Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tegyem túl magam egy...

Hogyan tegyem túl magam egy rossz élményen amit nem tudok elfelejteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez így egy furcsa kérdés, viszont kérném hogy ne bántó hozzászólásokat írjatok... Már amúgyis rosszul érzem magam.


Nehéz kifejtenem mi történt pontosan mert nem akarok panaszkodni és nyafogni, plusz valahogy szégyent is érzek a dolggal kapcsolatban... De mégsem bírom elfelejteni, túltenni magam rajta és nagyon úgy érzem hogy ki kellene írnom/beszélnem magamból... Akkor talán nem lennék ennyire pocsékul. Csakhogy nincs senkim, aki segíthetne, meghallgatna.


Itt most csak részben vagyok képes leírni az esetet.

Annyit kell tudni rólam, hogy nagyon gátlásos és önbizalom hiányos vagyok és az emberek viselkedése velemszemben ezen mindig csak ront. Emiatt már nagyon régóta szenvedek, pedig igenis próbálok változtatni a saját hozzáállásomon... Ebben a bizonyos esetben is pont próbáltam nyitott és bátrabb lenni, de az eredmény mégis rossz lett, sőt számomra szinte traumatikus élmény/tapasztalat volt.

Ami megijeszt az az hogy a gondolataim méginkább önmagam ellen fordultak most. Nagyon úgy érzem, hogy nevetséges már az is hogy egyáltalán reménykedtem valami pozitív változásban... Rettegek attól hogy talán soha nem lehetek boldog mert mindig félrevezetnek és megaláznak.


N/20+



2019. júl. 21. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Mi történt?

Ha gondolod,akkor privátban is megírhatod.

Hátha tudok segíteni,ha máshogy nem is,de legalább azzal,hogy "meghallgatlak".:)

2019. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Mi a baj pontosan?
2019. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Nekem is megírhatod privátban ha gondolod, próbálok segíteni. :)
2019. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Reszben ismerős amit írsz...ha esetleg szeretnél róla beszélni írj nyugodtan:)
2019. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Szívesen meghallgatlak privátban ha gondolod, úgy talán könnyebb lenni tanácsot adni, mert így nehéz eldönteni, hogy tényleg valami nagy gebasz volt, vagy kicsit túlreagálod a félelmeid miatt :) 23/F
2019. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
just be yourself bro
2019. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon fontos lenne felkeresned egy pszichológust, tudom hogy nehéz, meg a társadalom is rosszul áll hozzá, nekem is nehéz lépés volt anno, de ezek a problémák mérgesednek, ha nem fejtik vissza őket, én választottam: marad minden így, vagy rosszabodik, vagy teszek ellene, és még ha hónapok alatt is de javulásnak indul. Az emberi elme elképesztően bonyolult, ezek a gondolatok pedig bárhonnan táplálkozhatnak, ag yerekkorodból, vagy egy kamaszkori traumából, olyasmiből amire már egyáltalán nem gondolsz, árnyékok, és lenyomatok a tudatalattidban, amik a tudatodban önpusztító gondolatokként jelentkeznek.

Kérd szakember segítségét, TB-re is lehet, ingyen!

2019. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

Jól gondolod, ki kellene írnod magadból :)

Komoly dolog lehet, ha akkora szégyent érzel miatta, hogy egy anonim oldalon se tudod leírni a történteket....de az első lépés megvolt, a szembenézés felé vezető úton ! :)

Így nehéz érdemben válaszolni, konkrétumok nélkül, és az lenne a lényeg, hogy kiírd magadból.

Bátorság :)

2019. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van akinek már írtam, de jobb ha itt is írom, hogy köszönöm szépen a normális hozzászólásokat, a bíztatást és a segítséget! :)
2019. júl. 21. 17:53
 10/10 Yoda m. ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező lány!


Talán ismered ezt a Karinthy F. verset Tolcsvay L. megzenésítésében:

- Nem mondhatom el senkinek... elmondom hát mindenkinek! -

Bemásolod e sort 'Yutub'-ra... Már az album címe is árulkodó: "Láss, ne csak nézz!"


Én is azt mondom: Tedd azt! Mondd el hát mindenkinek! És mi meghallgatunk.


Óhhhhhh... hogy mennyi embernek van ilyen és hasonló kaliberű problémája, mit folyton-folyvást magával cipel... amit oly nehéz elengedni. Pont olyan nehéz, mint megbocsátani. Pláne rokonainknak, ugye...


Viszont, ha nem akarsz panaszkodni, akkor ne panaszkodj. Ami azt jelenti, hogy úgy add elő a történéseket, a történelmedet, ahogyan te azt láttad, ahogyan megélted. Ahogyan az történt, vagyis tárgyilagosan. És akkor nincs panaszkodás.


Az ERŐ legyen Veled!



ui: Mi a panaszkodás...

1. ha minősítesz abban... például jelzőket használsz... pl: "Az a szemét szomszéd...", stb.

2. ha az 'én', a 'nekem' (személyes névmás, akire utalás van) szavakat beleszövöd mondataidba.


pl:

- "Nekem fájt, hogy anyu nem törődött eleget velem" <- Ez panaszkodás,

- "Azt tapasztaltam, hogy anyu sokat dolgozott és nem maradt rám ideje!" <- Ez is panaszkodás, de...

- "Azt tapasztaltam, hogy anyu sokat dolgozott, s nem nagyon maradt ideje, energiája minden másra..." <- Ez NEM panaszkodás. Mert nem személyesen kizárólag terád van benne utalás, bár a "minden másra" fogalom-körbe nyilván te is beleérthető vagy. De, nem kizárólagosan. Érted?

2019. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!