Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kire lehet azt mondani, hogy...

Kire lehet azt mondani, hogy jól lő?

Figyelt kérdés

Célba lövésre gondolok valamilyen fegyverrel. Sokszor hallom filmekben, olvasom könyvekben,hogy van aki nem tud jól lőni, van aki pedig kiváló cél lövő, mesterlövész.

Mi alapján lehet ezt megítélni? Első próbálkozásra eltalál valamit messziről?

Ha a fegyverrel lehet célozni, akkor nem értem, hogy nem lehet eltalálni a célt jól...



2020. febr. 1. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Meglátszik, hogy nem lőttél még :D

Élőben másabb, mint ahogy a filmeken látod. Hiába lehet vele célozni, súlya is van a fegyvernek, beleremeghet a kezed, a visszarúgási-erő is durvább, mint a filmekben.


Ha valaki jól lő, akkor a kinézett célponthoz legközelebb vagy telibe bele megy a legtöbb lövése, ez elég nyilvánvaló szerintem :D

2020. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ezt az nem érti aki még légpuskával se lőtt életében. A való élet nem call of duty hogy egy 5 kilós puskával 360 no scope-t osztogatnak a levegőben megpördülve, meg nincs visszarugás.

Egy lövésnél sok dolgot kell figyelembe venni, ha mozog a célpont akkor az irányát sebességét távolságát, szélerősséget, extrém esetben mesterlövészeknél még a Föld görbületét is ha kilóméterekre lőnek.


Tehát van akinek ez megy, van akinek nem.

2020. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Menj el egyszer airsoftozni. Nem fogsz eltalálni senkit, téged meg mindenki. Aztán majd akkor megérted.
2020. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akartam írni egyébként, hogy lőttem már légpuskával. A céltábla kellős közepének a szélét találtam el. Tehát nem volt 100% tökéletes, de megdicsertek.

Airsoft fegyverrel is lőttem már. Elsőre nem, de másodjára eltaláltam 10-15 méterről egy colas dobozt.

Igazi fegyverrel még nem lőttem, de ez gondolom megbocsátható.

2020. febr. 1. 11:52
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam ki a kérdést, mert az én tapasztalataim alapján nem nehéz.

Nem gondolnám, hogy ehhez akkora tehetség kell.

2020. febr. 1. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól leszel jó lövő, hogy egyszer eltalálsz valamit talán véletlen, hanem ezt sorozatosan megtudod ismételni nagyobb hibasorozat nélkül.
2020. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy úgy. Így már mindjárt más. Szándékozom elkezdeni airsoftozni, eleinte csak célba lőni, akkor majd kiderül, hogy van hozzá húzalmam vagy nincs.
2020. febr. 1. 13:11
 8/9 anonim válasza:

Én például sörétes puskával (Mossberg), nagyon jól lövök. Minden lövészeten (rendvédelemben dolgozom) 4ből 4 találatom volt. Pisztollyal (P9RC) pedig elég pocsékul. A pisztoly nagyon felrántja a csuklómat hiába fogom két kézzel.

Szóval szerintem mesterlövésznek azt nevezhetjük, aki mindenféle fegyverrel jól lő.

Puskával imádok lőni. Annak ellenére, hogy elég nehéz tartani. (50 kilós nő vagyok)

2020. febr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

menj el egy IDPA, Steel, vagy IPSC versenyre. ahol mozognod kell több cél van és gyorsan is kell csinálnod (biztonságosan természetesen). Rájössz majd mennyire nem csak úgy van mint a játékokban, semmi közük a valósághoz.


Ha így lenne nem lenne automata fegyvereket sosem találták volna fel.

2020. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!