Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, hogy nem...

Velem van a baj, hogy nem érdekel az így megszerzett pénz?

Figyelt kérdés
Most nem arról beszélek, amikor dolgozok 8-12 órát, és ezt fizetik meg, hanem mikor megkérnek valamire, hogy menjek el segíteni egy kicsit valakinek és ezt mindenképpen pénz formájában akarja meghálálni. Nekem ez kicsit kellemetlen, mert nem fizetségért segtítettem, hanem mert volt időm rá és tudtam is segítenk. Ez probléma lenne már a mai világban?
2020. febr. 1. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon kedves tőled de az ilyen embereket szokták a legtöbben kihasználni, visszaélni a segítőkészséggel. Nem tudom pontosan milyen segítségre gondolsz, én a nagyszüleimmel vagyok így. Lényegében ők alapozták meg az életem és ha ők nem dolgoznak keményen (és persze a szüleim) akkor nem itt tartanék és nem biztos hogy jó úton haladnék. De ha szólnak hogy segítsek én megyek egyből és nem várok érte semmit, mégis erőltetik hogy tegyem el a pénzt érte, annyit amennyit egy idegentől se kérnék. Kicsit kínos.
2020. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valamint én nem tudom kiírni csak úgy Facebookra, hogy "Korrepetálást vállalok ebből/abból X forintért/óra!" Valahogy ez nekem nagyon idegen dolog.

Vagy volt hogy a szomszéd néninek segítettem rendbe tenni a farakását, mert egyedül nem tudja pénzzel szerette volna meghálálni, de én elutasítottam, mert ha elutazok itthonról akkor rá szoktam bízni pl a növényeim locsolását vagy a postám átvételére kérem meg. Nekem ez a fa összerakás nem került sok időmbe, ha ráérek miért nem tehetném meg neki.

2020. febr. 1. 11:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Minden jöttmentnek én se segítek csak úgy (pl olyannak akiről tudom, hogy nem szívlel, vagy hallotta, hogy nem kérek pénzt és ingyen munkára fogna, mert neki nincs kedve ezt azt megcsinálni), de ha ismerem akkor kicsit kínosan érzem magam mikor a pénzét számolja.

Önkénteskedni szoktam (csapatban) és volt aki megkérdezte, hogy ezért kapunk e pénzt. Mondtam, hogy nem, ezért önkéntes és erre a kijelentésre úgy nézett rám, mintha nem evilági lennék.

2020. febr. 1. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma, csak A, mindenki arra van asszociálódva, hogy manit ad egy szolgáltatásért, és a másik fél meg eleve így áll hozzá, hogy úgyis manit kér érte. Ha ez nincs meg, akkor meg B, baleknak nevezik a másikat, mert ingyen dolgozott. Ma már nem annyira sikk az önkéntesség, az ingyenesség, holott az ember háta mögött úgyis mindenki arról beszélt, hogy "De szemét volt X.Y., elvárta a manit...".

Ki érti ezt?

2020. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök jó dolog. Komoly emberi érték EMBERnek maradni a mai világban. Van hogy mi segítünk a szomszéd néninek, máskor ő ad át egy tányér süteményt, vagy a férje segít lecsavarni egy kupakot, amikor a párom nincs itthon.

A baráti társaságban azonnal rohanunk egymás segítségére, ha valaki költözik, vagy felújít pl. Számomra az lenne a fura, ha az ilyen emberi, apró szívességekért pénzeznénk. Elveszítené a lényegét. Jó érzés, hogy segíthetünk és cserébe tudjuk, hogy mi is számíthatunk másokra, ha problémánk van. Bizony ez áldozatokkal jár... Most pl. egy hétvégénk ráment a szüleink fürdőszobájának szétverésére, ingyen. Számomra erről szól az emberség, a szeretet. Ha nem élnek vissza veled, akkor semmi baj veled!

2020. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!