Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki meg akar támadni...

Ha valaki meg akar támadni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igen, a kérdés elég hülyén lett megfogalmazva, de kifejtem hogy mire is vagyok pontosan kíváncsi. Tehát ha valakin látom hogy rossz szándékkal közeledik felém, akkor mennyire ajánlott letámadni azt az embert? Mert ha esetleg olyat ütök neki hogy elájul vagy ilyesmi, akkor ott már én leszek a bűnös és nem ő annak ellenére hogy én láttam rajta, hogy rosszat akar nekem. Nyilván egy ilyen esetben a rendőrségnek nem fogom tudni bizonyítani, hogy márpedig én láttam, hogy hogyan jön felém/mi a célja. Szóval egy ilyen esetben mit lehet tenni? Köszi a válaszokat!

2020. febr. 18. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Azt szoktam csinálni, hogy elrakok mindent ami a kezemben van, kiveszem a zsebemből a kezemet, és felkészülök mentálisan és testileg is egy esetleges ütésre, vagy arra, hogy benyúl a zsebébe egy késért vagy bármi másért. (nem magát a közvetlen szúrást akarnám itt kivédeni, mert azt 95%, hogy nem lehet, hanem szimplán rengeteget számít az a fél másodperc is amikor már látod, hogy a zsebébe nyúl, te is neki tudod vágni a táskád vagy bármit ami nálad van, mintha már akkor kéne reagálnod, mikor kezében van a kés élesben.)


De természetesen ezeket nem úgy, hogy közben nézem az illetőt és kimutatok bármiféle félelmet, csak mintha teljesen természetes lenne úgy viselkedem, és elnézek mellette, vagy póker arccal rá-rá pillantok.

2020. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Blade Bone ***** válasza:
Miért, mitől lenne jobb az a változat, ha mondjuk meg akar ütni és elhajolsz, aztán ártalmatlanítod? Önvédelem így is úgy is. Nyilván megölni nem kell a másikat... aztán ha szerencséd van az erőfölény láttán eszébe jut hol a helye. De egyébként meg szerintem az ilyeneknek eszükbe sem jutna rendőrt hívni.
2020. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fuss Forrest Fusss !!!
2020. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fel kell készülni minden helyzetre fizikailag és mentálisan is. Az emberismeret is ezek közé tartozik. Mire gondolok? Nagyon lesarkítva: ha egy 12 éves kislány kérdezi meg az időt, akkor nem fontos verekedésre készülni. De ha 3 részeg cigány teszi ugyanezt, akkor ne az órádat lesegesd hanem a menekülési útvonalat.
2020. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy darab hapsi vagyok.

Egy dolgot tudok ajánlani.

Hátrálj ki a helyzetből.

Ha veled szembe áll egy akár több ember akik esetleg a telefonod után kérdezőködnek vagy valami mást szeretnének érzed hogy nem lesz jó vége nézz mögéjük és kiabálj hogy hé rendőrség.

Vagy futni kezdenek azonnal vagy megfordulnak és neked van esélyed menekülni.


Tudom tudom szégyen elfutni.


De gondold át milyen kimenetele lehet a dolognak?


Felveszed a kesztyűt és jól össze vernek.

Felveszed a kesztyűt és te vered őt vagy őket jól össze. Na ebből mi következik?


El mennek és feljelentenek hogy te támadtal rájuk. 20 ember fogja nekik tanúsítani hogy te támadtal pedig ők csak azt látták rosszul vagy és segíteni akartak. Még ha bizonyítani tudod az igazad valahogy vagy nem ítélnek el is nem irigyellek az állandó rendőrség és bíróságra járás miatt.


Nem jelentenek fel hanem nagyobb csapattal megkeresnek megvárnak felkutatnak és örülsz ha a kórházba kötsz ki.


Nem jelentenek fel és nem találkozol velük soha a büdös életbe de az előbbi kettő miatt fogsz jó ideig stresszelni.


Megéri? Ha van lehetőséged pl látod kötekedni akarnak és beléd ugranak vállal kérj bocsánatot és menj tovább. 1 2 éve Miskolcon sétáló közepen vágták fel egy srác arcát mert nem megfutamodott hanem bele állt a balhéba. Megérte?

Link:

[link]


Tudom van az a helyzet amikor nem lehet kihátrálni nincs lehetőséged elkerülni.


Erre a helyzetre szinte nem lehet tanácsot adni. Próbálj kiutat találni. Segít ha van kis küzdősport ismereted.


Meg fiatalabb koromban mikor elkezdtem éjszaka bulizni elő elő fordult hogy egy nagyobb csoport c kategórias állampolgár körbe állt egy két embert.

Semmi kés semmit nem vettek elő csak közölték hogy add át a telefonod.

Mikor itthon beszéltünk szüleimmel erről azt mondták ilyen helyzetbe adjam át.

Nem kell emberkedni nem kell szórakozni. Adjam oda. Nyilván szomorú hogy elvennék a telefonom de hát inkább mint félholtra verjenek vagy megszurkáljanak.


És még egy a kérdésedhez kicsit kapcsolódik csak hogy lásd miért gondolkodok így.


Egyik jó barátom bulizni volt. Megjelent a buli helyszínen egy másik srác akinek nem tetszett hogy a haverom az ex barátnőjével táncol.

Egyértelműen neki akart menni teljes lendülettel megindult felé emelte a kezét viszont a haverom gyorsabb volt és bevert neki.

Tök jó önvédelem nem?

Hát a pali elment a rendőrségre feljelentette mert eltört az arc csontja.

A haveromon semmi sérülés.

Súlyos testi sértés miatt gyanúsított és maga a rendőr jegyzőkönyvön kívül mondta hogy rohadtul megérti mit és miért tett de nagyon szarul áll a helyzete mivel a ő sértetlen a másikon pedig jelentős sérülés keletkezett és a másik ment a rendőrségre nem pedig ő.


Rohadt nehéz dolog ez a jog és jobb elkerülni az ilyen szitukat mert akár az életed rá mehet.

2020. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jártam küzdősportra,de én is azt mondom,hogy menekülj el,már ha el tudsz.Egy verekedésből bármi rossz kisülhet.
2020. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2020. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kemény kötésű gyerek vagyok én is szinte akarkit megverek, senkitől nem félek.. viszont ilyen banda ha körbe áll tenyleg menekülj sőt akkor is ha 1 ember mert ha meg ered akar bortonbe is kerulhetsz arra ramehet az eleted apró butasag miatt szóval nem kell arcodkodni menekulj.. belém a kötött egy hajlektalan egyszer... h adják pénz mondtam h nem megfogta a vállam ütni készult kivédtem az ütést és osszevissza vertem a sracot...
2020. febr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lett belole jó nagy balhe.. fogdaba kerültem
2020. febr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!