Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok az egyetlen akit...

Én vagyok az egyetlen akit egyáltalán nem hat meg a koronavírus?

Figyelt kérdés

2020. febr. 27. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem meghatás kérdés. Olyan dolog, minthogy ha forró a tepsi nem fogjuk meg. Mondhatja valaki, hogy őt nem hatja meg, ha forró csak sok értelme nincs.
2020. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Én influenza ellen se oltattam be magam soha, néha köhögtem, időnként fájt a torkom, de néhány hét alatt mindig elmúlt.

Ettől se félek jobban.

2020. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Engem se hat meg amíg csak a tévében meg a neten látom. Felfújják mint egy lufit.
2020. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Én azért tartok tőle, nagyon óvatos vagyok, de nem tartok ott mint a sok idióta aki felvásárolja az összes boltot. Sokat utazok külföldre, amit nem tudok elkerülni, ezért kicsit mindig félek hogy mi van ha megfertőződöm vagy amire nagyobb az esély, egy karantén miatt nem tudok hazajönni. Ezen kívül nem tartok attól hogy belehalnék, hanem az idős hozzátartozóimat féltem, meg azért az élsportolói karrieremnek nem tenne jót egy kiadós tüdőgyulladás a nemzetközi versenyek előtt.
2020. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Azért van felfújva, mert jelenleg több az olyan ember, akik nem jártasak az internet világában és nem tudják mi a click bait, mi egyértelmű fake news és hogy hogyan fact checkeljenek gyorsan. Nem tudják milyen hírforrásnak hihetnek stb stb.. Ez mellett a kritikus gondolkodás hiánya is probléma, de legnagyobb szerepet az utóbbi okozza. Persze ehez nagyban hozzájárulnak a híroldalak, mivel reklámból élnek, amihez meg megkell őket nyitni.


Egyébként a koronavírus veszélyes, mivel az idősek nagy % lenne kritikus állapotba. Viszont:

-Megfelelő intézkedéseket tesz a világ a megfékezésében, ami kínában nagyon bevált, mert a napi diagnosztizált betegek száma csökken már pár hete (de persze erről nem fogsz a hírportálokon olvasni)

-Karantén alá helyeznek azonnal bárkit vagy bármely területet ha fertőzött, ami rengeteget segít

-a vírus a legtöbb esetben nem súlyos, pláne nem kritikus. Ha egy átlag 20-30-40 éves elkapná, annak a tünetek kezelésére adnának gyógyszert és ennyi, semmi baja nem lenne.


Érdekesség képpen mondom, kínában a 10 milliós helyen amit lezártak, kevesebb mint a lakosság 1%-a fertőződött meg. Jelenleg ez igaz egyébként olaszországra is. Szóval a karantén nem egy olyan hely, ahol mindenki beteg és haldokolnak. A karantén arra szolgál, hogy a fertőzöttek nagy részét ott tartsák, ezáltal megakadályozzák a terjedést / lassítsák.


Ui:

-A fiatal generáció meg nem tud sok mindent, amit az időssebb igen. Szóval ezt nem bántásként írtam, ez csak szimplán tény, hisz ők nem ebbe nőttek fel, mi meg nem abban amiben ők.

2020. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
(Még) engem sem érdekel.
2020. febr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
85%
Tojok rá.
2020. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Én indexet olvastam, vagy orvosi interjút illetve a who riportjaiból vonok le következtetéseket.


Nem vagyok egészséges, tartok a fertőzéstől.

Nálam eleve egy nátha vicces szokott lenni, vagy vitaminnal (ami ugye a placebo miatt hat) és NeoCitránnal megállítom és akkor csak 1 hét torokfájás, vagy nem sikerül megállítani, 2-3 hét takonykór és több hét köhögés. Akár antibiotikummal is (ha ugye bakteriális felülfertőződés történik).

Eleve hurutos vagyok állandóan.



Egyébként szürkén vagyok foglalkoztatva, ha 3 hétig nem lesz munka, mert akár Orbán, akár a cég azt mondja, akkor 3 hétig nincs fizum.

Nár ez érvágás lenne, és ekkor még nem fertőződtem meg én, se az erősen COPD-s rokonom, és nem dőlt be a gazdaság.



Felfoghatatlan számomra, hogy egy 4-5%-os halálozási arányú, 15-20%-ban igen súlyos lefolyású kórtól emberek nem félnek, sőt, sokszor aggresszívvé válnak.


Azt ugye sejtitek, hogyha semmilyen intézkedés nem lenne, és annyian kapnák el, mint az influenzát, akkor a csak Magyarországon többtízezer súlyos fertőzéssel nem tudna mit kezdeni az egészségügy?

2020. febr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

“vitaminnal (ami ugye a placebo miatt hat”

Mi van? :D már a vitaminokról is kiderült, hogy nem is érnek semmit, csak placebo az egész?

2020. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Én magam nem félek tőle, bízok annyira a szervezetemben, hogy túlélném. :D

A nagyszüleim miatt aggódok igazából, emellett a páromat és egyik rokonomat kicsit féltem, ők másik, állandó betegségekkel élnek, érzékenyebbek a vírusokra.

Annyi, hogy bár én magam a vírustól nem félek, attól igen, hogy most pánikhangulat lesz és döcögősebben fognak menni majd a dolgok. Például most munkában okoz némi fejfájást a "vírushelyzet", mert kéne tartanunk egy rendezvényt hamarosan, de már nem tudjuk eldönteni hogy megtartsuk-e, valószínűleg sokan lemondanák a vidéki kollégák közül, mert nem akarnak a "vírusveszélyes" nagyvárosba jönni. Szintén kérdésessé vált egy tavaszi utam egy külföldi munkamegbeszélésre, fene tudja hogy mennyire lehet majd akkor utazgatni. Semmi kedvem hazaérkezés után hetekig jojózni karanténban, ha addigra kitalálják hogy az az ország is fertőzött, ahova mentem... Szóval tulajdonképpen azoknak is tök kellemetlen és aggasztó a helyzet, akik nem félnek hogy betegek lesznek, mert a feszült helyzet önmagában is elég problémát okoz.

2020. febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!