Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar a kutyám más...

Miért akar a kutyám más kutyára támadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!.

Van egy szuka németdogunk (úgy 4,5 hónapos). Láb mellett ügyesen sétál de ha hirtelen elkezd ugatni egy nagyobb kutya (szerencsére kerítés mögött:D) azonnal rohanna oda és támadna rá. Szőre felborzolva, morog, ugat, ugrál és egyéb... Ilyenkor üssek rá? Rángassam a pórázt? Mit kell tenni?

Pedig nagyon játékos kutya:)


2015. márc. 28. 16:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyan tanítsam?
2015. márc. 28. 16:31
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Heréljétek ki, hogyha nincs heréje, akkor pedig oldjátok meg!
2015. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál hatott az, hogy 1-2x ráütöttem, és erélyesen rászóltam, hogy "Nem!" Baja nem lesz, hiszen a falkában is a vezér megmarja a rosszalkodót. :)


Egyébként az ivartalanítás mind szukánál, mind kannál hatásos módszer lehet. (Csak az előttem kommentelő elég id*óta módon közli ezt...)

2015. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, egy normális válaszoló:D

Köszönöm válaszod ^^ megy a felpontozás.

2015. márc. 28. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok hülyeséget írnak. Ha előre ugrik a kerítés felé, akkor ránts egy határozottat és rövidet, közben erélyesen mondd, hogy NEM. Legyen nálad jutalomfalat, és álljatok meg a kerítésnél. Ha megint előre ugrik, megint rántsd vissza, és ha már ott marad melletted és nem ugrik előre, akkor dícsérd meg és adj neki falatot. Ez nem fog menni azonnal, de így meg lehet tanítani. Olyat is csinálhatsz, hogy már a kerítés előtt elkezded falattal elterelni a figyelmét, és úgy mentek végig a kerítés mellett, hogy eteted a falattal, és akkor egy idő után inkább rád fog figyelni. Később nyilván ezt már el lehet hagyni, nem úgy kell ezeket elképzelni, hogy innentől csak falattal tömve lehet haladni kerítés mellett! De ne ijedj meg, ez tulajdonképpen egy normális reakciója a kutyádnak, csak le kell róla szoktatni, mert sem neked, sem másnak nem tetszik, érthetően.
2015. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és ivarérés előtt semmiképp nem ajánlom az ivartalanítását, máshogy fog kinézni, máshogy fog viselkedni. TAPASZTALAT!
2015. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosnak tűnik, majd kipróbáljuk ^^. (pontozás)
2015. márc. 30. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!