020. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Mi volt a gond a válaszommal?


Nem én találtam ki, hogy sok nőhiányos fiatal srác, a fiú popsi felé fordul!

2020. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Hali!


Nem provokálásnak szánom a kommentem, remélem nem is tűnik annak.


Szóval, manapság az, hogy valaki meleg, úgy látom egy divat lett a fiatalok között.


Most nem arról beszélek, akik tényleg melegek.


Olyan szempontból divat, hogy a kamaszok, akik még nem tudják magukat hová tenni, bekategorizálják magukat melegnek.


A mai időkben már nem ítélik el azt, aki kijelenti, hogy meleg. Régebben az emberek kb gondolni se mertek rá az ismerőseik, barátaik véleménye miatt.


Én tagja vagyok egy leszbikus csoportnak Facebook-on és oda járkálnak be hasonló emberek. Youtube-on is vannak fenn hasonló komolytalan "coming out" videók.


A meleg társkeresőkben is vannak nők, akik be is írjáka profiljukba, hogy csak kísérleteznének.


Divat, mert a kamaszok érzékenyek meg ott van pár hiperérzékeny felnőtt és ez illetve ami vele jár segít nekik valahogyan kiadni magukból az egészet.


És ismétlem, itt nem azokról beszélek, akik benne is vannak ebben az egész folyamatban és tényleg melegek, hanem arról, akik bele akarják szuszakolni magukat az egészbe és melegek akarnak lenni.


Mivel manapság már nem "bűn" melegnek lenni, ezért bárki nyugodtan fel meri vállalni, még az is, aki az ellentétes neműekben csalódik.


Nekem ennél bonyolultabb a történetem, magamnak is nagyon lassan ismertem be, hogy a lányokat szeretem és, amikor beismertem, nem álltam a barátok és a rokonok elé, hogy "Leszbikus vagyok, támogassatok benne", hanem elkeztem kipróbálni, hogy milyen is egy lánnyal, tényleg ezt akarom e... Én nem tartottam coming out-ot, ahogy egy másik ember se mondja, hogy ő hetero.

2020. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Azért azt is hozzá kell tenni, hogy internet csak néhány évtizede van. Azelőtt nem kapcsolódtak egymáshoz az emberek ilyen szinten és az információ sem áramolt. Az ember környezetében vagy egyáltalán nem volt, vagy volt 1-2 meleg. Abból nem tudta leszűrni, hogy még mennyi lehet a világon.
2020. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ma már könnyebb felvállalni. Régen is voltak, de a net és társai nem híresztelte ezt annyira nagyon. Másrészt szerintem az emberek is változtak, így más a gondolkodásmódunk is, mint 30-50 éve.
2020. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"Divat lett a fiatalok között a melegség"


Na eddig olvastam...


Ekkora bődületes f***sságot is csak valami 58 éves kormánypropaganda csecsein függő agyatlantól tudnék elképzelni, aki már jó 30 éve totál nem lát rá "A fiatalokra".


Elárulom: nem, nem lett menő.


Ugyan ma már nem feltétlenül verik meg/köpik le azt a srácot akiről kiderül 9. Osztályban hogy meleg, de attól még rendesen szekálják, bullyngolják érte.


5 éve végeztem a középsulival, de vannak még középsulis ismerőseim, és saját tapasztalatból, illetve a még középsulis ismerőseim tapasztalatából tudom mondani: nem jó dolog meleg 16 éves srácnak lenni egy kamaszkori agresszióval tele lévő osztályban.


Kb lepecsételed, hogy téged fog csesztetni az egész évfolyam.


Az hogy blikk szintű gagyi pletykafészek lapok tartalmának a háromnegyede valamelyik celeb hálószobájának eseményeivel foglalkozik az nem újdonság. 50 évvel ezelőtt is Jolán néni és Marcsi néni a kerítésen átsutyorogva egymásnak ilyesmiről pletykáltak.

Az hogy "ki kivel, hol, hányszor" kufircol az mindig is a pletykálkodás és közönséges érdeklődés középpontjában volt.

2020. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

#8 Az is hülyeség, amit te írsz. A mi osztályunkban is volt meleg, de senki nem szekálta érte, mert nem játszott rá. Egy kicsit a beszéde volt másabb, de nem adott rá semmilyen más jelet, hogy meleg. Ellentétben egy másik meleg gyerekkel a suliban, aki úgy is viselkedett egy az egyben, mint egy lány. Aki túltolja, az ne csodálkozzon, ha köpik érte.


Kérdező: azért is gondolhatod, hogy több a meleg, mert nyíltan is leírkálják mindenhova, pedig senkit nem érdekel. Nem azzal van a gond, hogy az, hanem azzal, hogy hangoztatja. Legyen barátja, éljenek boldogan, de nem kell mindenkinek írás formájában a tudtára adni, hisz egy elfogadó társadalomban nem kell külön kiemelni a nemi beállítottságot.

2020. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

"Na eddig olvastam..."



Olvashattad volna tovább. Nem nagyon értetted meg az írásom lényegét így.


Amúgy leszbikus vagyok; arról és a részleteiről is írtam ugyanebben a kommentemben.

2020. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!