Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a szavak, amiktől...

Mik azok a szavak, amiktől rosszul vagytok/idegesek lesztek?

Figyelt kérdés
Nekem az hogy pici baba, vadidegen, menci (menő becézése).. Ne kérdezzétek miért, de felidegel. 25N
2020. febr. 28. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
Ha anyáznak.
2020. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Kettő ilyen szó van, ezek pedig: a csóri és a végett.

Nem ideges leszek tőle, nem értem miért használják ezeket a szavakat. :D

2020. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a "babóca". Márészt az, amikor a "hanem" szó lenne helyes nyelvtanilag, de helyette "de"-t használ valaki. Én is beszélek angolul, de a magyar nyelvben ezek nem ugyanazt jelentik.

Továbbá zavarni szokott a pontatlan megfogalmazás. Az például évekbe telt számomra, amíg meg tudtam szokni, hogy ha egy férfi azt mondja, "felkeltem este", az valószínűleg azt jelenti, hogy felébredt éjszaka. :)

2020. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ignorál, bulizási, emberke, hellóka, pocaklakó
2020. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A "teljesen EVIDENS". Mostanában mintha kevesebbet hallanám. Aztán a "dögös" meg a "kamatyolás" idegesít még.
2020. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
nyami, na attól nagyon
2020. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt utálom, ha az "illetve" szót a "vagyis" szó helyett használják. Az emberek miért nem tudják, hogy az "illetve" az az "és" szinonímája?
2020. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Az effektíve szó idegesít. Főleg mikor az illető nem tudja mit jelent és minden mondatába használja.


Meg idegesít, mikor a külföldön dolgozó magyar, hazajön aztán játsza az agyát az itthoniaknak, és minden mondatába megpróbál bele tenni egy "hogy is mondják ezt magyarul?"


Meg amikor anyukák a kisbabáknak azt mondják hogy: "csinálok neked kajcsikát"


Na meg a prolik kedvenc szavajárása, a "kajakra".

2020. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Na az előttem válaszolóról jutott eszembe, hogy a prolizást is mennyire utálom. Fúj de undorító amikor valaki ezt a szót használja :D Ráadásul már rohadt unalmas is, hogy mindnkire ezt a szót dobálgatjátok.
2020. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A becézgetések: lelkecske, romcsi, anyucika
2020. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!