Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekkori sérelmeket, berögző...

Gyerekkori sérelmeket, berögződéseket csak pszichológus segíthet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Olyan családban nőttem fel, ahol senkisem szeretett,és emiatt a mai napig azt érzem,hogy senki se szeret engem és nem is fog. Segíthet ezen egy pszichológus?L
2020. febr. 22. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Igen.
2020. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Persze ő is segíthet. Vagy ha elég erős személyiség vagy akkor te magad is, de az nehéz nagyon
2020. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hány pszichológus kell egy villanykörte kicseréléséhez?

Egy sem! A villanykörtének kell akarni a változást.


Aki azt hiszi, hogy CSAK a pszichológus segíthet, az önmagától sosem fog annyi energiát és gondolatot beletenni a berögződések feloldásába, hogy azokkal eredményt érjen el.

TE is segíthetsz magadon. De ha egyedül nem megy, egyértelműen segít a pszichológia is, de abban, hogy TE találd meg az utadat és magadat segítsed tovább.

2020. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre van, és ja ez a fajta trauma pont megnehezítheti az összes kapcsolatod, meg kell tanulnod szeretni önmagad és elhinned magadól hogy szerethető vagy, könyvek, önfejlesztés, önismeret, és pszichológus és hajrá, hosszú az út, kezd el hamar
2020. febr. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Magad is fel tudod dolgozni. Nem görcsösen kell akarni, hanem inkább lazán elengedni. Engem apám sörösüvegekkel dobált gyererekkoromban, ez volt a hobbija. Soha nem voltam ezzel pszichológusnál. Egyszerűen csak nem gondolok rá, elengedtem, elmúlt, vége. Teljesen normális felnőtt vagyok. Nem lettem alkoholista, sem életképtelen depressziós. Normális kapcsolataim voltak, stb.
2020. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek egyszerű elengedni, vagy "nem gondolni rá".

Igen, pszichológus, pszichoterapeuta segíthet.

2020. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A pszichológus meghallgat, esetleg tanácsot ad. De ezt a harcot igazából neked kell megvívnod.

Mindenesetre a pszichológus megér egy próbálkozást. Veszteni nem vesztesz vele semmit. Márcsak annyiból is jót fog tenni, hogy kibeszéled magadból ami bánt, és meghallgat.

2020. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak pszihológus, pszihiáter is.
2021. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!