Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy nekem valahogy mindig is alig volt önbizalmam, szinte semmi pedig igazából semmi okom nincs rá..

Minden megvan bennem ahhoz hogy lehessen önbizalmam. Főleg ha másokat látok, akiknek fogalmazzunk úgy tényleg lehetne okuk arra hogy önbizalomhiányosak legyenek, mert valami hiányzik belőlük, vagy pl alapból egy előnytelen külsővel rendelkeznek amit nehezebb is az embernek önmagán elfogadni. Értitek gondolom, ezzel nem bántó szándékom van ne értse félre senki. Na de nekem igazából tényleg nincs semmi ilyen, nem lenne nehéz elfogadnom magam. Jó tulajdonságaim vannak, jól nézek ki, teszek is magamért, belsőleg is egy jólelkű vagyok, szóval ja. De mégse az látszik rajtam hogy lenne önbizalmam és laza, nyitott felszabadult lennék. Inkább jobban be vagyok zárkózva és nem tudok megnyílni. Próbálkozok tenni ellene de nem tudom már mit csináljak hogy menjen ez az egész. Nincs önbizalmam és ez látszik is rajtam elsőre is. Alig merek új emberek felé nyitni pl, beszélgetni se tudok feszültségmentesen, valami mindig van bennem ami visszatart és nem enged kinyílni. Nem tudom miért van ez.

Tényleg önbizalmat kéne gyűjtenem csak nem tudom hogy. Fejben simán menne minden ahogy elgondolom magam. De a gyakorlatba már más. Nem menne simán szinte semmi. Annyira jó lenne pl egy random szimpi társasághoz odaülni egy kajáldába vagy suliba akárhol, utcán egy fiúhoz odamenni kérdezni valamit csak úgy természetesen, vagy akármi, értitek. Az ismerkedés is könyebben menne ha tényleg nyitott lennék, de most így kb semennyire nem tudok az lenni. Gondolom látják is rajtam hogy nem vagyok nyitott.

Ti mit tanácsoltok hogy lehetne önbizalmam?🙄

17/L



2020. febr. 14. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem csak önbizalom függvénye, hanem a személyiséged ilyen


én is ilyen voltam világ életemben


lehet, hogy sose lesznek baráti kapcsolataid, vagy csak 1-2, de azok életre szólóak, és persze majd jön a szerelem is remélhetőleg


én azt tudom, hogy hasonló egyéniséggel egyedül a nagy szerelem volt képes megnyitni, szárnyakat, szabadságot, önbizalmat adni, amikor annak a srácnak a közelében lehettem, más ember voltam, olyankor váltam teljes emberré...


lehet, hogy te is ilyen alkat vagy, aki csak félember a "másik fele" nélkül


erről nem divat beszélni a mai nagy önmegvalósitós, feminista világban, pedig az a helyzet, hogy vannak még ilyen mesebeli királylányok, akiknek a herceg jelenti a világot :)

2020. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki lehet egész ember. Nem feltétlenül könnyen ismerkedő extrovertált, de ha tisztában van a saját értékeivel, és azzal, aki, akkor nagyon sok minden könnyebb lesz az életében.


Az önfejlesztés nem véletlenül lett divat, mert igény van rá. Éppen azért, mert sokan felismerték, hogy hiányzik belőlük valami, és nem akarnak másoktól függeni, hogy azok egészítsék ki őket.

2020. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Sajnállak #2, amiért nem élheted át azt az önként vállalt kölcsönös "függést" és kiegészülést, amiről beszélek - máskülönben tudnád, hogy ez nem rossz dolog, hanem a legszebb a világon, és semmilyen önfejlesztés nem okozhat olyan boldogságot, mint egymást kibontakoztatni, szeretetben hinni egymásban
2020. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írtam neked
2020. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van kedved
2020. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"semmilyen önfejlesztés nem okozhat olyan boldogságot, mint egymást kibontakoztatni, szeretetben hinni egymásban"


Azt hiszem, félreérted, amit írtam.

Aki nem tud önmaga lennél egyedül, az sajnos kapcsolatfüggő. Semmiképp nem nevezhető egészégesnek az a fajta függés, ami így kialakul az életében.


A szeretetkapcsolatot természetesen ismerem, én is abban élek.

2020. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs baj, fejleszthető mindez, akkor is ha introvertált személy vagy.


Erről jómagam tudnék mit mondani, ahogyan önmagamat fejlesztettem az évek alatt.


Az önbizalom:

Ismerd meg önmagad igazán, kezdj el kisebb dolgokat csinálni, amikkel halmozod a pozitív visszajelzéseket.


Legyen az tulajdonságtól kezdve tehetségig bármi.


Több ágon, irányzaton érdemes megpróbálnia magát az embernek, hogy felfedezze azt, ami igazán közel áll hozzá.

Szimplán jó érzéstől kezdve megjelenésig bármi.


Tudok ajánlani pár oldalt, videót, tesztet (nem bugyuta gagyiságok, hivatalos oldalak).


Beszélgethetünk is ha gondolod.


N

2020. febr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!