Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te hogyan tennéd túl magad...

Te hogyan tennéd túl magad egy olyan élményen, ahol majdnem megöltek?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tennétek túl magatokat egy olyan eseményen, ahol megkínoztak és majdnem megöltek? Ha belegondolod magad egy ilyen helyzetbe, te hogyan tennéd magad lelkileg túl rajta? Vagy van olyan akivel sajnos ilyen halálközeli élmény még megtörtént?

2020. febr. 29. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ebbe nem hiszem, hogy bele tudja képzelni magát az, aki nem ment át ilyesmin. Szerintem az sem mindegy, hogy ismeretlenül lettél kis híján egy random emberre vadászó őrült áldozata, vagy pedig szándékosan neked akart ártani.
2020. febr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ismeretlenül estem ebbe a helyzetbe, de szándékosan nekem akartak ártani (vagy csak ijeszteni)
2020. febr. 29. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendőrségi feljelentés , ott is segitenek . Bizalmi embereknek elmondanám . Ha van tarsadalmi jelentősége figyelmeztetése stb akkor nyílvánosság komoly tv műsorokban . ...
2020. febr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 nem, semmi ilyen nem lesz
2020. febr. 29. 22:51
 5/8 Maria del ore válasza:
49%

Nagyon erősen ragaszkodtam, és ragaszkodok az élethez, és mivel Keresztény életet élő vagyok rendszeresen imádkozom is.

Az Én élményem a volt férjemmel kapsolatos, aki sajnos azóta már meghalt, infarktusban. Alkoholista volt, amit nem is tagadott, és szeretett volna változtatni, de nem egyszerű ez sem.

Egyszer rettenetesen részegen jött haza, és belépve a szobába, ökölbe szoritott kézzel amin egy pecsét gyürű is volt megütött, a szememet találta el. Úgy Éreztem, mint ha a szemgolyóm beugrott volna, rettenetes fájdalom hasitott belém, miközben a mögöttem lévő kisszéken keresztül estem, bár az eséskor belekapaszkodtam a Függönybe, ami leszakadt. A lábaim a kis széken maradtak de a hátammal a Földön feküdtem. Ez nem volt elég neki, mert oda ugrott, és ököllel ütötte a fejemet arcomat, nem nagyon tudtam védekezni, mert a szememet nem tudtam kinyitni, igy nem tudtam honnan jön az ütés. Aztán hirtelen a leszakadt függönyt a nyakam körétekerve folytogatott, egyre szorsabban húzta, úgy éreztem, hogy vége az életemnek, most megfulladok. közben végig futott az elmémen a lányom, Istenem, a barátaim, és imádkoztam, hogy neharagudjon rám, és a férjemre se, nem tudja mit csinál.

Rettenetes volt, de valamiért elengedte a függönyt, és sikerült felálnom, bár fogalmam sem volt merre van a kijárat, semmit nem láttam. A fejem is fájt, az agyrázkódástól. Hogy a jobbik szemmemmet sikerült egy picit annyira kinyitnom,hogy halványan láttam, merre szaladjak, és kifutottam az udvarról ki az utcára a buszmegállóig. A lányomhoz sikerült valahogy eljutnom, de láttam, hogy a buszon néznek az emberek, de nem érdekelt.

egy hetet voltam kórházban agyrázkódással, és a félszememre majd nem megvakultam, de megmentették a látásomat. Akkor volt bennem félelem. Elmondása alapján végig keresett, mikor kijózanodott, de nem árulták el neki hol vagyok. Érdekes, hogy nagyon megijedt amikor meglátott amikor a lányomék haza vittek. Sirt, és nem emlékezett hogy mit tett. Ekkor határozta el, hogy leszokik az alkoholról, és egy ilyen gyógy intézetbe bent lakással befeküdt. sajnos négy hónappal később alig 43 évesen meghalt.

Haragudtam Rá, de ugyanakkor sajnáltam is, mert ha józan volt kitakaritott, megfözött, kenyérre lehetett kenni.

Az Én esetem nem szándékos gyilkossági kisérlet volt, és jól esett megbosátani, mert a megbocsátás, Isteni erény, és nyugalmat ad, még ha kicsit félsz is. Sokat imádkoztam, rendszeresen elmondtam Istenemnek az érzéseimet, és kértem a támogatását, hogy megerősödjek és felejtsek.

Persze teljesen nem lehet mindent elfelejteni, de túl lehet lépni a nehézségeken, főleg ha körbe vesznek olyan barátok rokonok, akik támogatást nyújtanak.

2020. febr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

#6, Egyébként nem kell ez a vallásos agymosás. Ha létezne az Istened nem engedne ilyet.


Ez kérlekszépen a kegyetlen és rideg természet. Amikor a hím állatok pl megtámadják a nőstény kölkeit és kivégzik, felzabálják őket aztán meghágják a nőstényt. Az alomirtás nagyon alapjelenség az állatoknál.


Kb ez van az embernél is néha-néha, részegen előtörnek az ösztönök és az agresszió. Férfiként mondom, hogy a nőkből is gyakran. Éjszakai életben számtalanszor láttam olyan dühöt és agressziót nőkön, és kezdeményezett verekedést... persze ez nem menti fel azt a férfit akinek duplája a testi ereje és úgy üt.


Az ember egy kicsit fejlettebb állat, csak a butábbja hozzákölti és elhiszi ezt a vallásos megbocsájtós szarságot. Ha létezik is Isten, rég elhagyott minket és szarik az egész koszfészekre.

2020. márc. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Pszichologussal.

Maskepp nem hiszem, hogy hatekonyan lehet.

2020. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már sikerült túllépnem rajta.
2020. márc. 1. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!