Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges pénzhalmozó vagyok....

Beteges pénzhalmozó vagyok. Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én 28/F vagyok, boldog párkapcsolatban, körülményekhez képest jó munkahelyen.


Viszont vagy egy elég rossz szokásom: nem szeretem elverni a pénzemet. Nagyon pontosan mindent kiszámolok, hogy a fizetésemből év végére hozzávetőleg mennyit tudok eltartalékolni. És persze lehet, hogy ez így hirtelen okos megoldásnak tűnik, de az igazság az, hogy azért gyűjtöm a pénzt, mert gyakorlatilag fájdalmat érzek, ha költeni kell a pénzt, melyért megdolgoztam. Mintha kicsúszna a kezeim közül a nagy semmire.


Ha étkezni kell, vagy kell valami, inkább a szüleimen élősködök. Cserébe segítek nekik ezt-azt, amit kell, de persze ez önmagában nem ellensúlyozza az ő kiadásaikat.

Ha tehetem, ilyen maximum 40-50ezret költök egy hónapban magunkra, de kocsi fenntartását belekalkulálva. És nyugtatom magam, hogyha jobb fizum lesz, akkor majd fogok költeni magamra és nem leszek élősködő, de a helyzet az, hogy tudom magamról, hogy mindig is ilyen leszek.

Még régen a videojátékokban is eltévesztettem a célt, és nem a győzelemre mentem, hanem, hogy nekem legyen a legtöbb valutám.


Nem jó ez így. Segítség?



#gyűjtés #Pénz halmozás
2020. febr. 26. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segíthet.
2020. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem viszed a sírodba magaddal a pénzed. Biztos jó leélni úgy egy életet, hogy élősködő vagy és mindenből kimaradsz, aztán biorobotként tengődsz.
2020. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Vegyél egy veterán autót, és legyen egy bikinimodell csajod.

Tapasztalatból mondom, hogy gyorsan megoldja a problémád!

2020. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Így van ezzel Lölö, meg O1G is, és nekik szemlátomást nagyon jó így!
2020. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Na és mi van azzala pénzzel amiért nem kell megdolgozni.

Nem lehet, hogy egyszerűen szar a munkahelyed?

Kerestél már pénzt egyébként munka nélkül?

Ezt csak amiatt kérdem, mert engem biztonságiőrnek csúfolnak, de a valóság az, hogy lényegében semmi munka nincs a munkahelyemen, kb egy évbe egyszer van olyan, hogy valakivel szemben intézkedni kell, de egyébként meg békénhagynak egész nap, szóval tvzek, netezek, főzök, hétvégén meg edzeni szoktam, vagy kocsit szerelni.

A melóm valódi feladata csupán annyi, hogy időre bejönni leváltani a kollégát, meg jelen kell lenni semmi több.


Te mit csinálsz azért a pénzért, amiért ennyire fáj, ha elköltöd? Mellesleg mi van ha elhagyod?

2020. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha nyomon követed mi mennyi s merre stb


Viszont azt a kellemetlen érzést azért érzed, mert tudod, hogy nem keresel eleget az elvárásaidnak megfelelően.


Amíg nem értem el azt ahol tartok s fejlesztem is magam tovább, addig én is fusztrált voltam.


S igen később is megmarad az benned, hogy vezesd a bevételt s kiadásaid.


Viszont real life- ban menj rá arra, hogy Win & valuta 😁👌


Segíteni magadnak tudsz, hiszen minden ott dől el, majd cselekedj.


A szüleidet pedig ne használd ki!


Nézd, pl én túl léptem azt a cél-határt, amit anno kiszámoltam, hogy nem lesz gondom az életben.

Viszont ettől függetlenül mindent nyomon követek. Táblázatban van mindenem.


Ülj le és számold ki a te igényeidnek megfelelően mindent bele számolva mennyibe kerül a puszta alap ellátásod (fedél a fejed felett, étel,ital,kiadások)

+ Vedd hozzá a hobbikat, utazást stb.


Kiszámoltam, anno megdöbbentett és anyagi félelem is elkapott.

"Többet kell kihoznom magamból!"


Csak átlagot számoltam a jelen árakkal.


Agyturkász itt nem segít.

Itt te vagy az, akinek ismernie kell magát, előnyeit, mikhez ért stb s neked kell cselekedned a jobb jövődért!

2020. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen más vágyad akkor ezzel nincsen semmi baj.

Vagy is az élösködéssel van baj, de azt általában akinek nincsen pénze csinálja.


Ha azért vágynál másra is akkor probléma ez.


De ehhez kell egy megfelelö kapcsolat is, mert ha a partnered nem így látja ezt egy idö után besokal belöled, és otthagy a sok pénzeddel együtt.


Nekem nagybátyám ilyen. 60 éves több lakó ingatlannal rendekezik, gyerekei nincsenek. Feleségével 10 éve házasodtak, és házassági szerzödés van, hogy a felesége semmit nem örököl, a nagybátyám minden a két testvérrére(vagy azok leszármazottaira) hagy majd. (feleségnek ez nem gond, ö is egy jó anyagiakból jött, a gyerekeinek is mindene meg van)

Ès itt jöna baj, hogy a nagybátyám imádna utazni(felesége nem), de nem mer, meg mindig azt mondja neki nincsen pénze. Mi unokatesóimmal már többször közöltük, hogy minket nem érdekel az örökség, adjon el ingatlanokat és utazgasson, de erröl szó sem lehet.

Arra tudtam rávenni, hogy egyik unokatstvéremék rossz anyagi körülmények között élnek, és még Mo-n kívül sem voltak, hogy öket vigye el egyszer nyaralni olaszországba. Ez jól is sikerült, de még mindig fáj neki, hogy mennyi pénzbe került az egész.(még a tartalákához sem kellett miatt hozzá nyúlni)

Sajnos ö sem fog megváltozni, én sajnálom öt, hogy ennyire nem képes pénzt költeni, pedig utazgatni szeretne...

2020. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tudatos része jó, pláne, ha céljaid is vannak a pénzzel. Önmagában a pénz semmire nem jó, ha nem használod fel okosan. Ha, csak a számlán áll, akkor az infláció szépen lecsökkenti és semmit nem fog érni. Például egy lottónyeremény a 70-es években, ma mennyit érhet, ha még kamatozott is egy számlán? Nem sokat...

Szerintem is kérd szakember segítségét. Az élősködés rész nem jó és az sem, hogy magadra nem költesz semmit. Kell egy keretet megszabni, ami "játékpénz" szabadon elkölthető.

2020. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A megmaradt pénzzel mit csinálsz? Befekteted vagy van valami cél amire gyűjtesz? A barátnőd jól tolerálja az tuti.
2020. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kb pont ilyen vagyok, és meg is kapom a csoporttársaimtól a beszólongatást. Így aztán az utóbbi időben megpróbáltam egy kicsit többet költeni, de visszagondolva nem éreztem magam kicsit sem jobban tőle. Mert megnéztem a bankszámlámat, és rájöttem, hogy a költségek nagy részére kb semmi szükségem nem volt.


Szerintem azért ez valahol egy hasznos tulajdonság, amire inkább azért szólnak be a többiek, mert irígykednek, hiszen alóluk meg szinte kifolyik a pénz. És semmit sem tudnak félretenni.

2020. febr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!