Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más emberek miért különbek...

Más emberek miért különbek mindig, mint én?

Figyelt kérdés
Ezen már túl tettem magam, de régen az iskolában ki voltam közösítve. Ezáltal mindig kevesebbnek éreztem magam, ami felnőttként is megmaradt. Főleg hogy ezeknek a volt osztálytársaknak jobban alakult az élete, mint nekem. Nekik lett jó munkahelyük többségben, és lett egy jó párkapcsolatuk, házasságuk, vagy gyerekük. Tehát én abból azt szűrtem le, hogy anno nem hiába gúnyoltak ki, nem kedveltek, mert felnőtt koromra se lettem különb, mint kiskoromban voltam.
2020. márc. 5. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
És mondd, ezzel a problémáddal jártál már pszichológusnál / pszichiáternél?
2020. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál már jártam, azt mondta hogy ez csak egyszerű gyerekkori csíny, mással is megesik az ilyesmi.
2020. márc. 5. 10:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondta hogy ne foglalkozzak senkivel.
2020. márc. 5. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez NAGYON gáz (a pszichológus részéről), és szerintem elfogadhatatlan is. Én a helyedben keresnék valódi szakembert, és nem simán elpanaszkodnám neki a dolgot, hanem azt mondanám, hogy az említett esete(ke)t a mai napig nem tudom földolgozni, és az életemre olyan hatással van, hogy sajnos akadályoz az önérvényesítésben, meg az általam vágyott siker elérésében. Szerintem így próbáld meg még egyszer. Amit még javasolni tudnék, hogy ne találomra válassz, hanem próbálj tájékozódni. Államinál voltál, vagy fizetősnél?
2020. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fizetősnél.
2020. márc. 5. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Akkor esetleg most próbálkozz államival. Ott legalább nem kell a zsebedbe nyúlni.
2020. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem tetted túl magad rajta, és rosszak a következtetései. A "mindig" szóval baromi nagyot általánosítasz, ez is tükrözi a tévképzeteidet saját lehetőségeiddel kapcsolatban.

Akit fiatalon (vagy akár késöbb) bántalmazás ért, kevés védelmezést, szeretetet, személyét ért pozitív visszacsatolást kapott, nehezebb helyzetből indul neki az életnek. Sérült az önértékelése, azt vallja, hogy nem szerethető, nem bízik magában, ezáltal abban, hogy nagy sikereket érhetne el, ami önbeteljesítő jóslatként hat: nem vállal nagy kihívásokat, nem bővíti hathatósan a komfortzónáját. A bukást nem a fejlődés szükséges velejárójakénz tekinti, mely esetben épülhetne belőle, hanem kerüli a helyzeteket, ahol bukás lehet a kimenetel. Ha esetben "lebukna", kiderülnének a hiányosságai, és az ezzel újabb járó szégyent el akarja kerülni.

A párkapcsolati és szakmai nehézségek is eredhetnek ezekből. Aki magát se értékeli és nincs kellő önbizalma, az nem vonzó.

Tehát a jelenlegi állapot a viselkedésed következménye, nem megváltoztathatatlan tény.

Szóval ha változást akarsz, neked kellene megemberelned magad.

Alkalmatlan pszichológussal is tud találkozni az ember, ha szeretnél fejleszteni magadon és egyedül nem megy, kérj segítséget (ismét). Arra mindenképp szükség lesz, hogy tudd, hogy képes vagy változni, nincs bebetonozva, hogy te sose leszel "különb".

2020. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
(bocsánat a félrefogalmazott mondatokért)
2020. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb probléma, hogy leginkább méshoz méred magad.

Mérd magad, a tegnapi, vagy a múltheti énedhez, és úgy próbálj fejlődni.


Másokhoz mérni magunk minden, de tényleg minden esetben visszás, ugyanis az emberek a magánéleti, és egyébb problémájukat nem komunikálják kifelé, így ezt te sem láthatod másokon, csak magadon, és ezért mindig is trányban éreznéd magad emiatt...

Amit másokon látsz, az csak egy idealizált kép róluk.


A múltadhoz hasonlítsd magad, és eképp fejlődj.

2020. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!