Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor mondják valakire azt,...

Mikor mondják valakire azt, hogy okos? Ki számít okosnak manapság? Kire lehet mondani? 24/F

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

keves manapsag az okos ember


en ugy gondolom okos, akinek nincsennek anyagi gondjai, akinek nincsen hitele, aki nem hagyja magat kihasznalni sem anyagilag sem erzelmileg

okos, aki nem tarsfuggo, nem drogos, aki tudja mit akar es tesz is erte

okos, aki nem sajnaltatja magat sem mast

okos, aki atlat a masik emberen, aki jo emberismero

2017. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki a megszerzett tudását, a lehető leghatékonyabban tudja alkalmazni
2017. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert rám azt mondják okos vagyok, ha nem beszélek az egyetemrol meg az egyetemi dolgokról akkor is. A csoporttarsaim is azt mondjak hogy okos vagyok, valahogy meglátják, de hogy? Azert mert órán tudok válaszolni a kérdésekre? Már korrepetálni is felkértek a legnehezebb tárgyból. Amikor a jövőről beszelunk hogy hol lenne jo elhelyezkedni, akkor is azt mondjak hogy én okos vagyok nekem biztos menni fog, stb... Pedig ugymond egyszerubb megjelenési vagyok, arcra helyesnek mondanak, ds nem vagyok egy adonisz...
2017. nov. 1. 08:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Viszonyítás kérdése, ha nem is tartod magad okosnak, azok látnak téged annak, akik gyengébbek még nálad is. Rejtély megoldva.
2017. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyetemen nem nehéz, aki nem szívja a fogát minden egyes ZH előtt és utána, az az okos :p.
2017. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az okos, aki az eszét használja s a tanultakat alakítja az adott probléma megoldására illetve bővíteni tudja.

Ha valaki csak elmondja, amit bemagolt, az csak egy "adattár"...egyetemista mondhatni ma már.

2017. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arra aki nem csak tud, hanem lát ès èrez is.
2017. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aki könnyen tanul, akinek nincsenek nagyobb kudarcai, mert előrelátóan, átgondoltan cselexik.

A hülye ellentéte.

2017. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Okos, aki az átlagosnál jobb értelmi képességű.
2017. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Végül is nem rossz kérdés...

Engem is okosnak mondanak, de ezt több szempontból is gondolhatják(most eszembe jutott, hogy valamikor matekon rájöttem valamire, erre egyik osztálytársam azt mondta, hogy jól van, de ő okos...).

Mert igen, a gyengébbek persze, hogy okosnak tartanak, legalábbis okosabbnak.

És az okos nem is azt jelenti, hogy valaki kitűnő tanuló, nem puskázik(ofőm azt mondta, nyugodtan lehet, ha az adott dolgot soha az életbe' nem fogjuk használni), nem játszik kisgyerekeknek való játékokkal, állandóan éberen figyel az órákon.

Én ennek 90%-ban nem felelek meg(na jó, a kitűnő az igaz...).

Szerintem az az okos, aki:

-a szókincsét rendesen használja(tehát nem beszél csúnyán és a dühét is féken tartja)

-agyilag legalább félig felnőtt(nem őrjöngeni vadállat módra, de még a játék az tök normális nem? Mármint a normális módon való játék, bár a normális fogalma is bonyolult)

-keresi, hogy miben lehetne jobb

-használja(akár azt a csöpp kis) eszét

Összességében: normálisan(tehát megfontoltan) cselekszi a dolgokat, amiben ügyes, azokat a képességeket fejleszti. Erre megint egy példát tudok mondani(az ofőm mondta) :

Mondjuk van valaki aki alapjában jól tanul(mint én...), mert könnyen megjegyzi a dolgokat és jön egy olyan tanuló, aki általánosságban olyan hármas körül van és elkezd igazán tanulni, a másik meg, akinek van képessége, elhanyagolja azt és előbb utóbb a másik túlszárnyalja.

Szerinted közölük ki volt az okos?

Természetesen a hármas tanuló, mert a hármas az ő szintje, de az ötös tanulónak az már elynye-belynye.

Nekem is volt már olyan, hogy amikor egyik osztálytásjunk-aki egyébként...háát, hullámzó...-megírta 5*-re, nekem meg hármas lett.(Pedig abból versenyeztem is...még jó, hogy csak röpdoga volt)

És még sorolhatnám a példákat, de szerintem nem szükséges.

És hát akit ilyen korban, mit Te, okosnak tartanak, bitos, hogy okos is, mert ezen a szinten már semmit sem adnak ingyen...

2017. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!