Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon rengeteg ember miért...

Itthon rengeteg ember miért nem tud viselkedni étteremben, színházban, szórakozóhelyen?

Figyelt kérdés

Elég sűrűn járok ilyen helyekre és katasztrófa...


Eleve sokan nem tudják hogy egy adott rendezvényen hogy kell megjelenni, az ízlés, stílusérzék teljes hiánya.


Étteremben a pincérnek csettintgetnek, kiabálnak, a nőkről nem segítik le a kabátot, azt se tudják kinek kell előre mennie, hogyan kell kultúráltan enni.


Felnőtt 30-40 éves emberek hogy lehetnek ilyen értelmi szinten?



2020. febr. 5. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Szégyellem, de azt nem tudom, hogy kinek kell előre menni. 🤔
2020. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem értelmi szint kérdése.

Egyszerűen ezt nem oktatják az iskolában, legalábbis a mi korosztályunknak (30 vagyok) nem oktatták. Pedig nagyon is jó suliba jártam amúgy.

Ha egszerűbb, vidéki, paraszti vagy munkáscsaládból származik valaki, akkor otthonról sem kaphatja meg ezt a fajta illemtudást, mert nem képezi a hétköznapok részét, nem jelenti az élet részét.

Viszont lehet, hogy olyan dolgokat meg elsajátit, amit egy értelmiségi szülőtől nem tanulhatna meg (pl. mondjuk gazdálkodással kapcsolatos ismeretek, vagy háztartási javitásokhoz szükséges tudás, amihez az értelmiségi ember tanácstalanul szerelőt hiv, de a szerényebben élő réteg magának meg tudja csinálni.


Én a magam részéről huszonévesen vásároltam illemtankönyveket, éppen, hogy pótoljam a hiányosságokat.

De mivel nem élek élénk társasági életet, mára sok mindent elfelejtettem, mert nem volt szükségem rá.


Annyi biztos, hogy szép, és imponáló, ha valaki képes előzékenyen, udvariasan, magabiztosan viselkedni minden szituációban. De, ahogy mondani szokás, gyakorlat teszi a mestert.


Ugyanakkor, ahogy semmilyen külcsin, úgy ez is mellékes, ha amúgy emberileg, erkölcsileg nulla az illető.

Ha emberileg, erkölcsileg rendben van, akkor pedig természetesen plusz erény.

2020. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismeretlen helyre mész be, akkor a férfinak (nyilván itt a védelmezőszerep dominál) És mivel alapértelmezetten egy étterem ismeretlen hely, mert még ha többször is mész, mindig változó a bent található közösség, igy ott a férfinak kell az illem szerint előremenni. Ami azért vicces, mert szerintem rettentően kevesen tesznek eszerint egy jellegzetes randiszituációban, érthető módon.
2020. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Értelmi szintet keverni az etikettel rég veszett ügy.

Attól nem kell hülyének nézni valakit, ha nem ismeri ezeket, lehet sokkal okosabb is pl nálad.

2020. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Gyakorlatilag ők vesznek igénybe egy szolgáltatást, nem azért fizetnek, hogy még 20.000 illemszabálynak megfeleljenek. Persze ez nem azt jelenti, hogy az undorító tapló viselkedés belefér a dologba. Azt viszont, hogy most ki milyen sorrendbe halad befelé, hagy döntsék már el ők.
2020. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a férfi megy előre, ezt mi tartjuk is. A kabát lesegítése, szék kihúzása meg társai nekem már kicsit ódivatúak, erre nem tartok igényt. Pincérnek nem csettintünk, diszkréten jelezzük, ha hívni szeretnénk, mindig az, aki épp szemben van vele, tehát nem várom el, hogy a férfi forogjon, ha én meg épp a pincér felé nézek, és tudok neki jelezni.

Fizetni mindig a férfi szokott, akkor is, ha valami miatt én (is) adom a pénzt vagy az én kártyámat használjuk.

Italt is a férfi szokott rendelni.


Mi így csináljuk, bár a legszigorúbb illemkönyveknek nem felel meg teljesen, azért nem gondolom, hogy bunkónak tűnünk.

2020. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

#4 Egyetértek. Három sorban sikerült megfogalmaznod, amit nekem csak körülirni sikerült előtted.


#5 amikor illendően viselkedsz, azt nem a külvilág kedvéért teszed, mégcsak nem is a partnered kedvéért, hanem ÖNMAGADÉRT!

2020. febr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
A magyar társadalom nem igazán polgárosodott az idők során.
2020. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire azért értelmi szint kérdése is, azt a rengeteg etikett szabályt észben tartani, meg hogy szinte az egész nap mozgatórugója legyen, nem egyszerű.

Az rendben lenne még csak, hogy valaki nem látta a példát, vagy nem is nézett utána, de hogy sokan még büszkék is rá, mekkora tahók, az a fő probléma.

És nem hinném, hogy képes lenen egy értelmes, intelligens ember úgy viselkedni, hogy azon röhög, mekkora bunkó másokkal.

2020. febr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már idős ember vagyok. Ezeket a dolgokat még a szüleink megtanították. Bár minimális illemtanítás akkoriban az iskolában is volt , a magyar órai tananyagban az olvasmány végén illik tudni címmel. A gyerekeinket szintén itthon tanítottuk meg a viselkedési szabályokra. Szerintem ez alapvetően a szülők feladata, nevelés kérdése. Valamikor a színházba is csak megfelelően, alkalomhoz illő öltözékben engedték be a nézőket. Ma már egy színházi előadáson a szakadt farmertől a nagyestélyiig mindenféle öltözet megtalálható. Sajnos, ma már nagyon ritka, hogy valaki illemtudó. Még a politikusoknak sem kell öltönyben megjelenniük, pedig valamikor elképzelhetetlen lett volna pl. farmerben menni egy eseményre. (Bár azt látom, a nyugati országok politikusai még mindig öltöny nyakkendő viseletben járnak). A tisztelet pedig a mai társadalomban szinte teljesen kiveszett. Gondoljunk csak a tanárverésekre, az orvosok megfélemlítésére, stb.
2020. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!