Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meg lehet gyógyuln...

Szerintetek meg lehet gyógyulni önfejlesztő könyvek olvasás által?

Figyelt kérdés
Olyan problémából, mint önbizalomhiány, szorongás, stressz, emberekkel szembeni bizalmatlanság, gátlásosság stb. Szóval legyen szó bármilyen lelki/mentális nyavalyáról, szerintetek tudnak ezek a könyvek segíteni hosszú távon?
2017. ápr. 16. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevés esetekben , mert főleg gyakorlati megoldás csoport tréning sport segít . Egy szakácskönyvben rengeteg a recept de ezek olvasása éhség ellen még hatástalan .
2017. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha csak olvasod attól nem fogsz meggyógyulni, alkalmazni is kell, el kell gondolkodni rajta.


Kérdés, hogy mennyire vagy a béka segge alatt mentálisan.. ha nagyon, akkor kétlem, hogy egyedül ki tudsz mászni.. persze nem lehetetlen.. ha csak kicsit, akkor lehet.


Nekem se volt önbizalmam középsuliba, azóta felismertem és elfogadtam, hogy baj van! Ez majdnem 5 évembe telt.. mármint az elfogadás és a belátás, hogy ez így nem mehet tovább.


Utóbbi 2 évben próbálom más szemszögből nézni a dolgot, máshogy hozzáállni a problémákhoz. Igen javult az önbecsülésem, simán beszélek 30-40 ember előtt anélkül, hogy összeakadnának a szavak, vagy vörösödnék mint a a paprika. Ez 7 évvel ezelőtt nem ment volna!


Lehet fejlődni, ha akarsz fejlődni! Viszont olvasgatás nem fog rajtad segíteni és nem megy egyik napról a másikra!

2017. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznék,hogy elinditanak egy úton.Sokat segithet mentálhigiénés szakember igénybevétele,ahol kibeszélheted magad,aki megtalálja azokata dolgokat amelyek a sérülsét okozzák benned.És csak az érzelmi gyógyulás után jöhez az önfejlesztés,vagyis jöhet előbb is,de nem lesz olyan hatékony.
2017. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fizikai elfáradás segít. És még időd se lesz lelkizni. Én már mindent kipróbáltam lelkifájdalmak ellen, és csak ez segít.
2017. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sportot rendszeresen alkalmazom és valóban sokkal jobban érzem magam a bőrömben mint nélküle. Viszont csak a tüneteket enyhíti, az okokat nem szünteti meg. Nekem onnan eredhet a problémám, hogy gyerekkorban nem éreztem magam biztonságban a családi körülmények miatt, meg kortársaim is sokszor megbántottak.
2017. ápr. 16. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!