Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen fura gondolkodásmód...

Ilyen fura gondolkodásmód ellen mit lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyszer meghívtak engem valahova (személyesen voltam náluk és akkor mondták, hogy másfél hét múlva várnak szeretettel, megbeszéltünk mindent. Elköszöntünk egymástól, hazamentem.

Másnap az illető körbetelefonálta az ismerősöket, hogy "ő meghívott engem, de nem tudja, mi a helyzet, mert "mióta elköszöntünk egymástól, semmit nem mondtam". Nem tudom mit kellett volna tennem, másnap reggel azonnal telefonálni neki: "szia tudod tegnap a meghívásról volt szó, másfél hét múlva megyek ám, ahogy megbeszéltük, tudod." - és ezt minden nap reggel megismételni?

Pletykás ismerősök meg persze felháborodtak, hogy "milyen viselkedés ez, meghívnak valahova és vissza se jelzek". Amikor a meghívás időpontjában elmentem, ezt meg is mondtam az illetőnek, mire a válasz: "vele már többször megcsinálták azt, hogy meg volt beszélve a találkozó időpontja, majd aznap ők készültek, illető nem jelentkezett. Felhívták: "jaj, én azt már rég elfelejtettem, más dolgom van amúgyis" az volt a válasz. Én nem vagyok ilyen és nem tehetek róla: más mit csinált vagy nem csinált.

Miért van az, hogy nem egymással rendezik a hasonlókat az emberek? Ismerősök is teljesen félreértették az egészet, mert nem tudták: előzetesen mit beszéltünk meg.



2020. febr. 1. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyitott kommunikáció. A zárt kommunikációt nyitott kommunikációval lehet orvosonli.
2020. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fura gondolkodás hanem hülyeség
2020. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én nem tehetek róla, ha az illető úgy kommunikál, ahogy. Én nem tudok más fejével gondolkodni.
2020. febr. 1. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:

De akkor mi a kérdés? Azt tudod tenni, hogy megmondod neki, hogy vannak egyenes emberek és nem egyenes emberek. Az egyenesek a szemükbe megmondják, hogy valami okés, vagy nem okés, akarnak, vagy nem akarnak, a nem egyenesek viszont letűnnek, sumákolnak.

Te egyenes vagy, és iszonyatosan felháborít, hogy az ismerőseidtől kérdezget ahelyett, hogy ha már bizonytalan, akkor tőled érdeklődne, szóval ilyet soha többet! Látja, ezt is a szemébe tudtad mondani, ha nem akarsz vele többet találkozni, azt is a szemébe fogod mondani.

2020. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!