Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom elkeserítőnek,...

Csak én tartom elkeserítőnek, hogy a felnőtt emberek semmivel nem különbek, mint a taknyos óvodások?

Figyelt kérdés
Egykor volt egy utópisztikus elképzelésem a felnőtt létről. Egy olyan világ, ahol már egyenlőség van, mindenki megtalálja a saját helyét, nem piszkálja őt a másik és közösen oldanak meg minden fontos kérdést, mert mindenki rendes, intelligens és barátságos. Egy steril, felvilágosult, empatikus utópisztikus világ. Aztán rájöttem, hogy nem így van. Felnőttként is mások uralkodnak feletted. Csak nem az óvoda rossz gyereke hanem a politikus/cégvezető. Ugyanúgy elveszik a vagyonodat csak nem az erősebb agresszív óvodás a játékautódat hanem a bank a pénzedet, ha adósságod van. Ugyanúgy kirekesztenek ha nem vagy közéjük való. Csak míg óvodásként mondjuk a szemüveged miatt felnőttként pedig a külsőd és a végzettséged miatt. Ugyanúgy jellemzőek az áskálódások, infantilis beszólások, klikkesedések. Ugyanúgy jellemző az egoizmus és a fellengzős magatartás. Csak míg óvodásként amiatt, hogy kinek mennyivel jobb játéka meg temperája van, addig felnőttként amiatt, hogy kinek milyen autója van meg hova megy nyaralni. 25 vagyok, de már most elegem van mindenből. Lehet csak itt Magyarországon ilyen infantilisek, beképzeltek és rosszindulatúak az emberek vagy ez általános emberi jelenség?

2019. jún. 29. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

csak van egy óriási különbség

gyerekként általában anyád és apád mondja meg mit tehetsz, mit tegyél, felnőttként meg te döntesz, te vállalod a felelősséget a tetteidért (jó esetben)

és felnőttként ott a lehetőséged, hogy bármit megtegyél bizonyos határokon belül persze

ha szar az életed az is a te munkád gyümölcse és ha nagyon jó az is

rajtad áll mit hozol ki magadból és kinek a véleményére adsz

2019. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt gondolom. Kiskoromban azt hittem, hogy a felnőttek értelmesek. Aztán rájöttem, hogy a felnőttek csak nagyra nőtt gyerekek.
2019. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: "ha szar az életed az is a te munkád gyümölcse és ha nagyon jó az is

rajtad áll mit hozol ki magadból és kinek a véleményére adsz"


Demagógnak fogsz könyvelni, de ahogy egy óvodásnak nem engedik meg, hogy a főkolompos csoporttal játsszon az óvoda legnagyobb homokozójában és ilyen-olyan játékkal játsszon úgy a felnőttek között se nagyon tud drasztikusan változtatni a sorsán az, akinek nem volt olyan szülői háttere, amivel "az élet nagy homokozójában" játszhatna.

2019. jún. 29. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:

#3:

ilyen mentalitással ne is csodálkozz :)


én az életem során több emberrel találkoztam akik a szülei sorsából tanulva sokkal többet értek el


én csak azt kaptam régen, hogy semmire nem vagyok jó mégis kitörtem ebből és ma elég jó életem van


azok akik nem jutnak egyről a kettőre az a saját hülyeségükből fakad főleg, mert hagyják, hogy mások visszahúzzák

persze 0 önbizalommal nehéz neki indulni, de ha egyszer betelik a pohár, akkor rájönnek, hogy "na nekem elég volt ebből, változtatok"

tapasztalatból mondom

2019. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!